2016 09 02

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

7 min.

Vilniaus renginiai šeimoms: rugsėjis

Rugsėjį gyvenimo ritmas šeimose vėl paspartėja: grįžtame po atostogų į darbus, vaikai – į darželius, mokyklas, būrelius… Tačiau ruduo dar dovanoja daug gražaus ir šilto oro, saulėtų dienųir pavakarių, tad pasidairykime, ką rugsėjį pamatysime, išgirsime ir patirsime sostinėje.

Rugsėjo 2 d. (penktadienį) 19 val. kviečiame pažinti Palestinos juoko kultūrą ir gydytojo klouno darbo ligoninėje ypatumus, išgirsti istorijų iš pirmų lūpų, patirti šios šalies svetingumą skanaujant arabišką kavą. „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ kvietimu Lietuvoje svečiuojasi kolegos gydytojai klounai iš Palestinos. Kartu su lietuvių komanda jie dalyvauja patirties mainų programoje, kuria siekiama padėti Palestinos gydytojams klounams tobulėti ir plėsti veiklą Palestinos teritorijoje esančiose gydymo įstaigose.

Renginio metu bus pristatomos lietuvių ir palestiniečių gydytojų klounų darbo subtilybės, skirtinga patirtis šalies ligoninėse, humoro niuansai šalies kontekste. Po pristatymo bus galima gyvai pabendrauti su svečiais prie puodelio kvapnios kavos iš Betliejaus. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 2-4 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio) Gedimino prospekte iraplink jį šurmuliuos SOSTINĖS DIENOS. Jūsų laukia įvairūs koncertai, mugės, festivaliai, skrtingos erdvės ir kitos pramogos. Išsamią programą rasite ČIA.

Rugsėjo 7-10 d. Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekoje (Trakų g. 10) vyks SKAITYMO FESTIVALIS. Jūsų lauks kultūriniai renginiai, susitikimai su autoriais ir kūrėjais, žaidimai ir kitos pramogos.

Čia galėsi susirasti literatūrinį receptą nuo įvairių ligų, sužinosi apie naująsias skaitymo technologijas, galėsi pasimėgauti spektakliais, džiazo, dainuojamosios poezijos ir kitų stilių muzikiniais pasirodymais. Kiekviena Skaitymo festivalio diena bus vis kitokia! 3 dienoms numatėme po 3 temas:

I-oji diena bus skaitymo. Šią dieną įvyks Skaitymo festivalio atidarymo koncertas ir Bibliotekų metų renginio „Vasara su knyga“ uždarymas, taip pat pradės veikti literatūrinė vaistinė, skaitymo erdvė.

II-oji – literatūros diena. Į programą įtrauktos atviros paskaitos, susitikimai su rašytojais, muzikiniai pasirodymai vaikams, edukaciniai žaidimai, Vilniaus regiono leidyklų ir bibliotekų leidybinės produkcijos pristatymai.

III-ąją dieną, skirtą kūrybos temai, vyks susitikimai su kūrėjais ir kūrybininkais, edukaciniai ir kultūriniai užsiėmimai, spektakliai ir koncertai. Visi renginiai nemokami.

Rugsėjo 3 d. (šeštadienį) 13 val. vyks UNICEF vaikų bėgimas. Nors pasaulyje yra užtektinai maisto pavalgyti visiems vaikams, milijonai vaikų vis dar eina miegoti alkani. Daugelyje pasaulio vietų situacija yra tokia prasta, kad vaikų mamos skaičiuoja ne vaikų metus, o dienas. Šiuo metu beveik 1,5 milijonai Mozambiko vaikų iki 5 metų yra visiškai išsekę dėl prastos mitybos.  Jiems kiekviena diena gali būti paskutinė.

Tradiciškai vaikų bėgime su savo atžalomis dalyvaus ir vaikams medalius teiks UNICEF vaikų bėgimo ambasadoriai: olimpiečiai – disko metikas Virgilijus Alekna, kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, baidarininkas Egidijus Balčiūnas, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, aktoriai – Virginija Kochanskytė, Eglė Jackaitė, Giedrius Savickas, Remigijus Žiogas, Jokūbas Bareikis, Kristina Savickytė-Damanskienė, Vytautas Rumšas ir Eva Saikovska, dainininkai – Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Juozas Liesis, taip pat futbolininkas Deividas Česnauskis su žmona Vaida Grikšaite – Česnauskiene, žurnalistai Beata Nicholson, Naglis Šulija, Mis Lietuva 2014 Agnė Kavaliauskaitė, sporto treneris Jean Claude Edorh, lengvaatletė Vaida Žūsinaitė. Daugiau informacijos rasite ČIA.

Rugsėjo 3 d. (šeštadienį) 9 val. Vingio parke vyks šunų varžybos LAIMINGOS UODEGOS 2016. Išvysite Valstybės Sienos Apsaugos Tarnybos pasirodymą; Klubo „Laukinės Orchidėjos“ šunų pasirodymą. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 4 d. (sekmadienį) 11 val. pėsčiųjų žygis po KALNŲ PARKĄ. 

Žygį pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur trumpai susipažinsite su Mindaugo epocha, jo pasiekimais bei pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybe. Toliau keliausime link buvusios šventosios ąžuolų giraitės, vėliau patekusios vienuolių globon, bet iki pat XIX a. vilniečių tebevadintos „giria“, o nuo čia prasidės nuotaikingas žygis po kalvotąjį Kalnų parką.

Pasivaikščiojimo metu įkopsime į trijų kalnų – Stalo, Bekešo ir Plikojo (Trijų Kryžių) – viršukalnes, pasigėrėsite įspūdingomis Vilniaus panoramomis, sužinosite, kur kūrėsi pirmosios gyvenvietės Vilniuje, kur stovėjo Kreivoji pilis ir koks likimas ją ištiko, kada Kalnų parkas pakeitė savo išvaizdą ir kodėl Trijų kryžių kalnas šiuo metu yra aukščiausias, ką ant šios viršukalnės simbolizuoja trys balti kryžiai ir daug kitų istorinių įdomybių.  Išankstinė registracija nebūtina, bet pageidautina – tai galite padaryti el. paštu info@vividvilnius.lt. Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt

Rugsėjo 4 d. (sekmadienį) 15 val. pirmą kartą organizuojama VILNIAUS ŠACHMATŲ ŠVENTĖ. Dalyvauk atvirose šachmatų pamokėlėse su profesionalais!
Išbandyk jėgas „SKYNET“ žaibo turnyre! Sudalyvauk simultano partijoje prieš garsius ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio didmeistrius arba tiesiog mėgaukis draugiškomis partijomis su savo bičiuliais! Registracijos pradžia Rotušės aikštėje nuo 15 val.
Oficialus renginio atidarymas – 16 val. Dalyvavimas nemokamas.

Rugsėjo 8-17 d. Vilniuje vyks mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Mokslo ir technologijų mylėtojai, inovacijų aistruoliai ir visi kiti smalsūs, kūrybingi lankytojai bus laukiami keturiolikoje Lietuvos miestų ir rajonų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose, Kaišiadoryse, Anykščiuose, Palangoje, Šakiuose, Kauno, Molėtų ir Kretingos rajonuose. Bene daugiausia renginių vyks Vilniuje.

Festivalis pasiūlys įvairaus amžiaus lankytojams daugiau kaip tris šimtus nemokamų renginių. Tai puiki proga iš arti pamatyti ir išgirsti, ką įdomaus ir svarbaus veikia Lietuvos ir pasaulio mokslininkai, kokie nauji išradimai netrukus paįvairins mūsų gyvenimą, kokias mokslo mįsles pavyko įminti.

Teisingai sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt kartų išgirsti. Bet dar geriau – pačiam atsidurti mokslininko kailyje! Todėl festivalyje bus itin daug praktinės veiklos. Pavyzdžiui, renginių cikle „Mokslininko ir mokinio partnerystė“ moksleiviai galės tapti mokslininkų asistentais ir taip  „pasimatuoti“ mokslininko profesiją. Išsamią renginių programą rasite ČIA.

Rugsėjo 10 d. (šeštadienį) 12 val. Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus g. 24) vyksedukacinis užsėmimas šeimoms GATVĖS MENAS. 

Piešinių kūrimas panaudojant trafaretus sėkmingai populiarėja. Dažnai „gatvės meno“ (angl. street art) kūriniai žavi savo originalumu.

Kūrybinėje dirbtuvėje susipažinsime su trafaretų gaminimo subtilybėmis, išmoksime tiražuoti vaizdą ir kursime „gatvės meno“ stiliaus piešinius. Dalyvavimas mokamas. Daugiau informacijos ČIA.

Rugsėjo 10-11 d. (šeštadienį-sekmadienį) Litexpo rūmuose (Laisvės pr. 5) vyks festivalis „nowJapan”, kviesiantis patirti šiandienos Japonijos kultūrą. Išsamią programą rasite ČIA.

Nuot. aut. Šarūnas Mažeika/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Rugsėjo 16-18 d. (penktadienį-sekmadienį) Senamiestyje šurmuliuos Tautų mugė – jau aštuntus metus iš eilės vykstanti amatų, nacionalinių valgių ir tautinių bendrijų papročių bei tradicijų šventė. Mugėje kasmet sudalyvauja daugiau nei 100 000 lankytojų, kuriuos džiugina aktyviausi Lietuvoje gyvenančių tautų kulinarinio paveldo meistrai, tautodailės ir amatų žinovai, senąsias tradicijas puoselėjantys duonos kepėjai. Jie pasidalins savo patirtimi, pristatys visiems susirinkusiems miestelėnams ir miesto svečiams išskirtines, tik jiems būdingas tautines ir regionines amatų tradicijas, papasakos receptūrų subtilybes.

Rugsėjo 23 d. (penktadienį) 17 val. Prancūzų institute Lietuvoje (Didžioji g. 1)

Prancūzų institutas Lietuvoje kartu su „Stalo teatru“ tęsia teatralizuotų pasakojimų ciklą Antoine de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ motyvais. Spektaklio metu mažieji žiūrovai susipažins su prancūzų rašytojo, lakūno sukurtu personažu − stebės pasaulį jo akimis, aplankys įvairias planetas, sutiks daug keistų veikėjų, svajos ir ilgėsis savo namų. Piešinių ir spalvų pasakojimą kurs „Stalo teatro“ režisierė, aktorė Saulė Degutytė. Renginys skirtas vaikams nuo 4 metų ir jų tėveliams. Renginys nemokamas. 

Rugsėjo 24-25 d. (šeštadienį-sekmadienį) Litexpo vyks VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS 2016. Tai vienas didžiausių sporto bei sveikatingumo renginių Vilniuje, skirtas sporto kultūrai plėtoti.

Rugsėjo 30 d. (penktadienį) įvairiose Vilniaus vietose vyks TYRĖJŲ NAKTIS 2016. Tyrėjų naktis yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris, kai pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ir mokslo centruose. Tyrėjų naktis kasmet mokslo entuziastus kviečia susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais.

Vilniuje įsikūrusiuose mokslo centurose ir laboratorijose Tyrėjų nakties metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus. Renginiai nemokami. Programą rasite ČIA.

Rugsėjo 30 – spalio 1 d. vyks šviesų festivalis „Beepositive”.

Tai šviesos instaliacijų ir šviesų dizaino kasmetinis renginys, kurio metu gali išvysti ne tik įspūdingų šviesų instaliacijų, bet ir aktyviai sudalyvauti pats. Festivalio metu vyksiančios kūrybinės dirbtuvės, edukacinės programos džiugins tiek mažus, tiek didelius. Kiekvienas apsilankantis „Beepositive” tampa ne tik svečiu, bet ir dalyviu. Šiais metais festivalio įžanginis renginys vyks 2016 m. rugsėjo 30 d. nuo 19.30 val. Vilniaus senamiestyje, o pagrindinė šventė − spalio 1 d. nuo 16 val. Pilaitėje. Išsamią programą rasite ČIA.

Antradieniais Vingio parke vyksta nemokamos riedučių treniruotės. Treniruotės bus rengiamos kiekvieną savaitę antradieniais 19.30 val. Visiems norintiems nemokamų riedėjimo pamokų treniruotes ves profesionalūs Riedek.lt treneriai, kurie lauks užsiėmimų dalyvių Vingio parko aikštelėje esančioje už estrados. Daugiau informacijos: www.sveikasmiestas.lt

Trečiadieniais Žvėryne vyksta nemokamas renginys „Išbandyka laisvalaikį ant dviračio“. Gegužės 18 d. Vilniuje startavo nauja iniciatyva. Profesionalūs dviračių sporto atstovai pabrėžia tai, kad daugelis, nors ir mėgsta bei dažnai važinėja dviračiais, toli gražu ne visada tai daro tinkamai. Siekdami supažindinti visuomenę su įvairiomis priemonėmis ir metodais, tobulinančiais važiavimo dviračiu įgūdžius, visus norinčius dalyvauti projekte „Išbandyk laisvalaikį ant dviračio“. Tai kelis mėnesius truksianti socialinė iniciatyva, kurios metu bus galima įgyti daug naudingų praktinių žinių, atrasti naujų bendraminčių,  pagerinti savijautą bei turiningai praleisti laiką, o svarbiausia – mėgautis važiavimo dviračiu malonumu.

Užsiėmimus nuo gegužės 18 dienos iki rugsėjo 28 dienos kiekvieną savaitės trečiadienį. Užsiėmimų pradžia – nuo 19 valandos. Startuojama Žvėryne – Saltoniškių g. 29. Prieš kiekvieną pamoką bus galima pasitikrinti dviračio tinkamumą saugiam keliavimui, taip pat pripūsti padangas. Po užsiėmimo dviratį bus galima palikti PROSPORT.LT servise ir atvykus į kitą treniruotę pasiimti jį švarų bei technikų parengtą kitam važiavimui. Kiekvieno užsiėmimo metu dalyviai su profesionaliu instruktoriumi, „Dviračių mokyklos“ treneriu Vaidu Rimkumi važiuos skirtingais maršrutais, kurių pagrindiniai bus Vingio parko prieigose bei pačiame parke.

Pamokose gali dalyvauti asmenys sulaukę 18 metų. Su savimi kiekvienam privalu turėti tvarkingą dviratį bei  šalmą. Esant itin prastoms oro sąlygoms užsiėmimai nevyks. Daugiau informacijos: www.sveikasmiestas.lt