Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2016 09 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mamų mugė ieško darbščių rankų

Ieškomi norintieji savo rankomis prisidėti prie didžiausio Baltijos šalyse renginio, skatinančio šeimų draugystę. Rugsėjo 22–25 d. vyksianti Mamų mugė šiemet jėgas skiria ir pirmo vaikų hospiso Lietuvoje idėjos sklaidai.

„Pritardami Mamų mugės iniciatyvai norime akcentuoti paramą vaikams, kovojantiems su nepagydomomis ligomis. Apie hospiso vaikams poreikį prieš kurį laiką išgirdome iš Santariškių Vaikų onkohematologijos centro ir Vaikų skausmo ir paliatyviosios pagalbos klinikos medikų. Kartu su Mamų muge norime pranešti visai Lietuvai, jog vaikams hospisas bus“, –  sakė Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso įkūrėja ir direktorė sesuo Michaela Rak.

Dideliam renginiui organizuoti reikalinga komanda, susidedanti iš darbuotojų ir savanorių. Dešimtyje mugių jau darbavosi slaugė, vienuolė, mokyklos direktorė, teisininkas, vairuotojas, žurnalistė, studentai ir daugybė kitų profesijų atstovų. Savanorių pasiaukojimas padėti net ir pusę dienos labai laukiamas, tačiau itin svarbus indėlis darbuotojų, kurie skiria kelias dienas ar net savaitę savo laiko. Renginio sėkmė be jų neįmanoma. 

Visus juos jungia noras aktyviai ir prasmingai leisti laiką – padėti tūkstančiams vaikų atnaujinti savo spintų ir žaislų dėžių turinį, kartu nepamirštant tų vaikų, kurių ligos ar nepritekliaus paženklinta kasdienybė yra ne tokia džiaugsminga. Jei galite prisidėti prie komandos ar savanorių, esate labai laukiami, praneškite apie tai ir savo draugams.

„Mamų mugė sujungia daug idėjų, kurios man artimos – ekologijos (kad daiktai tarnauja ne vienam vaikui), praktiškumo (vienu metu parduodi išaugtus vaikų daiktus ir apsiperki sezonui), savanorystės, dalinimosi ir labdaros, mamų bendrystės. Prisidėdama prie Mamų mugės organizavimo ne tik įgijau patirties, bet ir pamačiau – koks didelis ir atsakingas darbas suvaldyti visą didelį mamų, tėčių, senelių srautą“, – patvirtina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė.

Rugsėjo 22–25 d. vyksianti sezoninė Mamų mugė rengiama jau 10 kartą. Į didesnį nei 5 tūkst. kv. m. plotą Vilniuje daugiau nei tūkstantis visos Lietuvos šeimų pristato išaugtus vaikiškus, nėščiųjų, moteriškus daiktus. Mugė sutraukia dešimt kartų daugiau pirkėjų. Mugės dalyviai šiemet remia pirmojo Lietuvoje hospiso vaikams, kuris bus kuriamas šalia pal. Mykolo Sopočkos slaugos namų suaugusiesiems, steigimą. 

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu