2016 04 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Teismuose padėti bus pasiruošę savanoriai

Jau visai netrukus daugiau kaip 60 savanorių bus pasiruošę padėti liudytojams ir nukentėjusiesiems septyniuose didžiuosiuose Lietuvos teismuose. Įveikę atranką norintieji padėti teismų lankytojams balandžio 28 d. drauge su patyrusiais kitų šalių savanoriais rinksis į tarptautinę savanorystės teisme konferenciją, vėliau dalyvaus mokymuose ir gegužę išties pagalbos ranką liudytojams.

„Mes tikimės, kad savanoriai nusikaltimų aukoms ir liudytojams padės įveikti baimę liudyti ar duoti parodymus, – sako Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Gema Janušienė. – Norime, kad savanoriai per konferenciją ir mokymus įgytų reikiamų žinių, suprastų šio darbo svarbą ir teiktų kvalifikuotą pagalbą vykdant teisingumą.“

Dar visai neseniai savanorį teisme sutikti galėjo tik Šiaulių apygardos teismo lankytojai, tačiau nuo šių metų gegužės pabaigos Vilniaus miesto apylinkės, Vilniaus apygardos, Panevėžio apygardos, Klaipėdos miesto apylinkės, Šiaulių apylinkės ir Lietuvos apeliacinio teismo lankytojams susiorientuoti teismų pastatuose padės specialiai paruošti, išklausę mokymus ir su teismo darbu susipažinę savanoriai.

Liudytojams ir nukentėjusiems gelbės ne tik dažniausiai savanoriaujantys studentai, bet ir senjorai. „Mano gyvenimas su teismais labai susijęs: mama jaunystėje dirbo teismo posėdžių sekretore, taip pat kadaise buvau tarėja, todėl nuolat tekdavo skubėti į teismą“, – pasakoja būsima 69-erių metų savanorė B. Gužauskienė, visą gyvenimą įvairiose įstaigose ir įmonėse dirbusi personalo skyriaus vadove ir juriste.
„Už galimybę Lietuvos teismuose sukurti savanorių tinklą turime būti dėkingi Norvegijos finansinio mechanizmo programai, kurią įgyvendindami turėjome galimybę pamatyti, kaip Norvegijoje veikia savanorystės teismuose institutas, pasisemti patirties iš kitų šalių“, – teigia Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė.

Nacionalinės teismų administracijos organizuojama tarptautinė savanorystės konferencija vyks balandžio 28 d. Vilniuje. Čia savo patirtimi, kaip padėti liudytojams ir nukentėjusiesiems, pasiektais rezultatais ir kylančiais iššūkiais dalysis ne tik mūsų šalyje įvairiose savanoriškose veiklose dalyvaujantys žmonės, bet ir gilias savanoriavimo teismuose tradicijas turintys britai bei norvegai. Tai jau trečioji tarptautinė konferencija, kurios tikslas – kurti ir plėtoti pagalbos liudytojams bei nukentėjusiesiems bendradarbiavimo tinklą Lietuvoje.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.