2016 06 08

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kauno aeroklubas dovanoja aviacijos šventę miestui

Pilotus ir akrobatinio skraidymo entuziastus vienijantis Kauno aeroklubas šiais metais švenčia 45 metų jubiliejų. Minėdami veiklos pradžią 1971 metais, klubo nariai birželio 18 dieną kviečia į S.Dariaus ir S.Girėno aerodromą, kur visą dieną vyks ne tik įvairūs aviatorių pasirodymai – skrydžio svaigulį galės išbandyti susirinkę žiūrovai. Renginys nemokamas.

„Pirmieji akrobatiniai skrydžiai po antrojo Pasaulinio karo Kaune buvo atgaivinti tik 1965 metais. Kauno sklandytojų klubo viršininko Aleksandro Jonušo ir Vlado Drupo iniciatyva į Pociūnų aerodromą buvo atskraidinti čekiški akrobatiniai lėktuvai Z-326. Šie lėktuvai greitai buvo praminti ,,zetais”, o pirmieji pilotai, pradėję jais skraidyti – ,,zetininkais”, – pasakoja Kauno aeroklubo vadovas Algimantas Žentelis.

1971 m. Kauno entuziastų pastangomis buvo įkurtas Kauno aviacijos techninis sporto klubas (dabartinis Kauno aeroklubas). Tuomet skraidyti visi važiuodavo į Pociūnų aerodromą, kuriame buvo angaras ir visa aviacinė technika. Čia išmoko skraidyti ir dalyvavo varžybose daug lakūnų, kuriuos dabar galima sutikti Lietuvos civilinėje aviacijoje, Karinėse oro pajėgose, kituose aeroklubuose.

„Akrobatinis skraidymas nuo seno buvo mėgiamas kauniečių. Tai liudija prieškario prisiminimai apie tokius skrydžius S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, – pasakoja A. Žentelis. – Važiuojant į Pociūnus pro S.Dariaus ir S.Girėno aerodromą, kaskart kildavo klausimas, kada mes sugrįšim į šį aerodromą, į šį Lietuvos aviacijos lopšį, kada vėl kauniečiai matys Lietuvos lakūnų skrydžius? Šią svajonę pavyko įgyvendinti tik atkūrus Nepriklausomybę.“

Tuomet Kauno aeroklubas iš besitraukiančios Sovietinės kariuomenės perėmė visą Aleksoto aerodromą. Nuo to laiko vis daugiau ir daugiau skrydžių buvo atliekama šiame istoriniame aerodrome, kuris buvo pavadintas legendinių lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno vardais. 2004 m. Kaune buvo surengtas aukščiausio lygio Europos čempionatas, kurį labai gerai įvertino FAI tarptautinė organizacija. Ne mažiau įsimintinos ir šiame aerodrome 1993, 2003, 2013 m. surengtos aviacijos šventės skirtos S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio jubiliejinėms metinėms.

Kauno aeroklubas šiuo metu yra ir sertifikuota aviacijos mokymo organizacija, ruošianti pilotus, o taip pat vysto akrobatinio skraidymo sportą, rengia sportininkus, kurie dalyvauja aukščiausio lygio varžybose ir čempionatuose atstovaudami Lietuvai.

Birželio 18 dieną S.Dariaus ir S. Girėno aerodrome vyksiančioje aviacijos šventėje Klubo nariai demonstruos parodomuosius skrydžius akrobatiniais lėktuvais, sklandytuvais, aviamodeliais, skraidyklėmis, parasparniais, ultralengviasiais lėktuvais. Taip pat vyks šuolių parašiutu parodomoji programa, kariškių parodomieji skrydžiai, 3 lėktuvų grupės akrobatinė programa „Sparnas prie sparno“ – tai ypač sudėtingas sinchroninis akrobatinis skrydis, reikalaujantis didelio meistriškumo ir susiskraidymo.

Renginio svečiai galės išbandyti apžvalginius skrydžius virš Kauno, pramoginius akrobatinius skrydžius ar pasikelti oro balionu, apžiūrėti klasikinių automobilių parodą bei atsigaivinti ar užkąsti maisto mugėje, o vaikai – pašėlti atrakcionų parke.