Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2016 05 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Premjeras A. Butkevičius pakvietė popiežių Pranciškų atvykti į Lietuvą

Gegužės 7-9 dienomis Lietuvoje lankosi Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolin. Vizito tikslas – dalyvauti Nacionalinio gailestingumo kongreso renginiuose ir susitikti su aukščiausiais šalies vadovais. Valstybinis vizitas vyksta Lietuvos ir Vatikano tarptautinių Sutarčių pasirašymo 25-mečio kontekste.

Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Vyriausybės rūmuose svečią  priėmė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.   

„Lietuva labai vertina dvišalius santykius su Šventuoju Sostu. Ypač reikšminga Vatikano parama buvo sovietinės okupacijos laikotarpiu Lietuvoje. Tai, kad Šventasis Sostas niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir aneksijos, o Lietuvos diplomatinė atstovybė prie Šventojo Sosto veikė ir okupacijos metu – Lietuvai yra ypač svarbu. Vatikano radijuje skambėjęs lietuviškas žodis buvo mūsų ryšys su laisvuoju pasauliu“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Premjeras pasidžiaugė, kad aukščiausio Kardinolo Vatikano hierarchijoje vizitas sutampa ne tik su Dievo gailestingumo metų bažnytiniais renginiais Lietuvoje, bet ir su šiais metais švenčiamomis 25-osiomis Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatinių santykių atkūrimo metinėmis.

Ministras Pirmininkas prisiminė šiltą priėmimą Vatikane ir susitikimą su Popiežiumi Pranciškumi 2013 m. rugsėjo mėnesį. „Tai buvo didelė garbė ne tik man, bet ir visai Lietuvai. Jo nuoširdumas ir paprastumas ypatingai žavi Lietuvos žmones“, – sakė premjeras, prašydamas perduoti Jo Šventenybei kvietimą apsilankyti Lietuvoje. 

„Naudodamasis proga pakartojau Lietuvos kvietimą šventenybei popiežiui apsilankyti Lietuvoje ir pabrėžiau, kad būtų labai malonu sulaukti 2018 metais, kai mes minėsime Lietuvos šimtmetį. Pažadėjo, kad pakvietimas bus perduotas (…) Šiandien išgirdau, kad gali būti datos pakeistos, bet aiškumas bus tikriausiai ateinančių metų pradžioje“, – po susitikimo su aukščiausiu kardinolu Vatikano hierarchijoje žurnalistams sakė premjeras.

Nuotraukos šaltinis – LRVK | Adomas Mickevičius

Vatikano Valstybės sekretorius Kardinolas P. Parolinas informavo, kad Šventasis Tėvas Pranciškus puikiai prisimena judviejų susitikimą ir perduoda Ministrui Pirmininkui ir Lietuvos žmonėms šilčiausius linkėjimus.

Vyriausybės vadovas pokalbyje su Vatikano Valstybės sekretoriumi aptarė dvišalius Lietuvos ir Šventojo Sosto santykius, pristatė svečiui Vyriausybės ir katalikų bažnyčios bendradarbiavimą, taip pat aptarė užsienio politikos aktualijas.

Aptarti ir religinio bei pilietinio sugyvenimo skatinimo, socialinės atskirties mažinimo, vertybių puoselėjimo klausimai. 

Vatikano Valstybės sekretorius kalbėjo, jog bažnyčios ir valstybės bendradarbiavimas šiandieniniame pasaulyje yra ypač svarbus. „Bažnyčia tarnauja žmonėms ir visuomenei, o, jei tai daroma su valstybės parama, tarnystė tampa dar didesnė“, – sakė Kardinolas P. Parolinas. 

Kalbėdami apie saugumą regione, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius ir Kardinolas P. Parolinas sutiko, kad ypač svarbu mažinti įtampą, tam Šventasis Sostas skiria didelį dėmesį. Premjeras sakė, kad Lietuva deda pastangas siekiant užtikrinti Europos žmonių saugumą, teikia paramą nukentėjusiesiems ir remia Rytų Partnerystės šalis.

Vyriausybės vadovas sutikime pažymėjo, kad Vatikano įžvalgos šiomis temomis yra svarbios Lietuvai tiek dėl galimybės geriau įvertinti globalias tarptautinės bendrijos pastangas spręsti šiuos klausimus, tiek ir dvasinės patirties prasme susipažįstant su Šv. Sosto politika ir požiūriu į šiandieninio pasaulio aktualijas.

Šeštadienį Kardinolo P. Parolino vizito proga premjeras A. Butkevičius rengia  vakarienę, o sekmadienį  dalyvaus Vatikano Valstybės sekretoriaus rengiamoje vakarienėje.

Numatytas apsilankymas NATO misijoje Šiauliuose, kur svečią lydės Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Tą pačią dieną Popiežiaus legatas privačiai aukos šv. Mišias Kryžių kalno vienuolyne, bendraus su ten gyvenančiais broliais pranciškonais.

Sekmadienį kardinolas P. Parolin aplankys Vilniuje veikiantį Pal. M. Sopočkos hospisą, Aušros vartų koplyčią, Trakų Švč. M. Marijos aplankymo bažnyčią.

Kardinolas dalyvaus sekmadienį vyksiančioje Gailestingumo kongreso procesijoje nuo Seimo rūmų iki Katedros aikštės, kur vyks iškilmingos šv. Mišios, o jose svečias pasakys pamokslą.

Pirmadienio rytą kardinolas susitiks su šalies vadove Dalia Grybauskaite. 

Vėliau su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, kurios lydimas aplankys Sausio 13-sios aukų memorialą, Genocido aukų muziejų. Pietaus su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

VU 11.15 min. Popiežiaus legatas skaitys pranešimą akademinei bendruomenei ir visuomenei „Šventojo Sosto diplomatinė veikla taikos labui“. Paskaitą moderuos dr. Vytautas Ališauskas. Paskaita vyks anglų kalba.

Vizitą vainikuos susitikimas su seminaristais bei dalyvaus Mišiose.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu