Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 08 31

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Caritas“ Lietuvoje kviečia pripildyti visų vaikų kuprines

„Carito“ Lietuvoje inicijuota gerų darbų svetainė „Aš čia“ kartu su vaikų dienos centrais visoje Lietuvoje, naujiems mokslo metams priartėjus, kviečia visus geros valios žmones dalyvauti akcijoje „Pripildyk mano kuprinę“  ir taip prisidėti prie vaikų iš sunkumus patiriančių šeimų gražios mokslo metų pradžios!

Rugsėjis dažnai tampa pačiu įtempčiausiu mėnesiu šeimoms, kurios augina bent vieną mokyklą lankantį vaiką: pasiruošimas naujiems mokslo metams reikalauja išlaidų, kurios didėja kasmet. Kuprinė, sąsiuviniai, rašymo, dailės priemonės, reikalingi pratybų sąsiuviniai, užsienio kalbų knygos, sportinė apranga – visų šių daiktų reikia kiekvienam naujus mokslo metus pradedančiam vaikui. Dar sudėtingiau yra šeimoms, kur į mokyklą suruošti reikia ne vieną vaiką, o tėvų pajamos yra labai mažos.

Dienos centrus lankančių vaikų mamos pasakoja, jog mokyklinės prekės nėra tie daiktai, kuriuos galima dalintis ar perleisti mažesniam broliui ar sesei. Kuprinė reikalinga kiekvienam, sąsiuviniai taip pat, pratybas galima šviesti, tačiau tai taip pat kainuoja. Vieninteliai dalykai, kuriais šeimų vaikai gali dalintis, tai matlankis, skrėstuvas, skaičiavimo mašinėlė.


Visų Šventųjų šeimos paramos centro socialinė darbuotoja teigia, kad mokyklinių prekių stokoja beveik kiekvienas dienos centrą lankantis vaikais. Didžiausia bėda kyla dėl pratybų sąsiuvinių ir knygų, tėvams neturint pinigų vaikai ilgai jų neįsigyja, atsilieka nuo klasės draugų, atsiranda spragos.

Taupydami tėvai labai dažnai perka pačius pigiausius mokyklinius reikmenis, tad nors vaikas juos ir turi jau pirmąją mokslo savaitę flomasteriai nespalvina, kuprinę tenka siūti. Dėl šio stygiaus vaikai dažnai patiria gėdą, sulaukia patyčių, ima vengti pamokų, kurioms nėra pasiruošę. Didelė tikimybė, kad vaikas bėgs iš pamokų, jei neturi pratybų ar sportinių batelių, mažieji reikalingas priemones skolinasi iš draugų, tačiau supratę, kad negalės jų grąžinti smarkiai išgyvena, jaučiasi nejaukiai, bijo bendrauti.

Iniciatyva „Aš čia“ veikianti nuo Nacionalinio Gailestingumo kongreso ir kviečianti telktis pagalbai  labiausiai to stokojantiems, šiuo metu įgyvendina akciją „Pripildyk mano kuprinę“ ir kartu su 16 dienos centrų Lietuvoje kviečia prisidėti prie to, kad šį rugsėjį  vaikai į mokyklą eitų turėdami visko, ko reikia mokytis.

Norintys prisidėti prie akcijos mokyklines prekes gali atnešti į arčiausiai esančius, akcijos globojamus, vaikų dienos centrus, kurių kontaktus rasite svetainėje ,,Ač čia:

Dienos centrai Vilniuje: http://as-cia.lt/pripildyk-mano-kuprine-vilniuje

Dienos centrai Kaune: http://as-cia.lt/pripildyk-mano-kuprine-kaune

Dienos centrai regionuose: http://as-cia.lt/pripildyk-mano-kuprine-regionuose

arba prisidėdami pinigine auka svetainėje pasirinkę  galimybę „Aukoti per banką“.

Nuoširdžiai jums dėkojame ir tikime, kad drauge galime įkvėpti mūsų mažuosius mokytis ir kurti gražesnę ateitį!

Reklama: lagaminaivisiems.lt

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite