Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 05 16

bernardinai.lt

sveikaszmogus.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Bene keisčiausi patiekalai pasaulyje

Kaip manote, kokie patiekalai gali būti tituluojami pačiais keisčiausiais pasaulio patiekalais? Ne, tai ne cepelinai ir ne šaltibarščiai, nors daugumai užsieniečių šie patiekalai ir gali atrodyti kiek neįprastai. Bet šįkart ne apie tai. Šįkart jums papasakosime apie keturis keisčiausius pasaulio patiekalus: jų skonius, pavojus sveikatai bei žmonių įspūdžius ragaujant šių patiekalų.

pasaulio virtuvė

Filipinai: anties kiaušinis su kojomis

Anties kiaušinis su beveik išsivysčiusiu embrionu (dar kitaip vadinamas „Balut“) yra išverdamas ir valgomas su visu embrionu. Toks skonis bei vaizdas džiugina tikrai ne kiekvieną gurmaną. Mat suvalgyti mažą, dar neišsiritusį ančiuką gali tik stiprių nervų žmogus. Kaip gali valgyti, kai matai, kad išlukštenus kiaušinį tavęs laukia toli gražu ne šokoladinis „Kinder siurprizas“ – mielas žaisliukas, bet tikrų tikriausias embrionas. Mat „Balut“ patiekalas turi kojas, sparnus, plunksnas ir yra verdamas gyvas. Ar vis dar norėtumėte jo paskanauti?

Jei taip, tuomet apsidžiaugsite sužinoję, jog toks patiekalas yra labai sveikas. Vieno anties kiaušinio energetinė vertė yra 188 kcal., kurias sudaro 14 g. proteinų ir riebalų, 2 miligramai geležies ir 116 miligramų kalcio.

Štai vienas londonietis paskanavo šio tradicinio filipiniečių patiekalo ir pasidalino savo nuomone tripadvisor.com svetainėje: „Tamsoje, – štai kaip kai kurie žmonės valgo šį patiekalą. Šviesoje ne visi gali mėgautis šio patiekalo vaizdu, todėl kad matomos ančiuko akys, plunksnos ar net mažos kojelės, kelia ne apetitą, bet tikrą siaubą. Taip, tos ančiuko kojelės išties šokiruoja, bet tuo pačiu tai – pati skaniausia šio patiekalo dalis.“

Norvegija: Ėriuko galva

Jei pas lietuvius per Kalėdas ant šventinio stalo puikuojasi antis, tai Norvegijoje, – virta ėriuko galva, dar kitaip vadinama Smalahove. Iš ėriuko galvos prieš verdant yra pašalinamos jo smegenys, pasūdoma visa galva ir paliekama šiek tiek padžiūti.

Sakoma, kad skaniausia yra ėriuko akys ir  ausys, kurios taip pat yra ir riebiausios šio patiekalo dalys. Bet kas riebu – tas sunkiai virškinama, yra tikras pavojus jūsų virškinimo sistemai. Tad prieš ragaujant šio patiekalo gal reikėtų pasirūpinti ir sužinoti, kokių turite vaistų nuo skrandžio skausmo?

Škotija: Hagis

Tie, kas buvo Škotijoje, tikriausiai jau ne kartą yra girdėję ar ragavę šio nacionalinio Škotijos patiekalo. Hagis – tai avies širdis, plaučiai, kepenys, kurie yra sumalami ir sumaišomi su avižiniais dribsniais bei svogūnais, juodaisiais pipirais ir druska. Taip, kaip lietuviai į kiaulės pūslę kemša kiaulieną (daro sklinadžius), taip škotai visą avies masę su avižiniais dribsniais ir svogūnais kemša į avies skrandį.

100 g. Hagio energetinė vertė yra 310 kcal., iš kurių 21,7g yra riebalai, 19,2 g angliavandeniai, 10,7 g baltymai. Be to, avies kepenys ir inkstai yra puikus vitaminų A, B ir geležies šaltinis.

Japonija: Tuno akys

Pagaminti šį patiekalą labai paprasta, mat tuno akys yra išverdamos ir paskaninamos sojos padažu ir česnakais. Sakoma, kad toks patiekalas turi gausybę naudingų medžiagų jūsų organizmui. Tačiau ne kiekvienas turistas išdrįsta paskanauti tuno akių, kurios žvelgia tiesiai į jį. Be to, toks patiekalas puikiai tinka tiems, kas laikosi dietų. Mat energetinė vienos tuno akies (90 g)  vertėyra tik 120 kcal., iš kurių 1 g sudaro riebalai, 40 mg natrio ir 27 g baltymų. Taip pat toks patiekalas turi vitaminų A, C, kalcio.

Parengė L. Rimgailė

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite