2016 05 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Naujausiame žurnale „Kelionė su Bernardinai.lt“ – apie susitikimą ir santykį

„Bernardinai.lt“ komanda džiaugiasi skaitytojams kasdien parengdama interneto dienraštį, kuriame gausu tekstų, vaizdų bei videomedžiagų. Tačiau ne ką mažesnį džiaugsmą patiriame ir rengdami ketvirtinį žurnalą „Kelionė“, į kurį sudedame kruopščiai atrinktus tekstus, subrandintus pokalbius ir spalvingas iliustracijas.

Naujausią žurnalą galite pasklaidyti ČIA.

„Noriu tikėti, kad kiekvienas mūsų žurnalo numeris, – palydėdamas ką tik pasirodžiusį antrąjį šių metų numerį rašo redaktorius Andrius Navickas, – yra autentiška kelionė. Nebijokite būti sutrikdyti bei nustebinti. Ir svarbiausia – nepamirškite, jog tikrieji atsakymai nėra užkariaujami tarsi nauja teritorija, bet subręsta širdyje.“

Šiame žurnale kalbame apie susitikimą, santykius ir dialogo svarbą. Tikėjimo kelionė, anot mąstytojo Peterio Rollinso, dažnai apibūdinama kaip perėjimas iš tamsos į šviesą, tačiau, pasak mistikų autorių, kuo labiau artėjame prie mūsų tikėjimo šaltinio, tuo geriau suprantame, kiek mažai žinome. Tad ir tikėjimas – santykis, kuriame vyksta nuolatinis pokytis. Apie Biblijos istorijoje kintantį Dievo paveikslą pasakoja ir dominikonas Dominique Bartthelemy. Žvelgdamas per Adomo ir Ievos, sūnaus palaidūno, izraeliečių išvedimo iš Egipto nelaisvės pasakojimus, autorius veda paraleles ir su mūsų kasdienybe, kurioje taip dažnai regime mūsų pačių silpnumų subjaurotą Dievo veidą. Andrius Navickas savo tekste analizuoja „keisčiausią“ Šventojo Rašto knygą – Giesmių giesmę. Pasak autoriaus, ši knyga – tai ne tik alegorija apie Jėzų ir Bažnyčią, joje galima įžvelgti ne tik svarbius Apreiškimo klodus, tačiau svarbu nepamiršti ir šioje meilės poemoje slypinčio erotiškumo klodo, kuris šventajam popiežiui Jonui Pauliui II tapo kūno teologijos atramos tašku.

Rubrikoje „Asmenybė“ šį kartą net trys pokalbiai. Algimantas Stankūnas-Antanėlis pasakoja ilgą ir sukrečiančią savo gyvenimo istoriją, kuri galėtų tapti aštraus siužeto filmo pagrindu – tremtis į Sibirą, pabėgimas ir sugrįžimas į Lietuvą, partizanavimas, suėmimas ir kankinimas bei lageris – rodos, to per daug vienam gyvenimui. Tuo tarpu pats Algimantas pernelyg nieko nesureikšmina, tik dėkoja Dievui padėjusiam visa tai pakelti. Šiais metais broliai dominikonai švenčia 800 metų jubiliejų nuo ordino įkūrimo. Šia proga – pokalbis su žinomiausiu Lietuvos dominikonu, visados linksmu ir šmaikščiu tėvu Pijum apie jo gyvenimo ir tikėjimo kelionė bei Pamokslininkų ordino charizmą. Dar vienas susitikimas – su buvusiu Didžiosios Britanijos rabinu, rašytoju ir mąstytoju Jonathanu Sacksu apie religinį fundamentalizmą, Europos Sąjungos perspektyvas bei europinę tapatybę, utopinių svajų apie postideologinį pasaulio žlugimą ir tarpreliginį dialogą.

Rubrikoje „Civitas“ ispanų teologas kun. Julianas Carronas klausia: ar krikščionių tikėjimas turi šansų laisvame pasaulyje? Pasak autoriaus, mus pačius Kristus domins tik tuomet, jeigu sekant juo mūsų gyvenimas taps įdomesnis. Beveik kasdien mus pasiekia žinios apie žmonių žūtis per teroristų atakas, katastrofas, avarijose. Kaip su visu tuo gyventi, kaip nepasiduoti baimei? – apie tai pokalbis su dvasininku ir psichologu A. Lorgusu. Šiame skyriuje taip pat rasite Sergejaus Chudijevo minčių apie galingą gėrio jėgą bei Donato Puslio pamąstymų, kaip futbolas atspindi mūsų visuomenę.

„Visą meilę, kurią Dievas jaučia savyje, visą grožį, kurį Dievas mato, visą tiesą, kurią Dievas patiria, Jis patiki šeimai – tai popiežiaus Pranciškaus žodžiai, pasakyti Pasauliniame šeimų festivalyje, Filadelfijoje. Ir šiame tekste popiežius be jokių užuolankų kalba apie žmogiškumą ir nuoširdžius santykius – esminius šeimos ir visos visuomenės gyvumo ženklus.

Apie dar vieną – ypač jautrų ir jaudinantį susitikimą pasakoja sesuo Monika – Jeruzalės Šv. Luiso ligoninės direktorė. Ką ištarti mirštančiajam ant tavo rankų? Kokią atsakomybę tie žodžiai turi? Kokia kančios prasmė? – su šiais klausimais sesuo Monika susiduria kasdien, o jos liudijimas – ir sukrečia, ir pakylėja. Rubrikoje „Sielogyda“ taip pat skaitykite Birgit Schmid tekstą apie mūsų laikais pakitusią drovumą sampratą ir Dominykos Navickaitės įžvalgas apie „nenormalią“ kančią.

Pokalbiuose apie kultūrą šį kartą siūlome tris susitikimus – su daugiau nei trisdešimt metų kine dirbančiu režisieriumi Algimantu Puipa, kompozitoriumi Kęstučiu Antanėliu bei fotomenininku Remigijumi Treigiu. Kiekvieno iš jų pasakojimas unikalus ir nepakartojamas, lygiai taip pat, kaip ir jų kūryba.

Kun. Marco Pedronas savo tekste „Kokia moteris“ apmąsto Marijos gyvenimo ir tikėjimo kelią, nusikeldamas į anų laikų visuomenę, jis tyrinėja moteriškumo sampratą ir tai, kokią ją savo pavyzdžiu paliudijo Dievo Motina. Monika Midverytė tekste „Dar kartą apie pigios malonės riziką“, atsivertusi liuteronų teologo Dietricho Bonhoefferio knygą „Mokinystės kaina“, pateikia savo minčių apie malonės dovaną.

Spalvingoje rubrikoje „Vaikams“ – ištrauka iš Dianos Gancevskaitės eiliuotos pasakos „Benedikto žirafa“, o „Skanaus“ šį kartą sako Reinaldas Janonis, siūlantis pasigaminti „Gaiviųjų salotų“.

Prasmingų atradimų „Kelionėje“.

Daugiau apie žurnalą paskaityti galite ČIA

Įsigyti žurnalą galima ČIA