Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2016 03 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lietuvos rašytojai – literatūros festivalyje „Bookworm“ Kinijoje

Kovo 13 – 17 d. du Lietuvos rašytojai – poetas dramaturgas Mindaugas Nastaravičius bei prozininkė Undinė Radzevičiūtė dalyvauja tarptautiniame literatūros festivalyje „Bookworm“ Kinijoje. Tai pirmas kartas, kai Lietuvos atstovai pristatomi dešimtmetį švenčiančiame nepriklausomame literatūros festivalyje. Jo metu vyksta kūrybos skaitymai, rašytojų diskusijos, pokalbiai su skaitytojais.

Rašytoja Undinė Radzevičiūtė kovo 13 ir 14 d. Čengdu mieste dalyvavo Europos sąjungos rašytojų diskusijose ir skaitymuose, kuriuos surengė organizacija „Literature Across Frontiers“. Diskusijas moderavo šios organizacijos vadovė Alexandra Büchler, dalyvavo mažai verčiamų į kinų kalbą šalių atstovai – velsietis rašytojas Owen Martell iš Jungtinės Karalystės, katalonų rašytojas Jordi Punti iš Ispanijos ir rašytojas Jimu Langge, rašantis yi kalba. Vėliau U. Radzevičiūtė atskrenda į Pekiną, kur kovo 16 d, dalyvaus diskusijoje „Ką literatūra reiškia Europai?“, o kovo 17 d. – skaitymuose Pekino „Bookworm“ knygyne.

Poetas ir dramaturgas Mindaugas Nastaravičius drauge su Tammy Ho Lai-Ming iš Honkongo, Ganos-Australijos poetu Kabu Okai-Davies ir Scot Slaby iš USA kovo 15 d. dalyvaus poezijos skaitymuose Pekine, knygyne „Bookworm“. O kovo 20 d. išskris į Čengdu, kur pirmą kartą įvyks lietuviškos pjesės „Demokratija“, kuri 2014 m.. buvo pastatyta Nacionaliniame dramos teatre, skaitymai kinų kalba. Pjesę į kinų kalbą išvertė Lina Bartusevičiūtė. Skaitys Čengdu teatro trupės aktoriai. Tai pirmas kartas, kai lietuviška pjesė yra išversta į kinų kalbą ir atliekama Kinijoje.

Lietuvos rašytojų pristatymą Kinijoje organizuoja Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kultūros ministerija. 2016 m. vasarą Pekino knygų mugėje bus pristatyti dar du Lietuvos rašytojai, rašantys knygas vaikams. Tai Kęstutis Kasparavičius ir Vytautas V. Landsbergis. Jų knygas, išverstas į kinų kalbą, šiemet išleis didžiausia Šiaurės Kinijos leidykla „Liaoning“. Ta proga Lietuvos kultūros institutas išleido specialius bukletus kinų kalba, pristatančius šiuolaikinę lietuvių literatūrą ir keturis aukščiau minimus rašytojus.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu