2016 04 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Negęstanti S. Mykolaičio žvaigždė suburs jo bičiulius Bistrampolio dvare

Šiemet aktorius, režisierius, bardas Saulius Mykolaitis būtų šventęs savo 50-metį, tačiau visiems jo draugams, bendražygiams ir gerbėjams šią šventę teks sutikti be jo. Tačiau su jo muzika, dainomis, prisiminimais apie šį neeilinį kūrėją.

Gegužės 15 d. 16 val. geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ į Bistrampolio dvarą  kvies visus dainuojamosios poezijos mėgėjus kartu prisiminti Saulių Mykolaitį, pasiklausyti jo sukurtų ir jo bičiulių atliekamų dainų. Koncerte dalyvaus Sauliaus Mykolaičio premijos laureatai: vis dažniau įvairiuose renginiuose girdima bei matoma grupė „Baltos varnos“ (premija skirta 2013 m.) ir jau seniai savo platų gerbėjų ratą turinti žavioji dainų kūrėja ir atlikėja Ieva Narkutė (pirmoji gavusi S.Mykolaičio premiją 2007 m.). Prisiminimais dalinsis ir keletą dainų atliks artimas Sauliaus draugas – aktorius Andrius Bialobžeskis. Poetas Rimvydas Stankevičius taip pat buvo vienas svarbesnių žmonių Sauliaus gyvenime, kartu padaryta nemažai gražių darbų. Renginio metu jis pasidalins savo poezija. Draugystės ryšiai sieja Saulių ir su rašytoju, režisieriumi Alvydu Šlepiku, kuris taps vakaro šeimininku ir kartu su visais neabejingais menininko talentui kurs jaukią atmosferą.

Koncerte išvysime aktorių, bardą, prikalbinusį S.Mykolaitį viešai atlikti savo dainas – Gediminą Storpirštį. Teatro aktorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Andrius Kaniava nors nesibičiuliavo su Saulium ir vienoje scenoje nevaidino, bet laiko jį ryškia, įdomia, savita asmenybe, įnešusią šviežio vėjo į teatro ir bardų pasaulį.

Renginyje pasirodys ir S. Mykolaičio dukra Justė, kuri dar būdama maža patyrė scenos skonį, nes kartu su tėčiu dažnai dalyvaudavo koncertuose, kur turėjo savo solinį pasirodymą. Dabar jau gerokai ūgtelėjusi, turinti savo repertuarą, subūrusi grupę Justė Mykolaitytė drąsiai žengia muzikiniu keliu, o jos balsas ir mykolaitiškas ekspresyvumas tampa jos vizitine kortele. Jaunojo atlikėjo svečio teisėmis dalyvaus Kristijonas Ribaitis.

Vakaro metu bus pristatyta dar viena rinktinių S. Mykolaičio dainų kompaktinė plokštelė „Balta diena“. „Neblėstantis Sauliaus dainų poreikis ir jo sukaktis nulėmė dar vienos kompaktinės plokštelės atsiradimą.  Gerų žmonių dėka Sauliaus dainomis galės džiaugtis visi norintieji“, – teigia VšĮ „Bardai LT“ vadovas Benas Jakštas, kviesdamas prisiminti dainuojantį aktorių, pasibūti drauge su mėgstamais Sauliaus draugais, kartu padainuoti ir paminėti „Mykolaitišką“ gimtadienį. Koncerto metu bus apdovanotas bei surengs pasirodymą naujasis S.Mykolaičio konkurso laureatas.

Aktorius ir režisierius Saulius Mykolaitis gimė 1966 metais. Studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. 1992–1994 dirbo Vilniaus valstybiniame mažajame teatre. Nuo 1994 m. dirbo Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre. Režisavo spektaklius, kūrė muziką ir dainas, buvo vienas įdomiausių savo kartos aktorių, 2002 metais debiutavo kaip dainuojamosios poezijos žanro atlikėjas. Pirmasis, dar nedrąsaus muzikos debiutanto koncertas buvo pradžia į jo, kaip bardo, šlovę. Jis tapo populiariu atlikėju, o jo sukurtas dainas į savo repertuarą yra įtraukę daugelis skirtingų kartų bardų. Nuo 2007 m. teikiama S. Mykolaičio vardo premija ir statulėlė už ryškiausią dainuojamosios poezijos debiutą. Ja apdovanoti šie talentai: Ieva Narkutė (2007 m.), Mindaugas Ancevičius (2008 m.), grupė „Liūdni slibinai“ (2009 m.), Artūras Dubaka (2010 m.), Mantas Zemleckas ir Kamilė Gudmonaitė (Kamanių šilelis) (2011 m.), Gytis Ambrazevičius (2012 m.), grupė „Baltos varnos“ (2013 m.), Deimantė Kavaliauskaitė (2014 m.)