Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2016 05 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pirmadienį popiežiaus legatas kard. P. Parolinas skaitys paskaitą VU ir susitiks su valstybės vadovais

Gegužės 7-9 dienomis Lietuvoje lankosi Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas. Gegužės 9 d., pirmadienį, 11.15 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje kardinolas Pietro Parolinas skaitys paskaitą „Šventojo Sosto diplomatinė veikla taikos labui“. Paskaitą moderuos dr. Vytautas Ališauskas. Paskaita vyks anglų kalba.

Pirmadienio rytą kardinolas taip pat susitinka su šalies vadove Dalia Grybauskaite, o vėliau ir su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, kurios lydimas aplankys Sausio 13-sios aukų memorialą, Genocido aukų muziejų. Pietaus su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Pirmą kartą po 1993-iųjų Jono Pauliaus II vizito į Lietuvą atvyksta aukščiausio rango Vatikano valstybės pareigūnas. Antrasis asmuo po popiežiaus Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas valstybinio vizito metu aplankys Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Prieš 23-ejus metus Šv. Jonų bažnyčioje įvykęs popiežiaus Jono Pauliaus II susitikimas su akademine bendruomene tąkart pulsavo atgautos Nepriklausomybės džiaugsmu. Daugelis prisimena, kokį postūmį laisvės siekusiems komunistinių vyriausybių valdomiems žmonėms turėjo šio popiežiaus vizitas Lenkijoje 1979-aisiais.

Šventasis Sostas ir toliau ieško matomų ir nematomų būdų nešti taiką karo ir priespaudos kamuojamiems žmonėms. Į Lietuvą atvykstantis Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolin per dvidešimt metų darbo Vatikano diplomatinėje tarnyboje dalyvavo atkuriant sudėtingus ar visai nutrūkusius diplomatinius santykius, ieškojo būdų nešti laisvę prispaustiems žmonėms.

Kardinolas Pietro Parolinas dirbo Nigerijos ir Meksikos nunciatūrose. Nigerijoje gerai pažino krikščionių-musulmonų santykių problematiką. Prisidėjo užmezgant diplomatinius Meksikos ir Šventojo Sosto santykius, nutrūkusius prieš 130 metų. 2002–2009 m. būdamas Vatikano valstybės santykių su kitomis valstybėmis pasekretoriumi aktyviai prisidėjo įtvirtinant Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį. Atstovavo Vatikaną vizite į Šiaurės Korėją. Aktyviai dirbo atstatant diplomatinius santykius su Vietnamu ir atkuriant tiesioginį diplomatinį kontaktą su Kinija. Buvo apaštaliniu nuncijumi Venesueloje. Nuo 2013-ųjų eina Vatikano valstybės sekretoriaus pareigas.

Kardinolas Pietro Parolinas atvyksta į Lietuvą 25-erių metų Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatinių santykių atkūrimo sukakčiai paminėti. 1940 m. Šv. Sostas nepripažino Lietuvos okupacijos ir aneksijos, todėl Lietuvos diplomatinė atstovybė prie Šv. Sosto okupacijos metais nebuvo uždaryta. Atkūrus Nepriklausomybę 1991 m. rugsėjo 30 d. buvo atkurti ir visaverčiai diplomatiniai santykiai su Lietuvos valstybe.

Vilniaus arkivyskupijos informacija

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu