2016 07 29

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

10 galimybių būti Pasaulio jaunimo dienų dalimi (net jei ir nesi Krokuvoje)

EPA nuotrauka

Stebint minias, susirinkusias iš įvairiausių pasaulio kampelių į Krokuvoje vykstančias 31-ąsias Pasaulio jaunimo dienas, kuriose vien triūsiančių savanorių yra virš 19 tūkstančių, taip norisi pajusti tą dvasią, džiaugsmą ir tikėjimo jėgą, sklindančią iš taip karštai ten plakančių širdžių.

Net jei ir negalėjai nuvykti į Krokuvą, dalijamės keliais pasiūlymais, kaip naudojantis informacinėmis technologijomis galima pasijusti ten vykstančios šventės dalimi.

1. Shalom World tiesioginė transliacija

„Shalom World“ tiesiogiai transliuos didelę dalį Pasaulio jaunimo dienų renginių.

2. Mobilioji Jaunimo dienų piligrimo programėlė

Nemokamą piligrimo programėlę per pirmąją valandą atsisiuntė daugiau nei 5000 vartotojų. Joje rasi Lenkijos ir Krokuvos žemėlapius, objektus ir vietas, siūlomas aplankyti visoje šalyje ir sostinėje, informaciją apie tai, kur kreiptis ištikus nelaimei ar prireikus medikų pagalbos. Programėlėje piligrimai taip pat gali rasti bažnyčių, kavinių ir teatrų adresus. Informacija bus atnaujinama kiekvieną dieną.

Nors programėlė sukurta Jaunimo dienų dalyviams, joje daug vertingos informacijos ras ir tie, kurie negalėjo atvykti į Krokuvą: visų Jaunimo dienų, vykstančių nuo 1987 metų, homilijų ištraukas, kai kurias maldas ir giesmes, popiežiaus citatas ir kt.

Ją galima atsisiųsti čia.

3. EWTN

EWTN svetainėje taip pat galima sekti Jaunimo dienų įvykius, užfiksuotus radijo laidose, nuotraukų galerijose, vaizdo reportažuose ir pokalbiuose. Čia taip pat rasite vaizdo įrašus iš pasiruošimo Jaunimo dienoms, pokalbius su savanoriais ir organizatoriais.

4. Xt3.com tiesioginė transliacija

Xt3 reiškia „Kristus trečiajame tūkstantmetyje“. Čia taip pat galite stebėti tiesioginę PJD‘2016 transliaciją. Tai dar viena svetainė, puikiai informuojanti apie visa, kas vyksta Krokuvoje.

5. we4charity.com projektas

Popiežius Pranciškus Pasaulio jaunimo dienų piligrimus pakvietė jungtis prie We4Charity projekto, siekiančio užtikrinti medicininę pagalbą Sirijos ir Libano pabėgėliams ir įkurti pagalbos centrą vyresnio amžiaus ir neįgaliems žmonėms. Kiekvienas galime būti šios gražios iniciatyvos dalimi ir pasinaudoti dar viena proga įprasminti Gailestingumo metus, atsiliepdami į popiežiaus Pranciškaus kvietimą.

6. Druska&Šviesa (Salt&Light Media)

Tai dar viena katalikiška interneto svetainė, kurioje galite rasti visas su Jaunimo dienomis susijusias naujienas, renginių, šv. Mišių, katechezių vaizdo įrašus ir straipsnius.

7. Atmintinė piligrimams

Kiekvienas norintis gali parsisiųsti Jungtinių Amerikos Valstijų Katalikų Bažnyčios vyskupų paruoštą atmintinę piligrimams, skirtą palengvinti ir geriau suprasti piligrimystės organizacijoje, Bažnyčioje ar bet kur kitur vertę. Paruoštoje atimintinėje rasite pasiūlymus įvairioms veikloms, temas ir klausimus diskusijoms, kurie padės įsijungti į bet kokią savanorystę organizuojant renginius ir padedant kitiems įsilieti į veiklą.

8. Pagrindinėje scenoje vykstančių renginių transliacija

Pagrindinė scena yra Krokuvoje esančioje Taurono arenoje, kurioje vyksiančius renginius taip pat galite stebėti tiesiogiai.

9. Jaunimo dienų transliacija Vilniuje, prie Baltojo tilto

Nuotrauka iš Pasaulio jaunimo dienų oficialios svetainės www.pope2016.com

Negalėję vykti į Krokuvą kviečiami švęsti Pasaulio jaunimo dienas čia, Vilniuje. Liepos 30–31 d. prie Baltojo tilto ir Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje (Šnipiškių g. 1) vyks Didysis Vilniaus budėjimas. Maldoje ir per tiesioginę vaizdo transliaciją iš Krokuvos bus jungiamasi su Popiežiumi ir jaunimu iš viso pasaulio.

10. Himnas

31-ųjų Pasaulio jaunimo dienų dvasiai pajusti kviečiame paklausyti oficialaus himno, paskaityti jo žodžių ir muzikos kūrėjų mintis bei liudijimus. Šiandien himnas jau išverstas į 15 kalbų.

Galite pasiklausyti ir lietuviškos himno versijos.

Ši savaitė ypatinga katalikiškam jaunimu visame pasaulyje. Kviečiame būti kartu mintimis tuos, kurie neturėjo galimybės vykti į Krokuvą. Skirkite kelias minutes himno giedojimui, Jaunimo dienų maldos žodžiams ir popiežiaus Pranciškaus skelbiamoms žinutėms, kurios skirtos būtent tau, jaunime!

Pagal Catholic-link.org ir kt. parengė Marija Keršanskienė