2016 10 21

Matas Baltrukevičius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Vienmandačių apygardų kovos (VII). Socialdemokratai prieš centro dešiniuosius

Nuotraukos autorius Kęstutis Vanagas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Iki pat rinkimų „Bernardinai.lt“ supažindins jus su kovomis vienmandačių apygardų antruosiuose turuose. 5 vienmandatėse apygardose socialdemokratų (LSDP) keliai susikerta su centro dešiniųjų – Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų (TS-LKD) ir liberalų (LRLS) kandidatais.

Kretingos–Palangos apygarda

Antanas Vinkus (LSDP), 73 metų premjero patarėjas sveikatai, 26% balsų pirmame ture.

Vaidotas Bacevičius (TS LKD), 41 metų advokatas, 21% balsų pirmame ture.

Nors TS-LKD gana užtikrintai laimėjo rinkimus šioje apygardoje kaip partija, pajūrio gyventojai pademonstravo, jog iki šiol labai mėgsta buvusį Palangos merą ir LSDP partijos veteraną A. Vinkų. Veikiausiai jam turėtų pavykti laimėti ir antrajame rinkimų ture. Kadangi po pirmojo persvara nėra labai didelė, vargu ar LSDP kandidato pergalė bus milžiniška, bet ji turėtų būti pasiekta.

Pasvalio–Pakruojo apygarda

Antanas Matulas (TS-LKD), 60 metų Seimo narys, 28% balsų pirmame ture.

Saulius Margis (LSDP), 41 metų Pakruojo seniūnas, 19% balsų pirmame ture.

S. Margis į antrąjį turą pateko labai sunkiai – „valstiečių“ kandidatę Neringą Trinksienę jis aplenkė vos 21 balsu. A. Matulas pirmąjį turą laimėjo užtikrintai – jo sėkmei nepakenkė ir tai, jog LRLS gretose į Seimą patekti pretendavo buvusi jo žmona Nijolė. Antrame ture jam turėtų pavykti sėkmingai užbaigti pradėtą darbą ir S. Margį įveikti.

Utenos apygarda

Edmundas Pupinis (TS-LKD), 52 metų Utenos profesinio mokymo centro Suaugusiųjų mokymo skyriaus vedėjas, 26% balsų pirmame ture.

Milda Petrauskienė (LSDP), 67 metų Seimo narė, 24% balsų pirmame ture.

Konkurencija tarp šių kandidatų apygardoje nėra naujiena. Prieš ketverius metus M. Petrauskienė nelaido E. Pupiniui iškovoti trečios iš eilės pergalės šioje apygardoje ir pralaimėjimas privertė jį palikti Seimą. Dabar E. Pupinis turėtų pasiekti revanšą – jam pavyko laimėti pirmąjį turą, o partija visoje Lietuvoje yra ant bangos.

Zanavykų apygarda

Mindaugas Bastys (LSDP), 51 metų Seimo narys, 19% balsų pirmame ture.

Arvydas Vidžiūnas (TS-LKD), 54 metų Seimo narys, 19% balsų pirmame ture.

Populiarųjį Zyplių dvaro atgaivintoją Vladą Cikaną M. Bastys aplenkė 28, A. Vidžiūnas – 17 balsų. Jeigu V. Cikana būtų patekęs į antrąjį turą, ten jis turbūt būtų gana nesunkiai įveikęs bet kurį iš jų. Abiejų kandidatų šansai prieš antrąjį turą atrodo visiškai lygūs, tad nedidelį pranašumą galima suteikti praėjusiuose rinkimuose laimėjusiam M. Basčiui.

Varėnos–Trakų apygarda

Vidas Mikalauskas (LSDP), 61 metų Seimo narys, 25% balsų pirmame ture.

Juozas Baublys (LRLS), 54 metų ūkininkas, 17% balsų pirmame ture.

Ilgametis Varėnos meras V. Mikalauskas turėtų šią kovą laimėti. Po pirmojo turo jo persvara solidi, kandidatui pavyko pritraukti rinkėjus, kurie daugiamandatėje apygardoje balsavo už kitas partijas, LSDP šioje apygardoje buvo populiaresnė už LRLS.