Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 06 22

bernardinai.lt

Kauno arkivyskupija

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Akimirkos iš Kauno arkivyskupijos gimtadienio renginių

Kauno arkivyskupija savo gimtadienį – 90 gyvavimo metų (nuo įsteigimo 1926-aisiais) – švenčia nuo pat savaitės pradžios, birželio 20 dienos, skleidžia šios sukakties žinią kauniečiams ir miesto svečiams, dalijasi savo džiaugsmu pakviesdama visus į jau pamėgtus, ketverius metus rengiamus susitikimus su kunigais kavinėse, muzikos, kūrybinių užsiėmimų (su kurijos institucijomis) ir maldos bendrystę naujajame Šv. Jono Krikštytojo centro kiemelyje bei ką tik pašventintoje šio centro koplyčioje >> (ten 15–21 val. renginių metu kasdien vyksta Švč. Sakramento adoracija).

Kauno arkivyskupijos 90 m. jubiliejaus programa (birželio 20–24 d.)

Pirmasis pokalbis – apie kančią

Pirmosios jubiliejinės savaitės akimirkos birželio 20 dieną buvo susitikimas – šiltas pokalbis su kun. Kęstučiu Dvarecku „Daugirdo“ kavinėje apie kančią ir kaip ją primti bei koncertas su garsiais džiazo atlikėjais gitaristais Martynu Kuliavu bei Alex Ten Šv. Jono Krikštytojo kiemelyje.

„Visi palaiminimai turi savo skausmo kainą“, – sakė kun. K. Dvareckas atėjusiems į „Daugirdo“ kavinę ir norėjusiems išgirsti ne vienam, o gal ir kiekvienam svarbų atsakymą: kur yra Dievas, kai kenčia jo žmogus?

www.kaunoarkivyskupija.lt

Kančia neišvengiama, kiekvienas susiduriame su savo, savo artimųjų kančia. Pasak kun. Kęstučio, kančioje dažniausias klausimas: kodėl? Už ką? „Mūsų bendruomenėje neužduoda šio klausimo“, – sakė priklausomų asmenų bendruomenei „Aš esu“ vadovaujantis kunigas, dalydamasis mintimis, jog pirmasis klausimas kančioje – ką daryti, kaip tai išgyventi? Galbūt „nusiskausminti“ laikinomis priemonėmis, o galbūt priimti kančią ir būti joje su Dievu? Kur yra Dievas, kai žmogus kenčia, galime atsakyti tik žvelgdami į kryžių. Kai žmogui skausmas darosi nepakeliamas, Dievo labiausiai reikia.

Kuni. Kęstutis pabrėžė, kaip svarbu atvirumas, dalijimasis, pagalba kančioje. Vakaro dalyviai uždavė klausimų, o su atsakymais išgirdo ir paraginimą būti tikrais Gerosios naujienos skelbėjais iš tiesų pagalvojant: kiek „gerų naujienų“ asmeniškai šiandien paskelbiau kitiems?

www.kaunoarkivyskupija.lt
www.kaunoarkivyskupija.lt

„Nuo ko pradėti taisyti Viešpačiui kelią?“ – klausė vėliau tą vakarą kun. Kęstučio Dvarecko sielovados programų koordinatorė Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė, nuo kiemelyje įrengtos scenos visiems atskleidusi jubiliejinės programos tikslą – švęsti arkivyskupijos jubiliejų žvelgiant į šv. Joną Krikštytoją pavyzdį ir tiesti kelius Dievui – savo ir kitų žmonių širdyse.

„Būkime realybėje apie save, sąžiningi patys sau, tokie, kokie esame, o paskui leiskime į tą realybę ateiti Dievui, leiskime Jam veikti mumyse“, – sakė drąsindamas visus kun. Kęstutis Dvareckas.

Visi vakaro dalyviai buvo pakviesti į žmogiškai paprastą bendrystę išgeriant puodelį kavos, arbatos, suvalgant košės dubenėlį ar tiesiog ramiai paklausant muzikos vakaro vėsoje. O ir muzika tą vakarą skambėjo ypatinga. Kaip liudijo žinomo gitaristo Martyno Kuliavo žmona Inga, pasikrikštijęs ir tapęs Bažnyčios nariu, jos vyras dabar į sceną kaskart žengia su intencija. Tą vakarą savo kūryba jis išsakė troškimą, kad Dievas prie savęs patrauktų kuo daugiau žmonių.Šių metų pavasarį vartus kauniečiams atkėlęs kiemelis šią jubiliejinę savaitę priima pirmuosius svečius – tai naujai sukurta susitikimų erdvė Kauno senamiestyje. Ne vienas atėjęs džiaugiasi jaukumu. Paklausyti gyvos muzikos, be iš anksto čia susirinkusiųjų, užsuka nemažai jaunų žmonių, ypač šeimų, su vaikais vakarojančių Santakoje. Jie įsilieja į tą bendrystę, į kurią svetingai kviečia įkūrimo gimtadienį ir savo dabartį su Dievu švenčianti arkivyskupijos bendruomenė.

Laikas ir erdvė – visai šeimai 

Birželio 21 d. jubiliejinė programa popietėje pradėta kūrybiniais užsiėmimais šeimoms, mamoms, močiutėms, vaikams, kuriuos organizavo Katechetikos centras Šv. Jono Krikštytojo kiemelyje.

„Daugirdo“ kavinėje su žmonėmis susitiko, apie laiko dovaną bei kaip jos padauginti šiais tempų ir skubos laikais dalijosi kun. Mindaugas Kučinskas.

Vakare kiemelyje toliau skambėjo Šv. Jono gimtadienio muzika. Šįkart dalyvavo jaunieji atlikėjai – Matas ir Dangiras bei Soundplay LT – savo talentu ir kūrybos šviesa nuoširdžiai besidalijantis regėjimo negalią turintis atlikėjas Aurimas Papečkys.

Vakaras užbaigtas malda  „Tėve mūsų“. Į ją visus pakvietęs kun. Artūras Kazlauskas taip pat visus ir palaimino.

www.kaunoarkivyskupija.lt
www.kaunoarkivyskupija.lt
www.kaunoarkivyskupija.lt
www.kaunoarkivyskupija.lt
www.kaunoarkivyskupija.lt
www.kaunoarkivyskupija.lt

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite