2016 05 23

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Išleista itin jauki ir šilta „Kūdikio knyga“

Kūdikio knyga/ vertė K. Žukaitė. – Vilnius: Baltos lankos, 2016. 68 p.

Dauguma besilaukiančių mamyčių dar nėštumo metu pradeda ieškoti albumo kūdikiui, kuriame galėtų aprašyti svarbiausius jo pirmųjų gyvenimo metų įvykius ir pasiekimus. 

Kita vertus, tokie albumai gali tapti puikia dovana lankant mažylio sulaukusius tėvelius.

Aš vienareikšmiškai manau, jog tai puiki dovana ir būtinas atributas kiekvienoje šeimoje, nes vaikas tų savo pirmųjų metų neatsimena, negali pačiupinėti niekaip kitaip, kaip tik vartydamas tokį, tėvų su meile užpildytą prisiminimą.

Patys pirmieji kūdikio gyvenimo metai yra labai svarbūs: tiek pačiam kūdikiui (įvyksta didžiausių pasiekimų), tiek šeimai, kurioje viskas staiga pasikeičia. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad vėliau daugybė tų pirmųjų gyvenimo metų smulkmenų užsimiršta, todėl tai puikus pagalbininkas įamžinti tą kasdienybę ir šventę, kuri ištiko šeimą gimus mažyliui.

Aš pati turiu 3 kūdikiu knygas, kiekvienai savo dukrai atsikrai. Ir tai vienas mėgstamiausių jų skaitinių, kai prakalbstame apie tai „kaip viskas buvo, kai aš gimiau“.

O ši „Kūdikio knyga“ išleista išties gražiai ir sumaniai. Be to, ne rožinė ir ne žydra – taigi, tinka ir mergaitei, ir berniukui. Pagrindindiniai skyreliai yra šie: Prieš man gimstant; Štai ir aš; Sveiki atvykę į mano namus; Tie, kurie mane myli; Aš jau augu.

Taigi, knygą tėveliai galės pildyti nuo nėštumo pradžios iki kūdikio gimimo, pirmųjų maudynių ar pirmo ištarto žodžio. Knyga iliustruota Moulin Roty švelniais ir subtiliais piešiniais, kurie sukuria ypatingą nuotaiką, įkvepia. Knygelėje išties viskas apgalvota: įviarios smulkmenėlės, įrašai, daug pasirinkimų…

Ką dar rasite šiame albume? Išskleidžiamą ir lipdukais pildomą vaiko pirmųjų metų kalendorių; mielas iliustracijas; vietos nuotraukoms; vokelius, atidaromus langelius ir kitokias įdomybes; metrą ūgiui matuoti ir kūdikio kambariui papuošti; didelį voką įvairiems atsiminimams laikyti.

Čia galite knygą pasklaidyti.