2016 04 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

5 min.

Apdovanoti gyvybės kultūros puoselėtojai

Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Sekmadienį, balandžio 24 dieną Lietuvos mokslų akademijoje įvyko Gyvybės apdovanojimai, skirti pagerbti labiausiai prie gyvybės kultūros puoselėjimo prisidėjusius žmones, iniciatyvas ar organizacijas. Apdovanojimai kasmet įteikiami Pasaulinę gyvybės dieną, kuri Lietuvoje minima nuo 1998 m.

Gyvybės apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja žurnalas „Ateitis“, portalas „Bernardinai.lt“ ir Marijos radijas, tikslas – pastebėti gyvenimą ir viltį teikiančius žmones, papasakoti apie jų iniciatyvas, pasidalinti su plačiąja visuomene sektinais pavyzdžiais ir priminti, kad kiekvienas žmogus yra vertybė.

Šventinės ceremonijos metu įteiktos aštuonios nominacijos, kurių laimėtojus buvo patikėta išrinkti autoritetingai, iš organizatorių, praėjusių metų laimėtojų ir mokslininkų sudarytai komisijai.

Už šeimos stiprinimą apdovanotas VšĮ „Šeimų universitetas“. Šios organizacijos veikla yra orientuota į šeimos puoselėjimą, sutuoktinių tarpusavio santykių stiprinimą, atskleidžiant santuokos grožį ir prasmę. Sutuoktiniai yra ugdomi taikant metodą – atvejų analizę – kai analizuodami konkrečias gyvenimiškas situacijas, mokosi identifikuoti ir įvardinti problemas, rasti būdų situacijai išspręsti. Pirmąjį apdovanojimą įteikė Bernardinai.lt portalo vyr. redaktorius Donatas Puslys.

VšĮ „Šeimų universiteto“ vadovas Paulius Gebrauskas atsiima apdovanojimą. Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Už gyvybei palankų verslą apdovanota UAB „Plungės baldai“ ir jų vadovas Kęstutis Buividas. Jauno verslininko vadovaujama įmonė ne tik siekia pelno, įdarbina žmones ir kuria darbo vietas, tačiau aktyviai dalyvauja socialinėje veikloje, padėdama nepasiturinčioms šeimoms, kurdama palankesnes sąlygas silpniesiems integruoti ir moksleiviams žengti mokslo keliu. „Šeimos instituto“ vadovė Jolanta Ramonienė, įteikdama antrąjį apdovanojimą, pabrėžė nevyriausybinių organizacijų ir verslo bendradarbiavimo svarbą.

„Plungės baldų“ vadovas Kęstutis Buividas. Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą pagerbta gydytoja akušerė-ginekologė dr. Daiva Bartkevičienė, kuri yra pasakiusi, kad tos pačios rankos, kurios priima gyvybę, negali jos žudyti. Ši gydytoja akušerė-ginekologė griežtai pasisako prieš abortų darymą ir nuo to yra atkalbėjusi ne vieną moterį. Tai – tvirtas profesionalios ir vertybiškai tvirtos daktarės apsisprendimas, kuris profesiniame kelyje šiandien kartais gali būti ir nepatogi kliūtis. Į renginį mamos apdovanojimą atsiimti atvykusią dukrą pasveikino renginio mecenatas, Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.

Už pagalbą suabejojusiems gyvenimo prasmingumu apdovanota organizacija „Artimiems“, kuri, organizuodama savitarpio pagalbos grupes didžiuosiuose Lietuvos miestuose, teikia emocinę pagalbą nusižudžiusiųjų artimiesiems, kurie dažnai, praradę artimą žmogų, atsiduria išbandymų reikalaujančiose gyvenimo kryžkelėse. Pernai susikūrusiai asociacijai apdovanojimą įteikė šių metų komisijos narys, neįgaliuosius darbinančios įmonės „BSS grupė“ valdybos narys Dominykas Rimšelis.

Asociacijos ARTIMIEMS komanda. Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Už palankios aplinkos gimdyvei ir vaikui kūrimą apdovanota panevėžietė Ramutė Varnaitė, priėmusi viena globoti keturis mirusios sesers mažamečius vaikus, kurie šiandien ją vadina mama. Komisijos narys, advokatas Henrikas Celencevičius pasveikino ilgametę R. Varnaitė draugę, atvykusią atsiimti apdovanojimo.

Ramutei Varnaitei skirtą apdovanojimą atsiėmė globojamos mergaitės krikšto mama Aurika Ūsonienė. Apdovanojimą įteikė šių metų komisijos narys advokatas Henrikas Celencevičius. Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Už dvasinę ir fizinę pagalbą silpnesniam gyvybės statulėlė skirta bendruomenei „Betzata“, kurios namuose savanoriai gyvena su kartu su proto negalią turinčiais žmonėmis kaip didelė šeima – kartu dalijasi kasdienybės džiaugsmais ir rūpesčiais, stengiamasi, kad neįgalūs asmenys taptų kuo savarankiškesni, galėtų išreikšti savo gebėjimus, savo norus. Ateitininkų federacijos vadovas Vaidotas Vaičaitis džiaugėsi itin aktyvia, kilnų darbą dirbančia bendruomene ir įteikdamas apdovanojimą negailėjo šypsenų bei gražių žodžių.

Betzatos bendruomenė. Vaivos Lanskoranskytės nuotr.

Už jaunimo ugdymą atsakingam požiūriui į gyvybę įvertintas vos daugiau nei dvejus metus veikiantis jaunimo judėjimas „Esi vertas daugiau“, užsiimantis vaikinų ir merginų lytiškumo ugdymu. Judėjimas jau sugebėjo pasiekti tūkstančius Lietuvos moksleivių, o jaunų žmonių kalbėjimas jaunimui apie lytiškumą leidžia sukurti betarpišką ryšį. Apdovanojimą įteikusi Bernardinai.lt jaunimo skilties redaktorė Marija Keršanskienė pabrėžė iniciatyvų, padedančių jaunam žmogui pasirinkti teisingą kelią, svarbą.

Jaunimo judėjimo „Esi vertas daugiau“ komanda. Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Už ilgametį indėlį gyvybės kultūros puoselėjimui pagerbtas kardiologas prof. Arvydas Šeškevičius. Paliatyviosios medicinos Lietuvoje pradininko teigimu, nė vienas šiuo būdu slaugomas net ir labai sunkus ligonis nenorėjo greitesnės mirties, todėl profesorius griežtai pasisako prieš eutanaziją. Apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus šiais metais įsteigė katalikus pasauliečius vienijanti Kolumbo riterių organizacija, kurios atstovas Žygimantas Pavilionis padėkojo profesoriui už jo darbus.

Prof. Arvydas Šeškevičius (viduryje). Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Apdovanojimų ceremonijos vedėjai Dalia Michelevičiūtė ir Žygimantas Minelga. Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Kamerinio jaunimo choro MELIKA pasirodymas. Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Pianistės Gabrielės Agilės Bajoraitės pasirodymas. Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Liucija Vaicenavičiūtė. Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Vytauto Juozapaičio ir choro MELIKA pasirodymas. Vaivos Lanskoranskytės nuotr.
Apdovanojimų akimirka. Vaivos Lanskoranskytės nuotr.
„Šeimos instituto“ vadovė Jolanta Ramonienė, įteikdama antrąjį apdovanojimą, pabrėžė nevyriausybinių organizacijų ir verslo bendradarbiavimo svarbą. Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Ateitininkų federacijos vadovas Vaidotas Vaičaitis džiaugėsi itin aktyvia ir kilnų darbą dirbančia bendruomene, įteikdamas apdovanojimą negailėjo šypsenų ir gražių žodžių.
Apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus šiais metais įsteigė katalikus pasauliečius vienijanti Kolumbo riterių organizacija, kurios atstovas Žygimantas Pavilionis padėkojo profesoriui už jo darbus. Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Apdovanojimų statulėlės. Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Vytauto Juozapaičio ir kamerinio jaunimo choro MELIKA pasirodymas. Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Gyvybės apdovanojimus globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, o pagrindinis mecenatas – Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas. Šių metų apdovanojimus parėmė neįgaliuosius darbinanti įmonė „BSS Grupė“ ir Lietuvos Kolumbo riteriai.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.