Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 05 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kristinos Mažeikaitės tapybos darbų paroda „Tapytojo peizažas“

2016 m. birželio 2 dieną Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) atidaroma Kristinos Mažeikaitės personalinė paroda „Tapytojo peizažas“.

Kristina Mažeikaitė – tapytoja, gyvenanti ir kurianti Vilniuje, grupinėse parodose dalyvaujanti nuo 2010 metų. Pastaruoju metu pasirinkdama peizažo motyvą, tyrinėja struktūriškumo sampratą tapyboje taip praplėsdama raiškos supratimą ir galimybes. Per drobėse fiksuojamus aplinkos vaizdus tapytoja realizuoja gilumines temas, kur, anot dr. A. Kulbytės, „dideliuose, energingai nutapytuose formatuose skleidžiasi amžinųjų gamtos ciklų ir trapių laiko struktūrų įtampos – epinis būties dramatizmo suvokimas“.

Energetikos ir technikos muziejuje pristatomas pastaraisiais metais sukurtas tapybos darbų ciklas. Pristatomuose darbuose akcentuojama ir gilinamasi į esminius tapybinius parametrus, kaip šviesa, struktūra, spalva, plėtojant koloristinės tapybos tradiciją, atsiribojama nuo naratyvinių interpretacijų siekiant reikšmingos meninės formos.

Kūryboje vidiniai jausmai, pamatymai, nuotaikos permaišomi su kultūrinio konteksto bei tapybos plastikos studijavimu, todėl per apmąstytą kūrybos procesą kuriami sudėtingi, daugiasluoksniai paveikslai. Tai individualus ir savitas tapybinės raiškos plėtojimo pavyzdys, iš esmės sunkiai randantis analogų šiuolaikiniame dailės kontekste.

Parodai pasirinktas Energetikos ir technikos muziejus, kuris savo tūriu gali talpinti didelio formato drobes, ir sudaryti unikalias sąlygas parodos ekspozicijai. Ekspozicija – kontrastinga jungtis tarp paveikslų ir muziejuje esančių agregatų – tai dar vienas kūrinys, kuris ne ką mažiau intriguoja.

Atidarymo renginys prasidės 17 val., jame koncertuos roko grupė ARKLIO GALIA. Paroda veiks iki birželio 18 dienos.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite