2016 10 01

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

6 min

Vilniaus renginiai šeimoms: spalis

Žengiame į spalį − dabar ruduo pats gražiausias: spalvotas, krentančių lapų ir voratinklių lydimas, saulės ir šviesos dar dovanojantis… Su vėjo šuorais, šaltokais rytais… Tačiau dar daug daug visko galima nuveikti ir pamatyti lauke. Vilniuje spalį − ne vienas festivalis ir kiti renginiai, į kuriuos laisvai galite užsukti su visa šeima. Pasidairom.

Rugsėjo 29–spalio 1 d. įvairiose Vilniaus vietose vyks taprtautinis šviesų festivalis „Beepositive“. Tai šviesos instaliacijų ir šviesų dizaino kasmetinis renginys, kurio metu gali išvysti ne tik įspūdingų šviesų instaliacijų, bet ir aktyviai sudalyvauti pats. Festivalio metu vyksiančios kūrybinės dirbtuvės, edukacinės programos džiugins tiek mažus, tiek didelius. Šių metų festivalio tema − „Gamtos industrija“. Išsamią programą galite rasti ČIA.

Visi renginiai nemokami.

Spalio 1 d. (šeštadienį) 12 val. prie Baltojo tilto nuo 12.00 iki 18.00 val. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pirmą kartą Lietuvoje vienoje vietoje suburs visus lietuviškų robotų kūrėjus – vyks Robotų šventė. Jos metu bus unikali galimybė pamatyti visą lietuvišką robotikos produkciją, naujausių technologijų parodą, taip pat sirgti ir palaikyti savo simpatijas robotų bei dronų lenktynėse.

Spalio 1 d. (šeštadienį) 12 val. Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4) kviečia susipažinti su didikų portretų paroda ir gilintis į heraldikos paslaptis. Herbo atsiradimo istorija siekia viduramžius. Europos riterių turnyrų ir karo žygio metu pradėti naudoti skiriamieji ženklai vėliau tapo herbais. Jais puošė vėliavas, skydus, apsiaustus. Juose galėjo būti vaizduojamos ir geometrinės figūros, ir fantastinės būtybės – grifonai, vienaragiai. Herbai buvo paveldimi ir pabrėžė privilegijuotą padėtį. Valdovų herbai tapdavo ir valstybės herbais. Lietuvoje pirmieji herbai kilo iš kunigaikščių atspaudų. 1413 m. Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei su Lenkija sudarius Horodlės uniją, 47 lietuvių ir žemaičių bajorams buvo suteikti lenkų šeimų herbai, kurie jungė net po kelis šimtus skirtingų giminių. Šioje parodoje išvysime portretuose įamžintus iškilių giminių herbus. Aptarsime herbuose vyraujančią simbolių kalbą, elementų reikšmes. Praktinėje užsiėmimo dalyje, vadovaudamiesi heraldikos taisyklėmis, dekoruosime atvirukus – herbinius skydus.

Šeimas, norinčias dalyvauti popietėje, kviečiame registruotis telefonu nr. (8 5) 212 14 77, 8 659 58066. Vaikai popietėse gali dalyvauti tik lydimi tėvų. Bilieto kaina šeimai – 1,80 Eur. Šeimos bilietą galima įsigyti tik užsiregistravus iš anksto.

Spalio 2 d. (sekmadienį) 12 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks koncertas visai šeimai „Lėlės kelionė“. Šiame koncerte su Lėle ir Styginių kvartetu jaunieji klausytojai ir jų tėveliai keliaus per epochas: klasicizmą, romantizmą, impresionizmą, ekspresionizmą, XX amžių – iki pat šių dienų. Be to, sužinosime, kas yra kvartetas: kurie instrumentai jį sudaro, kaip jie skamba, kokie jų panašumai ir skirtumai. Skambės J. Haydno, L. van Beethoveno, A. Dvořáko, M. Ravelio, Ph. Glasso styginių kvartetų fragmentai, Polka iš D. Šostakovičiaus baleto „Aukso amžius“ ir kiti kūriniai.Beje, atvyks ir du ypač paslaptingi veikėjai, o kas jie tokie, – atsiskleis tik per koncertą… Įėjimas mokamas.

Spalio 7–8 d. (nuo penktadienio iki šeštadienio)Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šurmuliuos „Sodo kraitė“. Šis renginys jau seniai tapo, tradiciškai rudenį, susiburiančiu bendravimo klubu į kurį visi atėję, gali gauti profesionalias konsultacijas jiems rūpimais klausimais, pabendrauti su žemę ir aplinką puoselėjančiais, mylinčiais žmonėmis. Vaismedžiai, vaiskrūmiai, sėklos, dekoratyviniai augalai – visa tai ir dar daugiau bus galima įsigyti iš patikimų ūkininkų, gėlininkų, sodininkų rankų, kurie renginyje dalyvauja jau daugelį metų.

„Kiemelis-turgelis“ – Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, tai naujas akcentas „Sodo kraitėje“. Čia rikiuosis ūkininkai iš Lietuvos su rudens gėrybėmis – medus, duona, mėsa, žuvis, svarainiai, obuoliai, riešutai, arbata ir tai dar ne viskas. Užsukę į kiemelį galėsite ne tik įsigyti šių skanėstų, bet ir pasigrožėti Vilniaus ikimokyklinukų bei jų pedagogų paroda „Vaisiai, uogos ir daržovės“. Mažųjų darbštuolių paroda kiemelyje veiks iki spalio 14 d.

Spalio 7–16 d. Vilniaus kino teatruose vyks tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis, kuris žiūrovus kvies susipažinti su naujausiais įvairių jaunimo kino festivalių favoritais bei kelti svarbius gyvenimo klausimus, ieškoti universalių ir asmeninių reikšmių. „Į savo pasaulio kraštą!“ – ragina leistis šiųmečio festivalio programa, kurioje – 12 įvairiais kino apdovanojimais ir nominacijomis įvertintų filmų.

Daugiau informacijos ir išsamią programą rasite ČIA.

Spalio 8 d. (šeštadienį) 11 val. nuo Mindaug paminklo vyks ekskursija „Vilnius su vaikais“. Tai specialus pasivaikščiojimas, skirtas vaikams ir jų tėveliams. Jo metu dar kartą išgirsite Geležinio Vilko legendą, sužinosite, kur prasidėjo Vilniaus miesto ištakos, kas plyti po mūsų kojomis Katedros aikštėje, kiek verta buvo Žygimanto Augusto biblioteka, kaip išmokyti mešką vaikščioti ant dviejų kojų ir kitų smagių istorijų. „Stebuklinga plytelė“ padės išsipildyti Jūsų norui, o nuo Gedimino pilies kalno skaičiuosime miesto bažnyčių bokštus.

Reguliarios ekskursijos organizuojamos nuo 2 suaugusių asmenų. Būtina išankstinė registracija mažiausiai 3 val prieš ekskursiją el. paštu [email protected]

Spalio 8 d. (šeštadienį) 15.30 val. šunų augintojus, mylėtojus ir visus, neabejingus šunims, Vivid Vilnius kviečia pasivaikščioti po senąjį Vilnių… šuniškų pėdelių keliais (ne šunkeliais!). Šunišku maršrutu Jus lydės mopsė Bella, o gidė Laura pasakos, kokią vietą didikų gyvenime užėmė keturkojai, kokios buvo populiariausios šunų veislės, kiek kainavo geras veislinis šuo, į kokį „nusižengimą” akis užmerkdavo moterų vienuolyno vyresnybė, kaip šunys padėjo miestiečiams atsikratyti nekenčiamo veikėjo paminklo, kaip šuns įvaizdį panaudojo Bažnyčia ir daug kitų šuniškų istorijų užkulisių.

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 677 24824, el. paštu [email protected] Pradžia – Neries krantinė prie Baltojo tilto. Ekskursijos trukmė: 1 val 45 min. Kaina: moksleiviui, studentui, senjorui: 3 Eur. Vaikams iki 7 m. – nemokamai. Bilietus galima įsigyti renginio metu.

