Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2016 05 02

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Sesers Faustinos biografija

Ewa K. Czaczkowska. Sesuo Faustina: šventosios biografija Iš lenkų kalbos vertė Teresėlė Danguolė Šniūrevičienė. – Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2016. – 456 p.

Išsamioje šv. Faustinos, Dievo Gailestingumo apaštalės, biografijoje kruopščiai dokumentuojamas negausių išorinių įvykių nužymėtas vienuolinis šventosios gyvenimas, jis papildomas amžininkų atsiminimais, susiejamas su istoriniais įvykiais, to meto visuomeninio ir socialinio gyvenimo aplinkybėmis. Paraleliai atkuriamas daug intensyvesnis vidinis šv. Faustinos gyvenimas, pilnas kančios, abejonių, tačiau ir didelių, įstabių išgyvenimų, kurie subrandino šv. Faustiną kaip vienuolę ir mistikę ir paruošė ją misijai – skelbti pasauliui Dievo Gailestingumą.

„Parašyti biografiją – nelengva užduotis, ypač jei tenka rašyti apie šventuosius. Tačiau Ewa Czaczkowska puikiai su ja susidorojo ir šiuolaikiniam skaitytojui suprantama kalba papasakojo apie vieną didžiausių XX a. mistikių – šv. Faustiną Kovalską.

Atskleisdama paprastos vienuolės iš Dievo Gailestingumo Motinos seserų kongregacijos šventumo kelią, ji parodė, kaip Dievas veikia čia ir dabar – konkretaus žmogaus gyvenime.

Ši knyga nėra tik mokslinių tyrimų ir sausų gyvenimo faktų rinkinys. Autorė, bandydama nušviesti šventosios gyvenimą, ne tik peržiūrėjo daugybę archyvų, surinko smulkiausias šv. Faustinos biografijos detales, tačiau ir apsilankė ten, kur gyveno garsioji mistikė. Neaplenkė ir Vilniaus, kuris taip pat paženklintas šv. Faustinos gyvenimo.

Autorė stengėsi susitikti ir pakalbinti dar gyvus šventosios gyvenimo liudininkus, todėl jai pavyko gana tiksliai perteikti šv. Faustinos gyvenamųjų vietų ir to laiko atmosferą. Ewa Czaczkowska nepasidavė pagundai, kaip dažnai pasitaiko, pagražinti savo herojės portretą. Ji atskleidžia šv. Faustinos fizines ir dvasines kančias, jos vidinę kovą su savimi, savo trūkumais ir išoriniu pasauliu.

Skaitydamas knygą supranti, kad tikroji mistika – tai ne akimirkos pagavimas, išrinktųjų privilegija, tačiau nuolatinis Dievo artumo ženklų ieškojimas pilkoje, kartais visiškai neįdomioje realybėje. Autorės dėka ta, kurią pats Jėzus pavadino savo Širdies išrinktąja, tampa artimesnė kiekvienam iš mūsų.

Todėl nėra abejonių, kad šią knygą turėtų perskaityti visi, kurie nori priimti šv. Faustinos Dienoraštyje užrašytą žinią ir savo gyvenimu duoti Jėzui atsakymą, kad taptų Dievo Gailestingumo apaštalais.“

Kun. Mariusz Marszałek