Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2016 05 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Penktadienį ,,Ąžuolas 2016” apdovanojimuose bus pagerbti talentingiausi kino operatoriai

Gegužės 6 dieną, 19.00 valandą Užupio meno inkubatoriuje Vilniuje Lietuvos kino operatorių sąjunga kvies į tradicija tapusį renginį – kino operatorių apdovanojimus „Ąžuolas 2016”.

Renginio metu bus įteikti 4 apdovanojimai: garbės apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus, operatorių dėkingumo prizas ir du pagrindiniai apdovanojimai – „Gilė” už perspektyviausio jaunojo operatoriaus darbą ir „Ąžuolas” už profesionaliausią kino operatorystę lietuviškame kine 2015-ais metais.

Šįmet dėl prizų rungėsi 10 jaunųjų operatorių ir 8 profesionalų nufilmuoti filmai. Komisija, kurią sudarė režisierius Ignas Miškinis, kino istorikė Lina Kaminskaitė – Jančorienė ir kino operatoriai Kristina Sereikaitė, Rytis Kurkulis bei Narvydas Naujalis, tapęs komisijos pirmininku, išrinko po 3 nominantus kiekvienai kategorijai.

Paklausta apie konkurso vertinimo pagrindinius kriterijus, L.Kaminskaitė- Jančorienė atsakė: „Operatoriai, besivaržantys dėl lietuviškųjų apdovanojimų, yra nepavydėtinoje padėtyje. Tai išskirtinė profesija lietuvių kine, nes ją labiausiai slegia lietuvių kino operatorių mokyklos tradicija. Kad šioji jų visiškai neprislėgtų, vertinimo kriterijus įsivardijau santūriai antitradicinius: Gilės pretendentams – drąsa ir amatas, Ąžuolo – savitas braižas, antrinantis filmo visumai. Na, o svarbiausias – kad vaizdas netrukdytų filmui“.

„Ąžuolas“ nominantai: Eitvydas Doškus („Ramybė mūsų sapnuose“), Julius Sičiūnas („Tiltai“) ir Dominique Colin („Sangailės vasara“). Prizo „Gilė“ nominantai: Zbigniev Bartoševič („Poliarinis vakarėlis“), Vismantė Ruzgaitė („Roneta“) ir Vytautas Katkus („Iglu“).