Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

2016 04 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

60 Vaidoto Žuko votų gimtajame Kaune

Jurginių išvakarėse, balandžio 17 d., Kauno Šv. Jurgio kankinio bažnyčios dešiniojoje navoje 11.30 val. bus atidaryta Vaidoto Žuko glazūruotų reljefų paroda „60 votų“.

Autorius vėl grįžta į savo gimtąjį miestą (g. 1956 m.). Iš Vilniaus Bernardinų perkeltą parodą šį pavasarį rengia Kauno pranciškonų gvardijonas Saulius Paulius Bytautas. Oficialiai dar neatidarytą parodą pirmas aplankė Kauno arkivyskupas t. Lionginas Virbalas.

Sostinėje gyvenantis V. Žukas jau 40 metų dirba įvairiais žanrais, kuria aliejinę, mineralinę ir freskų tapybą, grafiką, keramiką, koliažus. Yra surengęs pusšimtį autorinių parodų Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje, Italijoje, Belgijoje. Jo kūrybos įsigiję Lietuvos ir JAV muziejai. V. Žukas paskutiniais metais dalį savo kūrybinio laiko praleidžia Europoje (Belgijoje, Vokietijoje), dalį savo meno studijoje Aukštaitijoje. Pernai Alantos dvare įkurta nuolatinė „Vaidoto Žuko meno galerija“ (www.zukasalanta.lt).

Rašydamas apie naujausią V. Žuko reljefų parodą „60 votų“ bei jos įkvėpimus, Vilniaus pranciškonas žurnalistas Julius Sasnauskas atskleidė šių malonės ženklų-votų platesnį kontekstą: „Ko tik neatrandi votų dėlionėse! Sidabrinės ir auksinės širdys, kojos, rankos, ausys, akys, torsai, suvystyti kūdikiai, plokštelės su stovinčiom ar klūpančiom figūrom, arkliai, karvės, garvežiai ir automobiliai, brangūs moteriški papuošalai, ordinai ir medaliai. V. Žuko šamotiniai votai, žinoma, kas kita. Jis prisivaikščiojęs ir prisiaikčiojęs po šimtus bažnyčių Lietuvoje ir svetur, prisižiūrėjęs iki valiai sakralaus meno pavyzdžių. Visa tai nuo pat pradžių kaip motyvas, spalva ar metafora lydi dailininko kūrybą. Jo votai – dar vienas to seno, ištikimo prisirišimo aidas. Bet anas klasikinis įrodymas ar liudijimas čia taip pat nejučia atsiranda. Ne veltui parodai jis parinko lygiai šešiasdešimt votų – tiek, kiek šią vasarą bus nugyvenęs žemiškų metų. Padėka, nusilenkimas už dovanotus metus ir visą jų turinį? Tikinčiojo noras nepamiršti, kas rikiuoja mūsų dienas, kam esi skolingas už talentą ir kitas malones?…“.

Ekspozicija „60 votų“ Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje bus oficialiai atidaryta balandžio 17 d. po sekmadienio Mišių. Lankymas kasdien nuo 9 iki 17 val.

 

 

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.