Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2016 07 05

Vaiva Lanskoronskytė ir Ignas Stanys

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Jonas Aničas: Norisi saugoti tai, kas prarasta

Jonas Aničas. Igno Stanio nuotr.

Prieš dvejus metus skulptūros magistro studijas baigęs menininkas Jonas Aničas dar prieš studijuodamas pasakė, kad pats objektų nekurs, rodys tai, ką randa, šiek tiek transformuodamas. 

Jonui Aničui svarbu mėginti išsaugoti tai, kas negrįžtamai prarasta, išmesta. Įvairios estetinės pastatų detalės, kurios nebefunkcionuoja realybėje, jo skulptūroje įgauna prarasto laiko prasmę. Tačiau paklaustas apie daiktų istorijas, menininkas pasižiūri šiek tiek skeptiškai. Kaip skulptorius, jis labiausiai įsimąsto į objektų formą, spalvas. Tačiau pripažįsta, kad jo kūryba yra tam tikra kova, bet, anot Jono Aničo, visos šio gyvenimo kovos vyksta su vėjo malūnais. 

Šiuo metu Vido Poškaus įkurtoje, arba atkurtoje, prikeltoje naujam gyvenimui Dailės akademijos parodų erdvėje „Krematoriume“ veikia Jono Aničo skulptūrų (objektų) paroda. Joje ir kalbamės su menininku, kurio mintis papildo ir jo kūrybą pristato dr. Vidas Poškus.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite