2016 06 04

Gabija Baranauskaitė

Jauti.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Gajus Eidiejus: kūryba – vienas artimiausių sielogydos būdų

Gajaus Eidiejaus kūrinys

Menas – labai subjektyvus dalykas, kurį kiekvienas žmogus supranta savaip. Vis dėlto kiekvienas mėgstame mėgautis gražiais piešiniais ir kitomis vaizduojamosios dailės rūšimis. Pati labai domiuosi menu ir džiaugiuosi atradusi dailininką Gajų Eidiejų, kurio darbai ne tik labai gražūs, bet ir skleidžia teigiamą energiją ir turi prasmę. Kiekvienas piešinys unikalus, pasakojantis tam tikrą istoriją. Tai labai išsiskiria šiuolaikiniame meno pasaulyje, kai didelė dalis dailininkų kūrybos neturi gilios prasmės ir nepaliečia žmogaus sielos gelmių.

Na, o ką apie meną manote jūs? Gajus Eidiejus, labai įdomus ir šiltas žmogus, taip pat pasidalino su mumis savo požiūriu į meną ir papasakojo apie savo kūrybą.

Ką gyvenime tau reiškia menas? Ar manai, kad be jo pasaulyje gyventi būtų blogiau?

Menas – didelis žodis. Man labiau prie širdies žodis „kūryba“. Kūryba gali būti visokia ir tik aplinkiniam nuspręsti, kiek tame yra meno. Man jau ketverius metus tai yra vienas artimiausių sielogydos būdų.

Gajus Eidiejus „Torn to shreds“

Nuo kada pradėjai piešti? Kas paskatino tuo užsiimti?

Kiek save pamenu, kūrybiškas buvau nuo mažens, tačiau rimtai į tai pažvelgiau būdamas šešiolikos. Turbūt visada turėjau tokį „arkliuką“ kažką sukurti ir pasidalinti su aplinkiniais.

Papasakok apie savo kūrybos tematiką. Ką vaizduoti mėgsti labiausiai, ką savo darbais nori perteikti žiūrovui?

Pastaruoju metu mėgstu vaizduoti moteris. Teptuku švelniai lieju jų akis, lūpas, plaukus, o darbu perteikiu nuotaiką, mintį ar idėją. Tačiau stengiuosi to nedaryti visiškai akivaizdžiai, dažnai palieku ir šiek tiek paslaptingumo bei vietos žiūrovo interpretacijai.

Gajus Eidiejus „Aš sustoju“

Kokia tavo mėgstamiausia darbų atlikimo technika? Kodėl?

Akvarelės liejimas. Pamenu, užtikau italų menininkės Agnes Cecile darbus ir labai panorau šią techniką išbandyti pats. Ir iki šiol negaliu paleisti teptuko. Akvarelė yra itin universali ir sudėtinga priemonė, turbūt tai ir skatina tobulėti.

Tavo puslapį ,,Gajus Eidi Art“ facebook’e mėgsta net 8 342 vartotojai. Ar tai, kad žmonės mato tavo kūrinius ir juos mėgsta, padeda tau tobulėti ir skatina kurti dažniau?

Tikrai taip. Labai džiugina kiekvienas gražus atsiliepimas bei komentaras. O dėl tobulėjimo aš pats stengiuosi būti sveikai savikritiškas. Juk jei nematyčiau savo klaidų, nebūtų kur ir tobulėti, o tokioje situacijoje atsidurti dar neplanuoju.

Agnes Cecile kūrinys

Savo puslapyje prie darbų nuotraukų taip pat dažnai įkeli kokią nors įdomią, įvairių jausmų sužadinančią istoriją, kuri vienaip ar kitaip būna susijusi su įkeltu piešiniu. Šios tavo istorijos susilaukia labai teigiamų komentarų ir pagyrimų. Iš kur kyla įkvėpimas kurti tokius pasakojimus? Galbūt ateityje planuoji pasirinkti ir rašytojo kelią?

Gajus Eidiejus „Mano jums“

Esu linkęs viską analizuoti. Ir kartais tiesiog negaliu nerašyti. Taip nutinka labai retai, ir tai gan keistas jausmas, tačiau lyg vidumi jaučiu, kad mano mintys turi atsidurti kažkur, kad ir kur tai būtų. Man labai patinka rašyti ir dalintis tuo. Ypač laisvai, visiškai nevaržomai, taip, kaip diktuoja mano širdis. Pasirinkus kūrėjo kelią, neįsivaizduoju, kas manęs laukia ateityje, bet turbūt tuo gyvenimas ir žavus.

Koks tavo paties mėgstamiausias dailininkas? Galbūt turi kokį nors autoritetą, į kurį lygiuojiesi?

Vieni mieliausių širdžiai yra Salvadoras Dali, Agnes Cecile bei Banksy. Šiek tiek siurrealizmo, modernios abstrakcijos bei gatvės meno.

Ar manai kad menininkai – tai kitokie, ,,keistesni“ žmonės? Kuo jie skiriasi nuo paprastų žmonių?

Gajus Eidiejus „Vasaros pėdutės“

Menininkų būna visokių, nors pats šis „titulas“ skamba itin pretenzingai, todėl gan dažnai vartojamas ir ironiškai. Sutikčiau, kad menininkai dažnai atrodo ar elgiasi keisčiau, juk jie atsidavę saviraiškai. O tai yra visiškai priešingas elgesys dabartinės vartotojiškos visuomenės normoms bei standartams.

Kokia didžiausia tavo, kaip menininko, svajonė?

Didžiausia svajonė ir tikslas yra vieną dieną užsitarnauti savo vardą kūrybos pasaulyje.

Daugiau Gajaus darbų galite pamatyti čia.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.