2016 07 01

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

8 min

Vilniaus renginiai šeimoms: LIEPA

Ar jaučiate, kaip vasara vis labiau įsipatogina? Šiluma, saulė, ilgesni vakarai, giedresni žvilgsniai, rodos, kad net ir laiko atsiranda šiek tiek daugiau… Jei liepą planuojate būti Vilniuje ir norėsite pagauti gerų emocijų bei naujų įspūdžių, pasižvalgykite, ką įdomaus bus galima pamatyti, patirti Vilniuje liepą.

Liepos 1 d. (penktadienį) 17 val. VU Botanikos sode Kairėnuose „Princesių ir riterių šventė“. Gyvenant vasarą mieste vaikams labai trūksta buvimo gamtoje, tad kviečiame visus mažus bei didelius šią dieną ne tik pasijusti princese ir riteriu, bet ir smagiai padūkti gryname ore, pabėgioti basomis po žolę ir triukšmauti kiek tik norėsis.

Šventės metu vyks riterių turnyras, princesių pasirodymas, gražiausios ir kvapniausios gėlės rinkimai, įvairūs žaidimai ir kiti smagumai. Visos mergaitės, kurios bus pasipuošusios karūnomis arba princesiškais rūbais bei visi berniukai, pasipuošę riterių rūbais ir turės kardą, į šventę bus įleidžiami nemokamai, ir juos netgi pavėžinsime senovine karieta. Šventės pabaigoje pakviesime į pikniką ant žolės, tad neužmirškite įsidėti sumuštinį sau ir draugui, o Botanikos sodas visus pavaišins šventiniu tortu. Įėjimas į sodą mokamas.

Liepos 2 d. (šeštadienį) nuo 10 val. Lietuvos valdovų rūmuose „Istorinio šokio diena“. Tai vienas iš ciklo „Lietuvos muziejų kelias“ renginių, kuriame bus gausu žaidimų, teminių ekskursijų, edukacinių užsiėmimų. Dieną vainikuos svečių iš Prancūzijos – „Cie Fantaisies Baroques“ – koncertas. Renginiuose kviečiami dalyvauti visi vilniečiai ir miesto svečiai, norintys susipažinti su istoriniu šokiu. Viešose paskaitose ir per filmų istorinio šokio tema peržiūras sužinosite istorinio šokio subtilybių ir intriguojančių faktų. Nemokamoje edukacinėje programoje „Pavanos ritmu“ galėsite išmokti pagrindinių istorinio šokio žingsnelių. Norinčiuosius pusdienį turiningai praleisti su šeima ar draugais kviečiame dalyvauti ekskursijose ir specialiame žaidime, o vakare – pasimėgauti senosios muzikos ir istorinio šokio meistrų iš Prancūzijos teatralizuotu koncertu „Didžioji prancūziška puota“. Daugiau informacijos el. paštu [email protected] arba telefonu nr. (8 5)  262 0067.

Liepos 3 d. (sekmadienį) 14 val. menų studijoje „Dvi taurės meno“ (pylimo g. 65) – šeimos tapybos diena. Tapysite linksmą paveikslą, kuris patiks ir vaikams, ir suagusiems. Tėveliai ir mamytės, galėsite išsirinkti bet kurį iš paveikslų, kabančių ant sienų ir tapyti jį arba kartu su mažaisiais žingsnio po žingsnio nutapyti spalvingą drugelį. Laukiami visi su mažaisiais nuo 4 metų. Patirtis nereikalinga! Nesvarbu, kada paskutinį kartą laikėte teptuką rankose. Dvi Taurės Meno renginiuose gali tapyti kiekvienas. Renginyje vietų skaičius ribotas – būtina registracija el.paštu [email protected] arba telefonu nr. +370 615 72864. Dalyvavimas mokamas.

Liepos 4-9 (nuo pirmadienio iki šeštadienio) vyks 8-oji Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“. Pagrindiniai šios šventės renginiai – „Siemens“ arenoje rengiama Šokių diena, Vingio parke – Dainų diena ir Kalnų parke – Ansamblių vakaras. Numatoma, kad šiuose koncertuose dalyvaus apie 20 tūkst. mokinių. Išsamią šventės programą rasite ČIA.

Liepos 5 d. (antradienį) 12 val. „Picnic bistro“ (M. K. Čiurlionio g. 98) esate kviečiami kartu su visa šeima ir vaikais atrasti gratažo techniką. Dirbtuvės sudomins ir perkels į kitą, kūrybos ir fantazijos pasaulį, kaip vaikus, taip ir jaunimą.

Gratažas – tai grafikos technika, kurios rezultatas nuspėjamas, tačiau savitas ir išskirtinis. Dirbama ant iš anksto vašku, kreida ir tušu padengto popieriaus. Gratažo technika atliktame piešinyje dominuoja juodas fonas, baltos ar spalvotos linijos, štrichai.

