2016 09 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

„Bernardinai.lt“ skelbia naują G. Morkūno vardo esė konkursą

Gendrutis Morkūnas

2015-aisiais minėjome šiandien daugeliui puikiai žinomo ir skaitomo eseisto bei rašytojo, plunksnos meistro Gendručio Morkūno 55-ąsias gimimo metines. Ta progra VšĮ „Bernardinai.lt“, „Vilniaus m. viešoji Adomo Mickevičiaus biblioteka“, „Lietuvos rašytojų klubas“ ir „Labai teatras“ surengė „Gendručio Morkūno vardo pirmosios esė konkursą“.

Konkursas viršijo lūkesčius: per nepilnus du mėnesius sulaukta per 200 esė iš 140 dalyvių (vienas dalyvis galėjo atsiųsti iki 3 esė) iš visos Lietuvos (keli dalyviai buvo užsienyje – Lenkijoje, Anglijoje – gyvenantys lietuviai), dalyvių amžius – nuo 12 iki 87 metų. Didžioji dauguma dalyvių prisistatydami pripažino tokio konkurso reikalingumą bei vertino suteiktą galimybę siekti autentiško požiūrio, mąstymo, tuo dalintis profesionalioje, savo skaitytoją gerbiančioje erdvėje. Konkursas turėjo tęstinumą: nugalėtojų darbai spausdinti solidžiame žurnale „Kelionė“, o dalyvių darbai daugiau nei pusę metų šeštadieniais publikuoti interneto svetainėje www.bernardinai.lt, plačiai aptarti Facebook paskyroje.

Nors G. Morkūno jau nėra kartu su mumis, jo tekstai įkvepia skaitytojus ir kas kartą pabyla taip aktualiai, tarsi parašyti ką tik mums, šių laikų žemės gyventojams, ir skirti kiekvienam iš mūsų asmeniškai. Būtent Gendručio gebėjimas aiškiu, skaidriu ir paprastu žodžiu prabilti kiekvienam skaitytojui, jo kūrybai teikia savitumo, išskirtumo. Apie sudėtingus dalykus jis pasakoja visiškai paprastai ir taip atveria mums didžiuosius gyvenimo stebuklus.

Džiaugiamės galėdami pranešti ir pakviesti:

2016 metais VšĮ „Bernardinai.lt“, remiami Lietuvos kultūros tarybos, kartu su partneriais VšĮ „Literatūra ir menas“ bei rėmėjais autorinių antspaudų studija „Ekslibris.lt“, leidykla „Alma littera“, leidykla „Aštuntoji diena“, Lietuvos nacionaliniu dramos teatru bei kt. kviečia dalyvauti šiųmečiame „G. Morkūno vardo esė konkurse“ ir siųsti savo esė. Norime atkreipti dėmesį į tam tikrus pasikeitimus ir pakviesti visus įvairaus amžiaus žmones, gebančius raštu reflektuoti realijas ir realybę, dalyvauti šiame konkurse.Džiaugiamės galėdami pranešti ir pakviesti:

2016 m. „G. Morkūno esė konkurse“ gali dalyvauti visi rašantys žmonės, taip pat ir profesionalūs rašytojai. Autoriams siūloma rinktis iš trijų Gendručio Morkūno citatų, parinktų iš jo esė knygos „Švęsti kosmose ir tvarte“ (2010), atspindinčių ir Gendručio kūrybai būdingus motyvus (galima ir visas tris ar dvi temas sujungti į vieną):

  •  „Knyga – ne narkotikai, nieko blogo nepadarys. Bet ir ne krepšinis – neduos nieko gero. Žodžiu, fifty-fifty. Tad ar verta sukti galvą dėl to, kas fifty-fifty?“ 
  • „Žmogaus žodyne žodis namai turi būtinai būti. Bent jau skambėti.“
  •  „Žmonės, gavę tokį pasaulį, turėjo būti laimingi. Jie ir buvo laimingi. Deja, vėliau jie ėmė visaip bėgioti, tąsytis, triukšmauti, spardytis ir muistytis. Turintieji fantazijos visa tai pavadino pasaulio keitimu. Tiesa, pasauliui į visa tai buvo nusispjaut. Jis keitėsi pats. Tiek, kiek norėdavo. Ir tik tada, kai panorėdavo.“

Darbų lauksime iki 2016 m. lapkričio 1 d. imtinai adresu:

Bernardinai.lt redakcija

G. Morkūno vardo esė konkursui

Maironio g. 10

Vilnius LT-01124,

Arba elektroniniu paštu konkursas@bernardinai.lt

Konkretūs reikalavimai darbams pateikiami konkurso nuostatuose ČIA.

Kompetetinga komisija išrinks po tris nugalėtojus dviejose amžiaus grupėse: moksleivių bei suaugusiųjų, kuriems baigiamajame projekto renginyje 2016 m. gruodžio mėnesį bus įteiktos atminimo dovanos, diplomai. Du pirmųjų vietų laimėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais.

Jei kiltų klausimų, skambinkite tel. 8 5 2313009 arba 8 677 52206, rašykite el.paštu konkursas@bernardinai.lt.

Laukiame!

Konkursą remia: