Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 04 18

Matas Baltrukevičius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mokytis kurti stebuklą

Gegužės 6–8 dienomis Vilniuje vyks Nacionalinis Gailestingumo kongresas. Tačiau tai bus tik galutinis proceso, kuris vyksta jau seniai, rezultatas. Kad viskas vyktų sklandžiai, balandžio 16–17 dieną vyko savanorių mokymai, kuriuos priėmė Vilniaus „Versmės“ gimnazija.

Programa prasidėjo nuo įvado, per kurį savanoriai sužinojo apie paties Kongreso idėją ir Gailestingumo metus, vėliau išklausė Šv. Jono bendruomenės vienuolio, Tėvo Jono liudijimą apie Dievo Gailestingumą. Po sočių pietų buvo pristatyta Kongreso programa, ir savanoriai susirinko į grupes pagal tai, kokioje srityje darbuosis jo metu. Tai buvo proga susipažinti su savo komanda, sužinoti apie laukiančius darbus ir kartu parengti bendrą komandos pristatymą. Po vakarienės ir bendros maldos vyko komandų prisistatymai ir vakaronė.

Antroji kongreso diena pradėta malda ir pusryčiais. Vėliau galėjome klausytis liudijimų, kaip savanorystė pakeitė žmonių gyvenimus. Ne kartą Taize susitikimuose ir Lietuvos Jaunimo dienose savanoriavę Miglė ir Gediminas Urbonai susipažino būtent savanoriaudami, todėl visus įspėjo, kad Gailestingumo kongrese pažintys gali baigtis ir vestuvėmis.

Mokymų kulminacija — šv. Mišios Dievo Gailestingumo šventovėje, kurias aukojo Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Homilijoje jis pabrėžė, kad nors savanorystė ir neteikia materialinės naudos, bet Dievas visada atlygina. O besibaigiant Eucharistijai arkivyskupas uždavė savanoriams namų darbą – pakviesti į Kongresą bent 10 žmonių. Renginį užbaigė Gailestingumo vainikėlio malda, kurią tiesiogiai transliavo Marijos radijas.

Nors mokymai jau pasibaigė, dar nevėlu tapti Nacionalinio Gailestingumo kongreso savanoriais. Tiek savanorių, tiek dalyvių registracija vyksta Kongreso interneto svetainėje www.kongresas.lt 

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite