Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 09 05

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Nuolat pinigų neturinčiųjų įpročiai

Evgenios Levin nuotrauka

Nuolat pinigų neturintieji žmonės turi tam tikrus įpročius. Tai, kaip jūs elgiatės su pinigais kasdieniame gyvenime, turi didelę įtaką tam, kaip sėkmingai jūs kuriate savo gyvenimo finansinę gerovę. Jei atsakingai skaičiuojate kam ir kiek išleidžiate, galite nesunkiai susikurti geras finansines sąlygas. O jei neatsisakote ydingų piniginių įpročių, susijusių su kasdieniu savo finansų valdymu, rizikuojate nuolat jausti pinigų stygių. Tad atkreipkite dėmesį į keletą įpročių, kuriuos dažniausiai turi tie, kas nuolat neturi pinigų.

Nesilaiko biudžeto

Nuolat neturintieji pinigų niekaip neišmoksta pinigų įplaukų ir išlaidų planavimo meno. Biudžetas – jūsų stipriausias įrankis finansinėje sferoje. Jis padeda apsispręsti, kiek pinigų galite išleisti tam tikriems dalykams ir reikmėms. Jis suteikia jums galimybę taupyti arba atiduoti skolas. Daugelis žmonių, nemėgstančių apskaičiuoti savo biudžeto, galvoja, kad dalykai išsispręs savaime ir galiausiai viskas bus gerai. Tačiau tiesa yra tokia – jei nenusistatote finansinių ribų ir jų nesilaikote, rizikuojate nuolat išleisti daugiau, nei uždirbate. Būtent jūs turite valdyti savo finansus, o to raktas – biudžetas.

Per daug pinigų išleidžia nevertingiems dalykams

Tai – kita didelė nuolat pinigų neturinčiųjų problema. Savaime suprantama, kiekvienas turėtume tam tikrą pinigų dalį skirti smagiems dalykams ar pramogoms, tačiau jei didžiąją dalį uždirbamų pinigų išleidžiate dalykams, neturintiems išliekamosios vertės, situacija vargiai pagerės. Galbūt patys to nepastebėdami daug pinigų išleidžiate saldumynams, video žaidimams, batams ar kasdien pietaujate mieste. Permąstykite, kokiems galbūt nesvarbiems dalykams išleidžiate uždirbamus pinigus ir nusistatykite sau tam tikras ribas. Tokie maži žingsneliai veda didelių pokyčių link – galbūt pirksite mažiau saldumynų ir ne tik sutaupysite, bet ir tapsite sveikesni, galbūt nuspręsite į darbą važiuoti viešuoju transportu ar dviračiu ir ne tik sutaupysite kurui išleidžiamus pinigus, bet ir prisidėsite prie oro taršos mažinimo, pažinsite savo miestą iš naujo.

Neatsideda pinigų netikėtoms išlaidoms

Jei nesate iš anksto pasiruošę kad ir nedidelėms nenumatytoms išlaidoms gyvenime, tuomet kiekvienas netikėtas pinigų reikalaujantis dalykas gali sukelti rimtų sunkumų. Netikėtų išlaidų „krepšelis“ – puikus būdas susitvarkyti su neplanuotais išlaidų reikalaujančiais dalykais. Kas mėnesį atsidėkite kad ir nedidelę sumą pinigų , kurie būtų skirti susimokėti už sugedusios mašinos remontą ar vaistus netikėtai susirgus. Šie pinigai, nuolat kaupiami atskiroje sąskaitoje ar vietoje, taip pat pagelbės, jei prireiktų įsigyti naują buitinę įrangą sugedus senajai, neplanuotiems vizitams pas dantų gydytoją ar jei netikėtai netektumėte darbo. Žmonės dažnai sako, kad neturi galimybių atidėti net mažytės sumos pinigų šioms netikėtoms išlaidoms, tačiau reikia nepamiršti, kad jos nenutinka kasdien ir net nedidelės sumos pinigų kas mėnesį ateityje jums gali labai pagelbėti – jau vien tuo, kad pinigų nereikės skolintis, nereikės didinti kreditinės kortelės išlaidų, įsipareigoti bankui palūkanomis ir panašiai.

Neturi aiškaus finansinio plano

Žmonės, kurie nuolat neturi pinigų, dažniausiai neturi ir aiškaus finansinio plano. Tai panašu į žygį, į kurį išsiruošiama be žemėlapio ar bent minimalių žygio gairių – jums gali pasisekti ir pamatysite gražių dalykų, tačiau turite tiek pat galimybių pasiklysti ir niekad nepasiekti žygio tikslo. Net nesilaikant finansinio plano visiškai tiksliai, jis padeda jums susidėlioti išlaidų prioritetus ir matyti finansinius tikslus.

Jūsų finansinis planas yra kaip jūsų gyvenimo žemėlapis ir jis gali padėti jums apsispręsti, kokia kryptimi geriausia būtų eiti, norint pasiekti tam tikrą vietą ir tikslą.

Nenusistato finansinių tikslų

Įplaukų ir išlaidų valdymas ar taupymas tampa kone bereikšmiu, jei neturite aiškių tikslų, dėl kurių visa tai darote. Finansiniai tikslai ir finansų planavimas – tapačiai svarbūs. Žmonės, kurie nuolat neturi pinigų, dažniausiai nenusistato aiškių tikslų arba nededa pastangų, kad tuos tkslus įgyvendintų. Kartais tikslai yra tiesiog nepasiekiami, nes jiems numatytas laikotarpis – neapgalvotas ir nerealistinis. Jei norite pakeisti dabartinę situaciją, turite išsikelti racionalius tikslus su aiškiai apibrėžtu jų įgyvendinimo laikotarpiu.

Tikslai gali būti ir tokie paprasti, bet reikšmingi žingsniai kaip skolų atidavimas ar įmokų mokėjimas laiku. Šie esminiai dalykai turi būti jūsų finansinio plano neatskiriama dalis.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Išleidžia pinigus, vos tik juos gavę

Ar esate iš tų, kurie skuba į parduotuvę, vos tik gavę atlyginimą? Dauguma nuolat pinigų neturinčių žmonių didžiąją dalį uždarbio išleidžia vos tik jį gavę. Taip gali būti todėl, kad jie iš tiesų gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo ir skuba į parduotuvę, nes reikia nusipirkti maisto. Sekant savo įplaukas ir išlaidas, racionaliai planuojant apsipirkimus ir kasdienio gyvenimo reikmes, tokių momentinių išlaidų vos gavus atlyginimą galima išvengti. Tam turite suplanuoti savo biudžetą bei kontroliuoti išleidžiamus pinigus.

Naudojasi greitųjų kreditų paslaugomis

Tai – vienas blogiausių, jei ne pats blogiausias būdas tvarkyti savo finansinius reikalus. Jeigu jūsų finansinis tikslas – susimokėti skolas, greitieji kreditai tam – tikrai ne sprendimo būdas, nes, jei grąžinate vieną skolą naujos skolos sąskaita, tai iš esmės jokios skolos jūs negrąžinate. Neskubėkite ir nesielkite karštligiškai, geriau susidarykite bent poros artimiausių mėnesių ar pusmečio finansinį planą, susiplanuokite būtinąsias išlaidas ir stenkitės po truputį įplaukų atidėti sumokėti skoloms.

Pagal thebalance.com parengė Diana Gancevskaitė

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite