2016 08 21

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Įkurtas popiežiaus Jono Pauliaus I muziejus

Jonas Paulius I
Jonas Paulius I

Vatikano Valstybės sekretorius kard. Pietro Parolin rugpjūčio 26 d. atidarys popiežiui Jonui Pauliui I skirtą muziejų. Muziejus įkurtas popiežiaus Jono Pauliaus I – Albino Luciani gimtajame šiaurės rytų Italijos Canale d‘Agordo miestelyje; atidarymo diena sutaps su popiežiaus išrinkimo 38-osios metinėmis.

Muziejus įkurtas šešioliktojo amžiaus pastate, prie miestelio centrinės aikštės. Greta nuolatinės ekspozicijos, pasakojančios apie Albino Luciani gyvenimą ir trumpą pontifikatą, tame pačiame pastate bus taip pat biblioteka, archyvas ir studijų centras, skirtas Jono Pauliaus I asmenybei ir jo palikimui Bažnyčios istorijoje.

Muziejaus atidarymo dieną sukaks 38 metai nuo tos 1978 m. rugpjūčio 26 d. kai Venecijos patriarchas kardinolas Albino Luciani buvo išrinktas apaštalo Petro įpėdiniu. Jono Pauliaus I pontifikatas buvo vienas trumpiausių istorijoje, truko tik 33 dienas.

Jonas Paulius I nepaskelbė jokių dokumentų, neparašė enciklikos, net nebuvo išvykęs iš Romos miesto, tačiau suspėjo aiškiai įrodyti, kad yra pasiryžęs tęsti pirmtakų – Jono XXIII ir Pauliaus VI pradėtą Bažnyčios atnaujinimą. Ir vardą jis pasirinko sujungdamas Vatikano II Susirinkimą atidariusio ir uždariusio popiežių Jono ir Pauliaus vardus.

Per savo labai trumpą pontifikatą, Jonas Paulius I daugelių tikinčiųjų meilę ir simpatijas laimėjo savo paprastumu, nuolankumu ir šypsena veide. Netrukus po popiežiaus Jono Pauliaus I mirties buvo pradėta jo beatifikacijos byla.