2016 05 04

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

8 min

Gegužės renginiai šeimoms: Vilnius

Net nesitiki, kad prasidėjo jau paskutinis pavasario mėnuo. Mokslo metai visiškai į pabaigą, vaikams greit prasidės atostogos, o orai, tikėkimės, tik vis labiau džiugins ir šildys. Kviečiu pasidairyti po Vilniaus renginių šeimoms mozaiką.

gegužė

Gegužės 4 d. (trečiadienį) 18 val. Valdovų rūmuose vyks vieša vienos žymiausių čekų meno istorikių dr. Duňa Panenková paskaita „Čekija – pilių ir dvarų šalis“. Įėjimas nemokamas.

Gegužės 4 d. (trečiadienį) 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) koncertas „Atrask Latviją: Dagamba“. Atrask Latviją – koncertų ciklas šv. Kotrynos bažnyčioje, skirtas paminėti Latvijos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kuriame kviečiame pažinti kaimyninės šalies muziką. DAGAMBA – tai world, rock, pop ir klasikinės muzikos sintezė. Įėjimas mokamas.

Marcelijaus Martinaičio portretas iš knygos „ „Kaip katinai uodega peles gaudo“

Gegužės 5 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Skalvijos kino centre – poeto Marcelijaus Martinaičio jubliejinis paminėjimas. Bus rodomas filmas „Gyvenimas tarp žiedų“. Jame poetas dalinasi pamąstymais apie gyvenimą Vanagupės sodyboje: iš jaunystės, iš Paserbenčių kaimo atsivežtą norą pavasarį pasisodinti darže agurkų, morkų, svogūnų, pomidorų… grybų. Jis jaučiasi šio pasaulio kūrėjas ir valdovas. Tai dalis jo gyvenimo prasmės. Filme užfiksuotas ir M. Martinaičio apsilankymas Šveicarijoje, kur jis dalyvauja atidengiant memorialinę lentą Maironiui, nuo 1895 m. dešimt metų čia leisdavusiam vasaras. Kitas epizodas – M. Martinaičio susitikimai su poezijos mylėtojais Ignalinoje, Palangoje.

Grįžęs iš visų kelionių poetas vėl rūpinasi savo žydinčiu sodu, pjauna žolę, baltus saulučių žiedus, mąsto apie kūrybą, eilėraščių rašymą.

Seanse dalyvaus literatūros kritikas Virginijus Gasiliūnas, filmo kūrybinė grupė – Algirdas Tarvydas, Justina Dovidaitytė, Algimantas Apanavičius.

Įėjimas mokamas.

Gegužės 6-8 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio) Vilniuje vyks Gailestingumo kongresas – tai bus pagrindinis Gailestingumo jubiliejaus renginys Lietuvoje. Penktadienio vakarą – septyni kultūriniai renginiai įvairiose vietose. Šeštadienį priešpiet – net 46 užsiėmimai aktualiausiomis temomis. Plačiau – ČIA.

Gegužės 6-8 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio) Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte šurmuliuos „Europos diena“ – lankytojų lauks šventinė instaliacija, skanus maistas ir smagūs koncertai. Daugiau informacijos ČIA. 

Gegužės 21 d. (šeštadienį) Gatvės muzikos diena. Į gatves muzikuoti išeina tūkstančiai žmonių. „Gatvės muzikos diena“ – šventė, vienijanti visus, kalbančius universaliausia kalba pasaulyje – muzikos kalba. Muzikanto ir aktoriaus A. Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Tai diena, įtraukianti visus Lietuvos miestus ir miestelius į laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventę. Daugiau informacijos: www.gmd.lt

Gegužės 7 d. (šeštadienį) 10 val. šunų augintojus, mylėtojus ir visus, neabejingus šunims, Vivid Vilnius kviečia pasivaikščioti po senąjį Vilnių… šuniškų pėdelių keliais (ne šunkeliais!). Šunišku maršrutu Jus lydės mopsė Bella, o gidė Laura pasakos, kokią vietą didikų gyvenime užėmė keturkojai, kokios buvo populiariausios šunų veislės, kiek kainavo geras veislinis šuo, į kokį „nusižengimą” akis užmerkdavo moterų vienuolyno vyresnybė, kaip šunys padėjo miestiečiams atsikratyti nekenčiamo veikėjo paminklo, kaip šuns įvaizdį panaudojo bažnyčia ir daug kitų šuniškų istorijų užkulisių. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 677 24824, el. paštu [email protected] Kaina: moksleiviui, studentui, senjorui: 3 Eur. Vaikams iki 7 m. – nemokamai. Bilietus galima įsigyti renginio metu.

Gegužės 7 d. (šeštadienį) nuo 11 val. Litexpo rūmuose (Laisvės pr. 5) veiks „Uodo Šeimos Turgelis“. Čia jūsų laukia: – drabužiai, avalynė ir aksesuarai visai šeimai;

– prekės vaikams, žaislai, vaikiška technika;

– rankdarbiai, smulkmenos buičiai ir namams;

– prekės grožiui ir sveikatai;

– ir viskas ko gali prireikti kiekvienai šeimai.

Žaidimai ir užsiėmimai vaikams, pramogos ir linksmybės visai šeimai. Prekiauti galima asmeniniais, nebenaudojamais savo šeimos daiktais: vaikų ir suaugusiųjų drabužiais, avalyne, aksesuarais, žaislais, vaikiškomis prekėmis, smulkmenomis namams, buičiai, laisvalaikiui, knygomis ir rankdarbiais. Įėjimas nemokamas.

Gegužės 7 d. (šeštadienį) 12 val. Lietuvos kūrėjai, leidėjai, bibliotekininkai, spaustuvininkai ir knygynų darbuotojai kviečia ruoštis skaitymo šventei „Lietuva skaito!“ ir gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, skaityti kartu lietuvišką knygą. „Lietuva skaito!“ renginiai vyks net 35-iuose skirtinguose Lietuvos ir užsienio miestuose: nuo Vilniaus iki Kuršėnų, nuo Oslo iki Glazgo. Daugiau nei 60 susitikimų su autoriais, diskusijų, performansų bei kūrybinių dirbtuvių lauks įvairaus amžiaus dalyvių ir skaitytojų. Renginių programa ČIA.

Evgenios Levin nuotrauka

Gegužės 7 d. (šeštadienį) 12 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) vyks edukacinis užsiėmimas šeimoms „Vilnius – mano miestas“. Šio užsiėmimo metu aptarsime tapybos, grafikos kūriniuose įamžintas bažnyčias ir kitas žinomas vietoves, kurias palyginsime su dabartiniu vaizdu. Praktinėje dalyje atliksime grafikos raižinį gratažo technika, sukursime savo Vilniaus miesto paveikslą ar atviruką. Šeimas, norinčias dalyvauti popietėse, kviečiame registruotis tel.: (8 5) 212 14 77, 8 659 58066. Bilietas šeimai – 1,8 euro.

Gegužės 8 d. (sekmadienį) 12 val. Pavilnio bendruomenės šventė (Bendruomenės aikštė, Vandens g. 9). Tie, kas sutiko bent vieną šventę drauge, jau žino: bendrystė ir gera nuotaika garantuota. Mūsų laikais didžiausias turtas yra bendravimas – tikras, tiesioginis, atviras, toks ir šventės tikslas – jauki bendrystė. Nebijok, jei būsi naujokas. Įvairios veiklos tave ir tavo šeimą, draugus įtrauks į šventės sūkurį. Bus pramogų ir užsiėmimų tiek dideliam, tiek ir mažam. Alkį bei troškulį numalšinti pažadam. Daugiau informacijos ČIA.

Gegužės 8 d. (sekmadienį) 12 val. Nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5) koncertas visai šeimai, skiriamas Europos dienai „Skamba dainužės per maružes“.

Gegužės 8 d. (sekmadienį) 15 val. ekskursija mažiesiems (ir ne tik) „Vilniaus legendų takais“ pagal Ulos Šimulynaitės naujausią komiksų knygą „Vilniaus miesto legendos“. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 677 24824 arba el. paštu [email protected] Ekskurija vedama susirinkus ne mažiau kaip 5 žmonių grupei. Dalyvavimas mokamas.

