2016 04 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Teatras „cezario grupė“ K. Binkio poemai apie Tamošių įpučia sceninę gyvybę

Teatras „cezario grupė“ rengia premjerą pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris“, kuri bus parodyta sostinės Menų spaustuvėje balandžio 10 d. Spektaklyje laukiami visi lietuvių poetui humoristui neabejingi žiūrovai ir subtilaus teatro mylėtojai. Naujasis kūrinys gali pasirodyti ypač smagus jaunajai publikai, kadangi jame vaizduojami nuotaikingi piršimosi įvykiai, lydimi gyvai atliekamos muzikos.

Kiek nepelnytai primiršta K. Binkio poema profesionalioje teatro scenoje atgimsta pirmą kartą. Kūrinio veiksmas sukasi apie senbernį Tomą. Ilgą laiką dirbęs ir apie moteris tik svajojęs Tomas galiausiai nusprendžia susirasti nuotaką. Netrukus prasideda susitikimai su merginomis, vėliau būsiantys lemtingi. Merginimo misijoje Tomui į pagalbą ateina atkaklieji dėdė Mikas ir tetulė Mikė, kurie pasiryžę piršlybas pakreipti taip, kaip patys jas įsivaizduoja. Tačiau ar įstengs Tomas įveikti savo uždarumą ir pats tars kietą žodį, ar išskys iš baimės kaip virtas lepšis ir pasiduos giminaičių įtakai? Kas šioje piršlybų loterijoje išloš, o kas liks be nieko?

Spektaklyje pagal humoristinę K. Binkio poemą daug skanių dialogų, komiškų siužeto posūkių bei gyvenimiškos išminties. Scenoje skamba muzikantų trio gyvai atliekama muzika, kuri tiesiog užburia vaidinimo veikėjus, mėginančius išsipainioti iš painios painiavos.

Muzikantai groja, aktoriai prabyla, bet kada nors visi nutyla, ir klausimas svarbus pakyla: apie ką tyli vyrai? Jie, aišku, mums nepasakys, nebent suūks, suuoks, gal dar sušoks. Visad moterys kalbės daugiau, dainuos garsiau, vaidins labiau, nes vyrai… tyli geriau. Nes, kaip sakė K. Binkis,

Peršamo dalis sunkoka:
Visą laiką reik tylėti
Ir žemyn kukliai žiūrėti,
Valgant lūpoms nečepsėti
Ir bendrai mažiau judėti.
Tegul jis sau bus ir kvailas, –
Jeigu tyli – tai ir meilus.
Mūsų žmonės Lietuvoje
Iš senovės taip galvoja.

Spektaklį režisuoja Cezaris Graužinis. Vaidina teatro „cezario grupė“ aktoriai Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas ir Vilma Raubaitė. Muziką „Tamošiui Bekepuriui“ sukūrė jauna kompozitorė Ieva Baranauskaitė, šiuo metu bebaigianti magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, ji pati ir atliks savo parašytas melodijas drauge su saksofonininku Stasiu Šalaševičiumi bei būgnininku Mykolu Baranausku.

Spektaklis bus rodomas balandžio 10 d. 19 val. sostinės Menų spaustuvėje.