2016 10 23

Marijus Gailius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Rinkimų rezultatų Naujoje Vilnioje belaukiant

Po rudeninių lapų paklote slypi nerimas, kuris prasimuš skelbiant rinkimų rezultatus iš Naujosios Vilnios apygardos. Sunku buvo žiūrėti į plikus skaičiukus apie šios apygardos balsavimo aktyvumą, todėl įsimetęs fotoaparatą ir bloknotą nuvykau į Naująją Vilnią, kur paskutinį kartą lankiausi kažkurią vasarą ir gėriau ant apleisto pastato stogo vyną. Užkalbintiems rinkėjams uždaviau vos du klausimus:

1. Koks neseniai patiko filmas, knyga, TV laida?
2. Ką asmeniškai reiškia Sausio 13-oji?

Viena rinkėjų dalis išsiskiria ypatybe, kad pripažįsta nesuturėję likimo savo rankose ir didelę gyvenimo dalį praleidę tarytum beprasmiškai. Filaretų apylinke tapusioje mokykloje ant sienos iškabinta Tautiška giesmė ir kiti valstybingumo simboliai. Vyresnieji tuteišai labiau pasenę negu bendraamžiai lietuviai. Išsamesnis rinkėjo portretas – fotoreportaže. Kai kurie laimingi šunsnukiai pozuoti nesiryžo, gaudžiau nugarą.

Mindaugas, 59 Inga, 41 1.Rolando Juozo Grėbliūno „Moterys sako, kad vyrai nemoka mylėti“ 2. Pas mus tai liūdna diena, nors užsienyje tokiomis dienomis vyksta linksmybės.
Lilija, 51 Kristina, 18 1. Dukra: serialai „Чернобыль: Зона отчуждения“, „Vampyro dienoraščiai“ 2. Mama: Skaudus įvykis, kurio, neduok Dieve, jokiai tautai ir valstybei. P. S. – Kristina tada maža buvo, nieko neatsimena. – Kad Kristina dar gimusi nebuvo 1991 metais. Tai už Navickienę balsavot? – Ne!
Emilė, 18 1. Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“ 2. Tai buvo kova už laisvę, kai neteisingai žuvo daug žmonių.
Džaneta, 20 1. Leono Gudaičio „Benamiai. Intos tremtinių poezija“ 2. Išeiginė diena. (Nemanykit – balsas tikrai ne raudonajam.)
Tautvydas, 20 1. Filmas „Neliečiamieji“ (2011) 2. LAISVĖ.
Aurėja, 20 1. Serialas „Amerikietiška siaubo istorija“ 2. Man kaip lietuvei svarbi data, nes tada kovojom už laisvę, kurią galėjom prarasti.
Ignas, 22 1. Filmas „Kvepalai: Vieno žudiko istorija“ (2006) 2. Kai beginkliai žmonės laimėjo paskutinį mūšį, parodę vienybę ir jėgą.
Motiejus, 26 1. Laida „Laikykitės ten“, R. R. Martino „Sostų žaidimas“ 2. Tautos sumokėta kaina dėl nepriklausomybės ir tos pačios galimybės laisvai balsuoti.
Šarūnė, 32 1. Salmano Rushdi „Dveji metai, aštuoni mėnesiai ir dvidešimt aštuonios naktys“ 2. Lietuvybė, kova, nepriklausomybė.
Andžejus, 35 1. Alexo Monaco „Laimingi šunsnukiai“ 2. Cha cha, nieko.
Rasa, 49 1. Kristinos Sabaliauskaitės „Silva rerum III“ 2. Laisvės mūsų, Jėzau, pati svarbiausia diena mano gyvenime, kai su kursiokais susikibę už rankų stovėjome sargyboje kulkoms lekiant pro ausis.
Alina, 50 1. Filmas „Įniršis“ (2014) 2. Tragedija, kai žuvo žmonės.
Arvydas, 56 1. Rūtos Janutienės laidos, nes knygos brangios 2. Kovojom, bet ne iki to dakovojom. (Bet balsas Monikai!)
Ponia, 66 1. „Пусть говорят“ per Pirmąjį kanalą 2. Vien nemalonumai, buvo daug nešvarių dalykų, bet nežinau, kaip vertinti.
Nina, 67 1. Rusiški detektyvai. 2. Buvo baisu ir nieko nesupratom, nežinojom kuo tai baigsis. „Penkiukės“ gamykloje virėme arbatą ir gaminome sumuštinius. Buvo gamykla tokia, BUVO. („Kodėl mes nieko iki šiol negirdėjome apie Navickienę? Reikėjo anksčiau apsirodyti.“)
Ina, 70 1. Radijo programa M-1 („Dėl invalidumo man uždraustas televizorius ir telefonas, todėl per radiją klausausi savo jaunystės muzikos ir net pasimaivau prieš veidrodį, kad ir invalidė.“) 2. Blogi atsiminimai, o po kelių dienų ištekėjo dukra. P. S. – Balsavau už permainas. O Paleckis buvo nuo žurnalistų nukentėjęs – tokių kaip jūs. – Nuo žurnalistų nukentėjęs? – O jūs ką, negirdėjot? Pernai balsavau už jį, bet dabar nesakysiu. – Jūs paslaptinga moteris. – Moteris turi išlikti paslaptinga.
Janina, 75 1. Rūtos Janutienės laidos 2. Tai didelė šventė, kai viską atsikovojome, negi ne? Nors tuomet verkėme, dabar užtat džiaugsmas.
Genutė, 76 2. Tai buvo vos ne karas už Lietuvos laisvę su Landsbergiu ant bašnios.
Viktoras, 77 1. Rūtos Janutienės laidos 2. Gerai tada pasakė Landsbergis: negalvokit, kad bus gerai.

Juozas, 80 1. Vakare po visų laidų parodo nuogų mergų… 2. Bum bum bum – ir pergalė!