Spalio 13–16 d. (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio) įvairiose Vilniaus vietose bus minimos Lotynų Amerikos dienos. Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Pietų Amerikos, nors ir truputį pažinti kelių šalių kultūrą: pasižiūrėti keletą filmų, paragauti nacionalinių patiekalų, paklausyti muzikos, išgirsti literatūros kūrinių, sutikti įdomių žmonių, aistringai pašokti? Ir aistringai įsimylėti. Argentiną, Meksiką, Boliviją, Čilę, Kubą, Braziliją… Taigi ar išties įmanoma? Kur, kaip, su kuo? Štai atsakymas – visa tai galite patirti per kasmet, spalio mėnesį, Vilniuje vykstančias Lotynų Amerikos dienas „In Latino“. Daugiau informacijos ČIA.

Spalio 15 d. (šeštadienį) 12 val. Šokio teatre šokio spektaklis visai šeimai „Skaičiai“. Tai nuoširdi istorija apie Nulio kelionę po skaičių šalį, kurioje jis ieško tikrųjų draugų. Tai šokio pasakojimas apie vienatvę, meilę ir draugystę. Scenoje perteikiama istorija, kurios autorė yra pati režisierė, supažindins žiūrovus ne tik su skaičiais, bet ir su jausmų, emocijų įvairove.

Spektaklio metu skamba Čarlio Čaplino muzika, kurią G. Zaščižinskaitė parinko neatsitiktinai: „Iš dalies muziką atsirinko patys vaikai, leidau jiems įvarius kūrinius ir stebėjau, ką jie veikia jos metu, kaip jaučiasi“.Nuotaiką spektaklyje virpins pačių vaikų kurtos ir įgarsintos skaičiuotės, o akis lepins kūrybinės studijos PetPunk animacija.

Scenoje šoka net 35 mažieji čiurlioniukai, kurių vyriausieji yra tik 5-okai. Pagrindinį vaidmenį – Nulio personažą – vaidina choreografas ir baleto artistas Donatas Bakėjus. Bilieto kaina: 5–7 eurai.

Spalio 19–22 d. (nuo trečiadienio iki šeštadienio) prasidės tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“. Per 14 gyvavimo metų festivalis sukūrė savo legendą, kurią gali patvirtinti ir jauni, ir garbingo amžiaus bardų muzikos mėgėjai – būtent jiems skirta tradicinių ir netikėtų renginių gausi festivalio programa. Išsamią programą galite rasti ČIA.

Spalio 23 d. (sekmadienį) 14 val. ekskursija „Valdovų rūmai“. Valdovų rūmus! Lyg feniksas iš istorijos pelenų pakilę didingi rūmai su gausia radinių kolekcija byloja apie turtingą Lietuvos praeitį. Atskleiskite keturių šimtmečių istorijos paslaptis intriguojančioje ekskursijoje!

Ekskursijos metu sužinosite, kodėl Vilnius turėjo ne vieną, o net tris pilis ir kaip, bėgant amžiams, keitėsi šios pilių sistemos vaizdas, kur iškilo pirmasis mūrinis pastatas Lietuvoje, kur gyveno dideji kunigaikščiai, kaip atrodė jų puotos ir kasdienybė, kas pavaizduota senuosiuose kokliuose, kokį šokiruojantį įrankį į Lietuvą iš Italijos atvežė italė Bona Sforza, su kokiomis Europos dinastijomis giminiavosi Lietuvos valdovai, kokias meilės istorijas slėpė rūmų sienos, kurio valdovo turtai buvo didesni nei Romos popiežiaus ar Venecijos dožo, kur nuskambėjo pirmoji opera Lietuvoje ir kokia paslaptis gaubia karališkųjų karūnų likimą…

Ekskursijos metu vieni pirmųjų galėsite išbandyti karštą naujovę – virtualią realybę, atkuriančią ankstyvąjį rūmų istorijos laikotarpį. Tai – unikali galimybė savo akimis pamatyti, kaip kilo Vilniaus pilių mūrai, ir per keletą minučių prabėgti per kelis istorijos šimtmečius.

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 677 24824 arba el. paštu: [email protected].

P.S. Rudenį – teatrų sezonas. Nepamirškit pasidairyti, kas kokių premjerų per vasarą prikūrė.