2016 07 14

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Parodoje – 27 taktilinės iliustracijos iš Brailio raštu išleistos knygos „Panama labai graži“

Liepos 14 d., ketvirtadienį, 18 val. Adomo Mickevičiausbibliotekoje(Trakų g. 10, Vilniuje) vyks Vytauto Gendvilo taktilinių iliustracijų parodos „Panama labai graži“ sutiktuves.

Vakare dalyvaus ir mintimis apie sukurtus darbus pasidalys iliustracijų autorius ir leidėjas Vytautas Gendvilas. Citatas iš Janoscho (Horst Eckert) knygos „Panama labai graži“ Brailio raštu skaitys poetė Vilija Dumbliauskienė. Kalbės knygos į lietuvių kalbą vertėja Rūta Jonynaitė

Vytautas Gendvilas gimė 1962 m. liepos 7 d. Naujojoje Akmenėje. 1970–1983 m. mokėsi Vilniaus aklųjų ir silpnaregių internatinėje mokykloje. 1983–1988 m. Vilniaus universitete studijavo pramonės ekonomiką, įgijo ekonomisto planuotojo specialybę. 1992 m. pradėjo dirbti viešojoje įstaigoje „Brailio spauda“, nuo 1996 m. eina šios įstaigos direktoriaus pareigas, yra Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos leidžiamo žurnalo „Mūsų žodis“ vyriausiasis redaktorius. Nuo 2005 m. dalyvauja Knygų šalies kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ edukacinėje veikloje.

Vytautas Gendvilas blogai mato nuo vaikystės ir visą gyvenimą naudojasi Brailio raštu. Kasdieniniame darbe neišsiverčia ir be kompiuterio. Mano, kad gerai žino, kokios informacijos, knygų, iliustracijų reikia akliesiems ir silpnaregiams.

Vytautas sako: „Grįžęs iš darželio eidavau ne į kiemą, o piešti. Piešiau namus, medžius, mašinas, saulę ir debesis. Mokykloje piešiau tiek, kiek liepė piešimo mokytoja. Dar lankiau keramikos būrelį ir vaidinau mokyklos teatre. Studijų metais liko tik mėgėjiškas teatras. Pradėjęs dirbti piešimą prisiminiau viešajai įstaigai „Brailio spauda“ pradėjus leisti knygas. Pasinaudojęs bendradarbio Sergejaus Mecho sukurta piešimo taškais kompiuterine programa, iliustravau kelias Brailio rašto knygeles. Manau, kad esu šioks toks paišytojas, bet ne dailininkas“.

Parodoje eksponuojamos 27 taktilinės iliustracijos iš Brailio raštu išleistos knygos „Panama labai graži“ ( leid. „Brailio spauda“, 2000). Iliustracijos pieštos taip, kad būtų ne tik gražios, bet ir gerai suprantamos ne tik akiai, bet rankai. Ar taip yra iš tiesų, gali spręsti kiekvienas, palietęs šias iliustracijas savo ranka. Ši Brailio raštu atspausta ir taktiliniais piešiniais iliustruota knyga 2005 m. buvo pristatyta Knygų šalies kūrybinėje erdvėje „Tu gali sukurti knygą“ Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje.

Janoscho kūrybos gerbėjai parodos metu kviečiami pasirašyti į autoriui skirtą padėkos knygą.

Vienas Brailio raštu išleistas knygos egzempliorius bus nusiųstas autoriui, gyvenančiam Tenerifėje.

Knygų šalies informacija

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.