2016 02 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

J. Olekas atsisakė „Patriotų premija“ apdovanoti N. Putinaitę

Vasario 16-osios išvakarėse Krašto apsaugos ministerija paskelbė tris knygas ir jų autorius, kuriuos komisija išrinko pagerbti „Patriotų premija“: Juliją Reklaitę už Lietuvos miestų architektūros gidų leidybos projektą ir knygą „Kaunas 1918-2015. Architektūros gidas“, Neriją Putinaitę už knygą „Nugenėta pušis. Ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“ bei Kristiną Gudonytę už knygą vaikams ir jaunimui „Jie grįžta per pilnatį“.

Tačiau ketvirtadienį Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas atsisakė premiją skirti Nerijai Putinaitei.

Kaip teigiama ministro išplatintame pareiškime, „gerbdamas kiekvieno asmens teisę turėti ir reikšti nuomonę, turiu pateikti ir savo asmeninį požiūrį į Justiną Marcinkevičių ir jo kūrybą, kurią kaip pavyzdį pateikia Nerija Putinaitė savo knygoje.

Prasidėjus Sąjūdžiui už laisvę ne vieną ir ne du kartus teko stovėti Sąjūdžio tribūnoje už Justino Marcinkevičiaus nugaros. Sovietiniais metais, skirtingai nei Nerija Putinaitė, sėmiausi tvirtybės iš Justino Marcinkevičiaus kūrybos, pasirinkdamas jo „ašarą dievo aky, Lietuva kur tu eini“ ar skiemenuotą LIE-TU-VA“ – teigia J. Olekas.

Pagal Pilietinių ir patriotinių knygų konkurso ir Patriotų premijų skyrimo nuostatus Patriotų premijas įsakymu skiria krašto apsaugos ministras Komisijos teikimu.