Kviečiame prisijungti prie NEMOKAMŲ dirbtuvių, dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija! Daugiau informacijos ČIA.

Liepos 6 d. (trečiadienį) įvariose Vilniaus vietose vyks Valstybės dienai skirti renginiai. „Valdovų rūmuose“ – virtuali kelionė laiku muziejaus ekspozicijoje, virtuali papildytos realybės ekskursija „Pasimatymas su Vilniumi“, žaidimai, filmų peržiūros ir dar daugiau veiklų, kurias vainikuos, 3D audiovizualinė šventinė projekcija „Mes stiprūs, Lietuva“.

Liepos 6 d. (trečiadienį) 13 val. nemokamas pėsčiųjų žygis po Kalnų parką. Pradžia nuo Mindaugo paminklo (Arsenalo g. 1). Žygį, kaip ir dera tokią dieną, pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsite su Mindaugo pasiekimais bei pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybe. Toliau keliausime link buvusios šventosios ąžuolų giraitės, vėliau patekusios vienuolių globon, bet iki pat XIX a. vilniečių tebevadintos „giria“, o nuo čia prasidės nuotaikingas žygis po kalvotąjį Kalnų parką. Pasivaikščiojimo metu įkopsime į trijų kalnų – Stalo, Bekešo ir Plikojo (Trijų Kryžių) – viršukalnes, pasigėrėsite įspūdingomis Vilniaus panoramomis, sužinosite, kur kūrėsi pirmosios gyvenvietės Vilniuje, kur stovėjo Kreivoji pilis ir koks likimas ją ištiko,  kada Kalnų parkas pakeitė savo išvaizdą ir kodėl Trijų kryžių kalnas šiuo metu yra aukščiausias, ką ant šios viršukalnės simbolizuoja trys balti kryžiai ir daug kitų istorinių įdomybių.

Žygis nemokamas, tačiau galėsite gidui padėkoti arbatpinigių forma. Žygio trukmė – iki 2 val. Sudėtingumas: vidutinis. Būtina avėti patogia žemakulne avalyne ir su savimi turėti geriamojo vandens. Išankstinė registracija nebūtina, bet pageidautina – tai galite padaryti el. paštu  [email protected]  arba www.vividvilnius.lt

Liepos 6 d. (trečiadienį) 14 val. Menų fabrike „Loftas“ (Švitrigailos g. 29) nemokamas edukacinis renginys šeimoms ir vaikams „Balius: Mindė lietuvos karalius“. Mažųjų šventės dalyvių nuotaika rūpinsis leidykla „Aukso žuvys“, kurios programoje vaikai daugiau sužinos apie Lietuvos karalių Mindaugą, žiūrės interaktyvų spektaklį ir dalyvaus istorinių spalvinimo knygų serijos vaikams „Mažųjų Lietuvos istorija“ kūrybinėse dirbtuvėse. Interaktyviame režisierės Saulės Degutytės („Stalo teatras“) spektaklyje, kurio metu bus naudojamas grafoprojektorius, vaikai patys galės dalyvauti spektaklio kūrime – atsakinės į klausimus, siūlys, kaip pasukti spektaklio siužetą ir netgi galės tapti karaliais ir karalaitėmis.

Kol mažieji pramogaus, tėveliai galės įsitraukti į pokalbį-diskusiją. Lietuvių diplomatas Žygimantas Pavilionis ir vadybos bei inovacijų konsultantas Mykolas Lepeška diskutuos apie šių dienų pilietiškumą ir bendruomeniškumą. Mindaugo karūnavimo dieną visų šventės dalyvių „Lofte“ lauks ir neįprasta patirtis – jie taps liudininkais, kaip čia pat, „Lofto“ kieme ant sienos, gims gatvės meno kūrėjo Antano Dubros piešinys dedikuotas Karaliui Mindaugui. „Lofto“ kieme vyks ir kūrybinės piešimo dirbtuvės, kurių metu atrinkti menininkai įprastiems konteineriams suteiks spalvingesnį gyvenimą. Originaliai išpaišyti, perdažyti, apipinti ar kitaip menininkų prisilietimą patyrę ir dekoruoti konteineriai atsidurs rugsėjo 2-3 dienomis vyksiančio festivalio „Loftas Fest“ meno erdvių ekspozicijoje.

Šventinėje „Lofto“ scenoje renginio dalyvių lauks nemokami koncertai. Savo kūriniais šventės dalyvius džiugins rokenrolo grupė „Basi“. Taip pat vyks „Šventinio bankucheno“ koncertas ir jo projekto „Lietuvos istorijos repas“ pristatymas. Interneto hitu tapusiame kūrinyje „Šventinis bankuchenas“ supažindina su pagrindiniais Lietuvos istorijos vingiais – repo rimais papasakoja apie Lietuvos kunigaikščius, knygnešius, nepriklausomybę ir, žinoma, Karalių Mindaugą. Koncerto metu skambės ir kiti „Šventinio bankucheno“ kūriniai. 21 val. drauge su visais pasaulio lietuviais bus giedamas Lietuvos himnas. Šventinė Karaliaus Mindaugo dienos programa „Lofte“ prasidės nuo 14 val. Visai šeimai skirtas renginys – nemokamas.

Liepos 9 d. (šeštadienį) 12 val. Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus g. 24) edukacinis užsiėmimas šeimoms „Grafikos pradžiamokslis“. Šio edukacinio užsiėmimo metu supažindinsime su grafika – dailės šaka, pasižyminčia ne tik technikų įvairove, bet ir įdomiu kūrybiniu procesu. Pasitelkę kontūrinę liniją, išbandysime raižymo techniką ir atspausime vienetinius kūrybos darbus. Šeimas, norinčias dalyvauti popietėje, kviečiame registruotis telefonu nr. (8 5) 212 14 77, 8 659 58066.

Vaikai popietėse gali dalyvauti tik lydimi tėvų. Bilieto kaina šeimai – 1,80 Eur. Šeimos bilietą galima įsigyti tik užsiregistravus iš anksto.

Iki liepos 10 d. Vilniuje, prie Baltojo tilto veikia UEFA EURO 2016 fanų zona.

Liepos 10 d. (sekmadienį) 12 val. prie Baltojo tilto vyks „Arklio Dominyko pasakų festivalis“. Šio festivalio metu, padedant Vytautui V. Landsbergiui, kursime bei iliustruosime pasakas. Šauniausia tai, kad sukurtas pasakas atspausdinsime ir dovanosime Jums! Tad, po dienos pramogų užmigti padės pačių sukurta pasaka. Taip pat kviesime pasportuoti. Na, tai kas gi greitesni – tėveliai ar jų vaikai? Laukia smagios rungtys tiek patiems mažiausiems, tiek jų tėveliams. Visos šventės metu gros gyva muzika, dainuos gyvo garso atlikėjai. Galėsite džiaugtis teatralizuotų pasakų, spektaklių ir koncertų programa skirta šeimoms. Renginys nemokamas.

Liepo 12 d. (antradienį) 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertas „Tu ateik į pasimatymą. Auksinės Benjamino Gorbulskio dainos“. Dainuose Evelina Sašenko ir Liudas Mikalauskas, gros Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Puikiai žinomas, mylimas dainas solistai papildys nuotaikingais pasakojimais iš kompozitoriaus gyvenimo.

Anekdotai ir sparnuotos frazės, dėl kurių B. Gorbulskis buvo ne mažiau žinomas nei dėl savo kūrybos, privers nusišypsoti ir bent vienam vakarui nusikelti į retro Vilnių. Įėjimas mokamas.

Iki liepos 15 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (Saulėtekio al. 3) veikia nemokama VU organizuojama Europos dalelių fizikos laboratorijos „Accelerating Science“. Plakatais, interaktyviomis instaliacijomis, filmukais ir kompiuteriniais žaidimais pasakojama Visatos atsiradimo istorija, pristatomi didžiausiame pasaulyje dalelių greitintuve vykdomi eksperimentai, neįžiūrimų dalelių ypatumai. „Accelerating Science“ skirta visiems, besidomintiems Visatos ištakomis, dalelių prigimtimi, fundamentaliųjų mokslų galia ir potencialu. Penkiose patalpose – mokslo paslapčių erdvėse – bus pristatomos skirtingos mokslo temos. Įėjimas nemokamas.

Liepos 15 d. (penktadienį) 15 val. „Baker street“ (Mindaugo g. 27-240) paskaitos apie tikrą, tradicinę lietuvišką duoną, kurių metu sužinosite: lietuviškos duonos istoriją; apie raugo duonos kepimo technologiją; apie raugus; apie įvairių rūšių miltus, jų skirtumus. Paskaitos metu bus kepamas kvietinis ragaišis iš lietuviškų kvietinių pilno grūdo miltų. Taip pat paskaitos metu bus pristatomi ir degustuojami tradiciniai lietuviški produktai: lietuviška ruginė duona; viso grūdo kvietinis bemielis ragaišis;pasukų medus; varškės sūris; kanapių sviestas; aguonų pienas; gilių kava. Po paskaitos bus galimybė įsigyti suvenyrinės tikros lietuviškos duonos, kanapių sviesto, pasukų medaus. Paskaitos trukmė apie 1,5 val. Kaina asmeniui − 22 Eur Būtina išankstinė (prieš dvi savaites) registracija el. paštu [email protected] arba telefonu nr. 8 656 10649.

Liepos 19 d. (antradienį) 18 val. knygyne „Vaga“ (PPC „Ozas“) koncertas vaikams „Seku seku pasaką“. Ką daryti, jei nuo dirigento pulto staiga dingsta vienas kūrinys? Padėti jį surasti! Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia smalsučius leistis į kelionę, kurioje, ieškant dingusio kūrinio, netrūks geros nuotaikos ir nuotykių! Koncerto metu teks parodyti drąsą, išradingumą bei atsakyti į keisčiausius klausimus: ar varlės moka šokti polką, ar reikia stebuklingų akinių, kad suprastum natas, kodėl batuta dirigento rankose virsta stebuklinga lazdele, kuriai paklūsta net šimtai atlikėjų? Tapkite muzikinių paslapčių sekliais! Įėjimas nemokamas.

Liepos 24 d. (sekmadienį) 12 val. Vingio parke vyks badmintono mėgėjų turnyras „Vilniaus plunksna“. Čia raketes surems ir dėl geriausiųjų vardo kovos 60 komandų. „Daryk, kaip gaunas“, šiemet dalyviams sako organizatoriai, kviesdami registruotis ir akcentuodami, kad šis turnyras pirmiausia skirtas būtent badmintono mėgėjams, o ne profesionalams. Turnyro metu Vingio parke bus įrengta 16 aikštelių, kuriose, planuojama, sužais iki 300 badmintono mėgėjų. Įėjimas nemokamas.

Antradieniais Vingio parke vyksta nemokamos riedučių treniruotės. Treniruotės bus rengiamos kiekvieną savaitę antradieniais 19.30 val. Visiems norintiems nemokamų riedėjimo pamokų treniruotes ves profesionalūs Riedek.lt treneriai, kurie lauks užsiėmimų dalyvių Vingio parko aikštelėje esančioje už estrados. Daugiau informacijos: www.sveikasmiestas.lt

Antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais Vilniaus Vingio parke vyksta treniruotės „Praleisk vasarą aktyviai“. Rytinės treniruotės su Dovile:

antradieniais 9.00 val., susitinkame Vingio parke prie estrados laiptelių

ketvirtadieniais 9.00 val., susitinkame Vingio parke prie estrados laiptelių

šeštadieniais 11.00 val., susitinkame Vingio parke prie estrados laiptelių

Vakarinės treniruotės su Mindaugu:

antradieniais 19.00 val., susitinkame Vingio parke prie estrados laiptelių

ketvirtadieniais 19.00 val., susitinkame Vingio parke prie estrados laiptelių

Daugiau informacijos ČIA.

Trečiadieniais Žvėryne vyksta nemokamas renginys „Išbandyka laisvalaikį ant dviračio“. Gegužės 18 d. Vilniuje startavo nauja iniciatyva. Profesionalūs dviračių sporto atstovai pabrėžia tai, kad daugelis, nors ir mėgsta bei dažnai važinėja dviračiais, toli gražu ne visada tai daro tinkamai. Siekdami supažindinti visuomenę su įvairiomis priemonėmis ir metodais, tobulinančiais važiavimo dviračiu įgūdžius, visus norinčius dalyvauti projekte „Išbandyk laisvalaikį ant dviračio“. Tai kelis mėnesius truksianti socialinė iniciatyva, kurios metu bus galima įgyti daug naudingų praktinių žinių, atrasti naujų bendraminčių,  pagerinti savijautą bei turiningai praleisti laiką, o svarbiausia – mėgautis važiavimo dviračiu malonumu.

Užsiėmimus nuo gegužės 18 dienos iki rugsėjo 28 dienos kiekvieną savaitės trečiadienį. Užsiėmimų pradžia – nuo 19 valandos. Startuojama Žvėryne – Saltoniškių g. 29. Prieš kiekvieną pamoką bus galima pasitikrinti dviračio tinkamumą saugiam keliavimui, taip pat pripūsti padangas. Po užsiėmimo dviratį bus galima palikti PROSPORT.LT servise ir atvykus į kitą treniruotę pasiimti jį švarų bei technikų parengtą kitam važiavimui. Kiekvieno užsiėmimo metu dalyviai su profesionaliu instruktoriumi, „Dviračių mokyklos“ treneriu Vaidu Rimkumi važiuos skirtingais maršrutais, kurių pagrindiniai bus Vingio parko prieigose bei pačiame parke.

Pamokose gali dalyvauti asmenys sulaukę 18 metų. Su savimi kiekvienam privalu turėti tvarkingą dviratį bei  šalmą. Esant itin prastoms oro sąlygoms užsiėmimai nevyks. Daugiau informacijos: www.sveikasmiestas.lt

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.