Ekskursijos metu sužinosite, kur Žygimantą Augustą aplankė Barboros Radvilaitės šmėkla, kur buvo laikoma magiška garsaus šnabždūno Jono Tvardausko knyga, ką Šv. Jonų bažnyčioje nakčia „užvaikė“ nelabieji, ką per pilnatį galima išvysti mėnulyje, šgirsite pasakojimą apie stebuklingą gaidį ir daug kitų paslaptingų miesto legendų. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 677 24824 arba el. paštu [email protected]

Gegužės 10 d. (antradienį) 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34) labdaros koncertas „Gyva mūsų žemė“. Šv. Kazimiero bažnyčioje 17.30 val. kun. Antanas Saulaitis SJ aukos Šv. Mišias už šeimas, auginančias kurčius ir neprigirdinčius vaikus (mišios bus verčiamos į gestų kalbą). Po mišių, 19 val. prasidės labdaros koncertas „Gyva mūsų žemė“, kurį jau antrus metus iš eilės organizuoja Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA ir Jungtinių Tautų Lietuvos asociacija. Renginyje skambės klasikiniai kūriniai, vokalistų dainos, poezija, koncertas bus verčiamas į gestų kalbą.

Įėjimas į renginį nemokamas – Jūsų laisva valia paaukota suma bus skiriama vaikų klausos aparatų įsigijimui.

Gegužės 14 d. (šeštadienį) 10 val. Gailiūnuose (Vilniaus raj.) vyks renginys „Bėk su šunimi 2016“. Visai šalia Vilniaus vyks pirmos Lietuvoje bėgimo su šunimis varžybos, kuriose dalyviai galės rinktis bėgti 4,5 km ar 10 km ilgio trasas. Taip pat bus parengta ir 1 km ilgio trasa, skirta vaikams iki 14 metų. Išankstinė registracija į varžybas internetu užpildant registracijos anketą vyksta iki 2016 m. gegužės 8 d. imtinai. Registracijos anketa ČIA.

Gegužės 15 d. (sekmadienį) įvairiose Vilniaus vietose bus paminėta jau daugiau kaip 20 metų gegužės 15-ąją švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Šios šventės šūkis – „Švęskime šeimą, švęskime su šeimomis! Tegul visas Vilnius pavirsta didele šeima!“ Laukia įvairūs renginiai įvairiose Vilniaus vietose, pradedant šv. Kotrynos bažnyčia, Menų spaustuve, kino centru Skalvija ir baigiant Baltuoju Tiltu, Gedimino prospektu ir Lukiškių aikšte. Vyks šeimų eisena, koncertai, susitkimai, vaikų laukia pramogos ir žaidimai.

 Išsamią renginių programą ir vietas rasite ČIA.

Evgenios Levin nuotrauka

Gegužės 14-15 d. (šeštadienį-sekmadienį) nuo 10 val. Kalnų parke vyks jaunimo idėjų ir bendradarbiavimo renginys „Gyvo Žalio“. Visas Lietuvos jaunimas kviečiamas susitikti, susipažinti ir įkvėpti vieni kitus svarbių užmojų įgyvendinimui. Dalinsimės išmintimi, patirtimi ir sumanymais – susibursime, kad taptume vieningi ir stiprūs sukurti Lietuvą, kurioje būtų GERA GYVENTI.

„Gyvo Žalio“ – tai pavasarinis pasveikinimas, linkėjimas, gyvybės sužadinimas – tad suteikime pavasarinės jėgos vieni kitiems. Daugiau informacijos ČIA.

Evgenios Levin nuotrauka

Gegužės 16 d. (pirmadienį) 11 val. Menų spaustuvėje „Šokių pirmadieniai mažyliams“. Tai šokio pamokėlės 8–14 mėnesių amžiaus kūdikiams ir jų tėvams, seneliams ar globėjams, kurių metu visi kartu tyrinės įvairius daiktus ir judesius, taip ugdydami vaikų kūno fizines savybes (koordinaciją, pusiausvyrą, smulkiąją motoriką) ir mokydamiesi judesių, kurių dar nemoka, pavyzdžiui, šliaužti, ropoti, sėdėti, eiti, verstis, suktis, linguoti ir kt. Šokio pamokėlių metu šokėjos-pedagogės, kartu su vaikais atliks judesius ir jų derinius, sudarydamos sąlygas pirmiesiems vaikų šokio potyriams. Įvairių judesių jungimas yra ne tik kūno koordinacijos ir taisyklingos laikysenos, bet ir šokio, kaip kinestezinio (judesio) meno, suvokimo pagrindas. Įėjimas mokamas.

Gegužės 21 d. (šeštadienį) vyks „Muziejų naktis“. Akcijos tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Tą dieną organizuojami renginiai lankytojams nemokami.

Gegužės 22 d. (sekmadienį) 14 val. galite praleisti sekmadienio popietę kartu su šeima ir teptukais rankose edukaciniame užsiėmime „Šeimos tapybos diena“ („Dvi taurės meno“, Pylimo g. 65). Tapysite linksmą paveikslą, kuris patiks ir vaikams, ir suagusiems. Tėveliai ir mamytės – galėsite išsirinkti bet kurį iš mūsų paveikslų kabančių ant sienų ir tapyti jį arba kartu su mažaisiais žingsnio po žingsnio nutapyti linksmą pelėdžiuką. Laukiamos šeimos su vaikais nuo 4 metų. Dalyvavimas mokamas.

Organizatorių archyvo nuotrauka

Gegužės 26-29 d. (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio) Vilniuje jau 44-ą kartą šurmuliuos „Skamba skamba kankliai“. Festivalis savo ištikimus ir naujus lankytojus kaip visuomet pasitiks renginių gausa. Šių metų programoje jų per 30 – nuo jaukių susitikimų su tradiciją išlaikiusiais kaimo dainininkais iki folkjazz projektų, nuo festivalio kino iki naktinių dūzgių su šokiais iki paryčių, nuo tradicinių lietuviškų kapelijų koncertų iki užsienio svečių pasirodymų.

Jūsų lauks ne tik tradiciniais tapę renginiai – „Sutartinių takas“, „Grajyk, muzikėla!“, „Slauna mūsų giminėlė“, „Nakties muzika“, „Naktišokiai“ – bet ir gerai žinomos folk roko grupės „Atalyja“ koncertas, teatralizuotos folkloro programos.

Festivalio programą bei daugiau informacijos rasite www.ssk.lt

Gegužės 28 d. (šeštadienį) 10 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) vyks „Vilnius Mini Maker Faire“ – tai festivalis, skirtas mokslui, išradimams ir kūrybiškumui! Maker Faire jau dešimtmetį švenčiamas įvairiuose pasaulio miestuose, o šiemet pagaliau atkeliauja ir į Lietuvą.

Vilnius Mini Maker Faire suburs įvairaus amžiaus technologijų entuziastus, kūrėjus, švietėjus, mėgėjus, mokslo klubus, inžinierius, autorius ir menininkus, studentus ir moksleivius, kurie mugės metu pasidalins savo kūriniais ir žiniomis bei kvies lankytojus taip pat „susitepti rankas“ ir sukurti kažką netikėto.

Daugiau informacijos: www.makerfairevilnius.com

Gegužės 29 d. (sekmadienį) 10.15 ir 12.00 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22, Vilnius) Muzikinė pasaka visai šeimai „Dangus griūva“.

Šis atnaujintas spektaklis į sceną trumpam sugrįžta po 10 metų pertraukos. Muzikinę pasaką seka ir dainuoja dainininkė Veronika Povilionienė, o jai padeda profesionalūs aktoriai, atlikėjai, bei ankstyvojo ir ikimokyklinio ugdymo mokyklėlės, darželio „Strazdanėlės“ vaikai, jų mokytojai. Pasakos muzikinė versija paremta vaikų liaudies dainomis, žaidimais, smulkiąja tautosaka bei originalia kūryba. Lietuvių liaudies pasaka „Dangus griūva“ tai – antroji kūrybinio ciklo „Žaidžiame pasaką“ dalis. Šį kūrybinį ciklą sudaro keturios pasakos „Vištytė ir gaidelis“, „Čiulba ulba ūbauja“, „Jaučio trobelė“. Renginys mokamas. Daugiau informacijos www.strazdaneles.lt

Gegužės 29 d. (sekmadienį) 13 val. prie Mindaugo paminklo (Arsenalo g. 1) prasidės renignys-premjera „Sekretai iš būtųjų laikų“. Po ekskukrsijos visi kartus keliausite į sepktaklį „Menų spaustuvėje“. Būtina registracija į renginį: + 370 685 21663 (Donatas), + 370 653 51491 (Vaida) arba el. paštu [email protected] Dalyvavimas mokamas.