Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2016 05 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Tarptautinę muziejų dieną mirė žymi Lietuvos muziejininkystės mokslininkė

Tarptautinę muziejų dieną staiga mirė socialinių mokslų daktarė, Tarptautinės muziejų tarybos ICOM narė Nastazija Keršytė (g.1948). 

N. Keršytė mokslininkės ir pedagogės darbą Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete pradėjo 1996 m. Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų instituto vyresniąja asistente, apgynusi disertaciją „Lietuvos muziejininkystės raida 1918–1940 metais” (1994 m.).

Baigusi Vilniaus valstybinį universitetą, 1973–1989 m. dirbo Vilniaus rašytojų muziejuje ir visą gyvenimą skyrė muziejų istorijos  ir vadybos klausimams tyrinėti, ekspozicijoms rengti – pavyzdžiui, Kristijono Donelaičio muziejuje, Tolminkiemyje, Adomo Mickevičiaus – Vilniaus universiteto muziejuje, A. Mickevičiaus namuose.

N. Keršytė nuosekliai ir itin noriai dalijosi žiniomis su pirmosios ir antrosios pakopos studentais; jos didelis nuopelnas yra muziejininkystės magistrantūros ir doktorantūros studijų organizavimas: buvo Muziejininkystės magistrantūros studijų programos vadove (2010 m. įteikta Lietuvos Respublikos kultūros ministro padėka už šios programos sukūrimą); vėliau, 2008–2014 metais – Paveldo informacijos ir komunikacijos magistrantūros studijų programos komiteto narė.

2012 m. entuziastingai parėmė Komunikacijos fakulteto dekano iniciatyvą atkurti Vilniaus universitete Muzeologijos katedrą, tapo jos darbuotoja. Šioje veikloje pravertė N. Keršytės žinios iš stažuotės Marselio muziejų direkcijoje (Prancūzijoje), jos glaudus ryšys su muziejais.

N. Keršytė paskelbė daug mokslo darbų, kurie išplėtė žinias apie Lietuvos muziejininkystę, tarp jų žinomiausi yra: monografija „Lietuvos muziejai iki 1940 metų: Lietuvos muziejų raida XVI–XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje“, straipsniai apie nacionalinį tapatumą ir nacionalinių muziejų situaciją, Vilniaus senienų muziejaus vertybių susigrąžinimo iš Rusijos problemas, muziejų ir kultūros paveldo globos strategiją. 2012–2014 m. docentė vadovavo LMT projektui „Lietuvos muziejininkystės raida 1752–2012“.

Buvo Vilniaus universiteto serijinio leidinio Acta Museologica Lituanica redaktorių kolegijos narė.

Yra suformulavusi pasiūlymus pataisoms Lietuvos Respublikos Dokumentų ir archyvų, Mokslo ir studijų, Aukštojo mokslo įstatymams dėl teisinių prielaidų mokslo ir studijų institutuose įsteigti specializuotus archyvus.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu