2016 07 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Porciunkulės atlaidai ir Benedikto XVI „Asyžiaus malonė“

Šiemet rugpjūčio 2 d. švenčiame Porciunkulės atlaidų 800-metį. Šioje Asyžiuje rengiamoje šventėje lankysis ir pats popiežius Pranciškus. Ta proga, mažesniųjų brolių pranciškonų rūpesčiu baigiama ruošti popiežiaus Benedikto XVI knygelė „Asyžiaus malonė“.

Knygelėje pasakojama apie Porciunkulės bažnytėlę, ypač brangią šv. Pranciškui, ir gautą Asyžiaus atlaidų malonę. Popiežius Benediktas XVI įžvalgiai ir jautriai gilinasi į šių atlaidų prasmę, atskleisdamas svarbiausią jų perduodamą žinią, „kad galų gale viskas yra malonė“.

„Mūsų broliams Porciunkulės atlaidai – viena didžiausių metų švenčių. 800 metų tradicija! Ir Lietuvoje, ypač Žemaitijoje, ši šventė prigijo, tapo betarpiškai sava, todėl nusprendėme ne tik patys pasidžiaugti šia iškilia proga, bet ją pristatyti ir kitiems mūsų popiežiaus Benedikto XVI mintimis ir žodžiais. Knygelė neilga, todėl kiekvienas ją perskaitęs galės aiškiau suvokti, kas yra tie atlaidai, kurie mūsų sąmonėje išlieka giminės susibūrimo, į lignino popierių suvyniotų saldainių ir smilkalais pakvipusių bažnyčių bei jas juosiančių procesijų pavidalu“, – kalbėjo provincijolas brolis Algirdas Malakauskis OFM.

Knygelė prasideda itin lietuvišku įvadu apie atlaidus. Remdamasis savo patirtimi ir įžvalgomis, apie juos pasakoja „Mažosios studijos“ vyr. redaktorius, žurnalistas, brolis kunigas Julius Sasnauskas OFM. Jis rašo: „Jau kuris laikas Bažnyčioje liautasi medžioti atlaidų dienas, skaičiuoti, sodinti Dievą į buhalterio kėdę, bet mintis apie atleidimą, apie dieviškąjį mūsų klaidų ir nuodėmių perrašymą tebėra geidžiama, brangi, juo labiau spindinti, juo tirštyn aplinkui blogio ir neteisybės. Popiežius Pranciškus kartu su gailestingumo metų žinia priminė visiems, kad atlaidų malonė Bažnyčioje gyva ir kad durys plačiai atvertos kiekvienam nelaimingajam. Kodėl nepatikrinus?“

Porciunkulė – tai maža bažnytėlė, esanti didingos Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bazilikos viduje. Ši šventovė yra Italijos viduryje, Umbrijos regione, Asyžiaus miestelio kalvos slėnyje, vos 4 km nuo centro. Čia prasidėjo pranciškonų judėjimas.

Knyga parduodama katalikiškuose knygynuose.