2016 05 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Geriausiu politikos mokslų dėstytoju išrinktas prof. Vitalis Nakrošis

Nuotraukos autorius Linas Dagilis

Gegužės 19 dieną Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) profesoriui Vitaliui Nakrošiui suteiktas tradicinis Professoris optimi (PO!) titulas. Kas antrus metus teikiamu apdovanojimu VU TSPMI studentų korporacija „RePublica“ įvertina geriausius politikos mokslų srities dėstytojus.

Dėkodamas už įvertinimą vienintelis Vilniaus universiteto viešosios politikos srities profesorius renginio svečiams skaitė paskaitą tema „Viešosios politikos mokslas ir menas: kaip darbus paversti pokyčiais?“, kurioje pateikė pasiūlymus viešosios politikos įgyvendinimo tobulinimui.

Profesorius pabrėžė, kad Lietuvoje politikai skiria daug dėmesio įstatymų ir programų kūrimui, tačiau neįvertina jų įgyvendinimo svarbos ir sudėtingumo. „Politinio sprendimo įgyvendinimo sistema yra ilga, sudėtinga grandinė, kurioje pasitaiko silpnųjų grandžių – būtent į jas politikai nėra linkę tinkamai atsižvelgti“, – kalbėjo V. Nakrošis.

Anot dėstytojo, sėkmingam viešosios politikos įgyvendinimui reikalingas supratimas, jog tai yra ilgalaikis procesas, kuriame klaidos yra neišvengiamos. „Tinkamas pavyzdys politikams yra Rūta Meilutytė, kuri tobulėja nuolatos mokydamasi iš klaidų ir kantriai, grybšnis po grybšnio siekdama savo tikslo“, – teigė profesorius.

Nuotraukos autorius – Linas Dagilis

Sėkmingą problemų sprendimą taip pat lemia politikų dėmesio projektui išlaikymas iki jo įgyvendinimo pabaigos bei sugebėjimas mobilizuoti tiek visuomenės, tiek politikos veikėjų paramą reformoms. „Proceso sėkmei būtini politiniai lyderiai, kurie aktyviai įsitraukia į sprendimų įgyvendinimą. Norint paskatinti kompetentingų lyderių atsiradimą reikia kovoti su politiniu patronažu ir užtikrinti valstybės tarnautojų nuolatinį atsinaujinimą“, – kalbėjo dėstytojas.

Prof. Vitalis Nakrošis yra VU TSPMI Tarybos narys, Viešosios politikos ir vadybos instituto (VPVI) programų vadovas, „Saulėlydžio“ ir Geresnio reguliavimo priežiūros komisijų prie LR Vyriausybės narys, daugelio mokslinių projektų tyrėjas ir vadovas, įvairių mokslinių publikacijų autorius.

Korporacijos „RePublica“ įsteigtas Professoris optimi apdovanojimas nuo 2002 metų jau yra atitekęs dr. Ingai Vinogradnaitei, prof. dr. Zenonui Norkui, prof. dr. Ainei Ramonaitei, prof. dr. Egdūnui Račiui, prof. dr. Egidijui Motiekai, prof. dr. Egidijui Kūriui, prof. dr. Vytautui Radžvilui, prof. dr. Alvydui Jokubaičiui, prof. dr. Jonui Čičinskui.

Korporacija „RePublica“, įkurta 2001 m., yra savarankiška, nepolitinė visuomeninė organizacija, jungianti VU TSPMI studentus ir instituto alumnus.