Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2016 10 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Londone atidaroma lietuvių menininkės tapybos paroda

Spalio 11 d. Londono Free Space galerijoje, įsikūrusioje Kentish Sveikatingumo centre, bus atidaryta visą mėnesį truksianti Lietuvių menininkės Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos paroda „Pasivaikščiojimas tyloje“. Antrąją savo autorinių darbų parodą Didžiojoje Britanijoje rengianti dailininkė savo drobėse pasakoja apie, nutilimą, atsiskyrimą ir vidinės ramybės paiešką.

Eksponuojami B. N. Stankūnienės darbai yra nutapyti abstraktaus ekspresionizmo stiliumi, o pagrindinę parodos dalį sudaro darbų grupė „Būti tyloje“. Šiuos darbus menininkė pasakoja sukūrusi po pasivaikščiojimo žiemiškame, minimalistiniame, dviejų spalvų ir šešėlių peizaže.

„Sniego girgždėjimas, gamtos ramybė ir spengianti tyla leidžia mintimis lietis nesustabdomu srautu. Šios nutilimo minutės kalba apie daugelį dalykų: apie tai, kas vyksta šiuo metu, prisiminimus, ateities planus, viltis apie lūkesčių išsipildymą. Ši darbų paroda – būtent apie tai. Kai žmonės nutyla išorėje ir viduje bei neskubėdami žvelgia į meno kūrinį, jie pradeda atrasti daug naujų dalykų. Ramybė leidžia pajusti tai, kas glūdi į meno kūrinį žvelgiančio žmogaus sieloje“, – sako tapytoja.

Kiti parodos „Pasivaikščiojimas tyloje“ darbai papildo pagrindinę parodos temą ir atskleidžia kitokius tylos aspektus. Pavyzdžiui, tapiniai, priklausantys serijai „Mėlyna melancholija“, yra liūdesio ir skausmingo ilgesio, lydinčio menininkę pastaruosius metus, išraiška. „Pamišusi geltona“ pasakoja apie nematomos, neapčiuopiamos, bet nujaučiamos grėsmės jausmą.

Londono Free Space galerijoje parodos atidarymas, kurio metu pati autorė pristatys savo darbus, vyks spalio 11 d., 18.30 val. Dalyviai kviečiami registruotis čia. B. N. Stankūnienės darbai parodoje „Pasivaikščiojimas tyloje“ bus eksponuojami iki lapkričio 4 d. Įėjimas į galeriją – laisvas.

Menininkė Birutė Nomeda Stankūnienė gyvena ir kuria Vilniuje. Jos darbai buvo eksponuoti parodose Lietuvoje ir užsienyje daugiau kaip 25 kartus. Birutės darbai buvo atrinkti Saatchi Art internetinės galerijos kolekcijas Apie menininkės surengtas parodas taip pat rašyta įvairiose užsienio interneto ir spaudos publikacijose. Birutės Nomedos tapybos darbus įsigijo kolekcionieriai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Olandijos, Danijos, JK, Brazilijos, Italijos, Lenkijos ir JAV. Menininkė yra tarptautinių organizacijų IUOMA ir „Menas lėtai“ narė o taip pat dalyvauja tarptautiniame menininkui Jeronimus Bosch paminėti skirtame projekte.

Free Space galerija įsikūrus Kentish Town Sveikatos centre, propoguoja ir taiko įvairius meno terapijos metodus sveikatingumui puoselėti.

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu