2016 03 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Laukinių kačių nameliuose – pirmieji gyventojai

2015 m. rudenį startavęs VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) projektas „neBrisiaus namai“ artėja link pabaigos – jau pastatytas 31 namelis laukinėms katėms iš planuojamų 35. Nameliai išsidėstė įvairiose Vilniaus vietose, ofialiose kačių šėryklose juos galima rasti Lazdynuose, Pilaitėje, Justiniškėse, Žirmūnuose ir kituose miesto rajonuose, kur aplinkui jau būriuojasi murkiantys jų gyventojai.

Projektą įgyvendinanti GGI savanorių komanda kartu su benamėmis katėmis besirūpinančiais žmonėmis džiaugiasi pasiektais rezultatais: gyvūnų šėrimo vietos, pastačius jose specialias, tvirtas ir gražias būdas, atrodo daug tvarkingesnės ir malonesnės praeivių akiai. Kartu sulaukiama ir mažiau pasipiktinimo iš kaimynų dėl iki tol vyravusios netvarkos, kuomet katėms nebereikia glaustis besimėtančiose kartoninėse dėžėse ar kitokiose savadarbėse pastogėse, jos nebelenda į daugiabučių rūsius bei kitas patalpas.

Pensininkė Larisa pasakoja, kad pastačius namelį ir tam skirtoje vietoje įrengus oficialią šėryklą, rūpintis laukinėmis katėmis tapo daug lengviau ir saugiau.

Vaizdo medžiaga: https://www.youtube.com/watch?v=jJrBy98MrX8

Prie projekto „neBrisiaus namai“ namelių gamybos prisijungė ir Vilniaus pataisos namai – juose bausmę atliekantys nuteistieji pagamino 6 kačių namelius.

Taip pat prisidėjo ir kelios Vilniaus mokyklos. Su dideliu entuziazmu prie darbų prisijungė mokykla „Pažinimo medis“, Žemynos gimnazija, Lazdynų vidurinė mokykla, „Minties“ gimnazija, Centro vidurinė mokykla, Viešoji įstaiga „Vilniaus Valdorfo mokykla“, Levo Karsavino mokykla.

Milda Bukantytė
VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“