2016 08 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Ministras L. Linkevičius susitiko su pirmuoju Palestinos misijos Lietuvai vadovu

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su naujuoju Palestinos misijos Suomijoje vadovu, ambasadoriaus rangą turinčiu Taissir Al Adjouri.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 12 dieną susitiko su naujuoju Palestinos misijos Suomijoje vadovu, ambasadoriaus rangą turinčiu Taissir Al Adjouri. Susitikime T. Al Adjouri užsienio reikalų ministrui įteikė skiriamuosius raštus, akredituojančius jį Lietuvai iš Helsinkio. T. Al Adjouri yra pirmasis Palestinos misijos Lietuvai vadovas, rašoma pranešime spaudai.

Susitikimo metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas ir jo plėtros perspektyvos, dvišalių vizitų planai – perduotas kvietimas Palestinos užsienio reikalų ministrui apsilankyti Lietuvoje; pasikeista nuomonėmis apie Artimųjų Rytų taikos procesą. Ministras domėjosi politine padėtimi Palestinoje, pasirengimu spalio 8 d. vyksiantiems savivaldybių rinkimams ir paragino kovoti su terorizmu ir atnaujinti dialogą su Izraeliu aukščiausiu lygiu.

Lietuva nėra užmezgusi diplomatinių santykių su Palestina, tačiau nuo 2013 m. liepos 15 d. yra įsteigusi biurą Ramaloje. Diplomatinių santykių su Palestina nėra užmezgusios ir dauguma ES šalių narių.

Lietuva palaiko nuolatinius ir aktyvius santykius su Artimųjų Rytų šalimis ir Palestina. 2013 m. spalio mėnesį Vilniuje su vizitu pirmą kartą lankėsi Palestinos Prezidentas Mahmoud Abbas. 2015 m. rugsėjo mėnesį Palestinoje viešėjo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, o spalį – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuva pasisako už dviejų valstybių sprendimą, pasiektą derybų su Izraeliu keliu, teigiama URM pranešime spaudai.