Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2016 08 25

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Stabtelėjimai. Kunigas Skaidrius Kandratavičius apie kūrybą ir Dievo pamokas

Skaidrius Kandratavičius

Vieną vasaros popietę stabtelėjome Labūnavoje, išgerti arbatos pas kunigą ir poetą Skaidrių Kandratavičių. Iš Alytaus kilęs kunigas yra pelnęs įvairių kairuoliškų grupių dvasios tėvo vardą.  Kunigas, poetas, socialinis kritikas – ypač retas derinys Lietuvoje. Mums svarbiau buvo tai, kad Skaidrius yra žmogus, pas kurį gera užsukti, pasikalbėti ir  dar kartą įsitikinti, kokia įvairi yra Bažnyčia, o skirtybės yra dovana, o ne problema.  Laiko iki Mišių buvo nedaug, tad dalinamės bent tuo,  apie ką kunigo spėjome išklausti. Na, o pokalbį pradėjome nuo to, kaip derinti kunigystę ir  literatūrinę kūrybą.

Kunigas Skaidrius  šiuo metu rūpinasi Labūnavos  gyventojų dvasiniais reikalais,  o dar prieš keletą metų jis klebonavo Paberžėje, kuri, kaip ir tėvo Stanislovo laikais, buvo vėl tapusi menininkų, neformalų, anarchist dvasios centru.  Kunigavimas Paberžėje, kunigo Skaidriaus tvirtinimu, labiausiai prisidėjo prie kairuoliškos socialinės pozicijos sutvirtėjimo.

Ši laida yra iš SRTRF remiamo projekto Aštuntoji diena.

Parengė Andrius Navickas ir Kostas Kajėnas

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu