2016 10 31

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

6 min

O visgi pamatyti verta: Vilniaus renginių šeimoms apžvalga – lapkritis

Žengiame į paskutinį rudens mėnesį, kurį įprastai vadiname niūriausiu, tamsiausiu metų laiku, kada dienos dar labiau sutrumpėja, orai pabjursta, o sėdėti namuose įsisukus į antklodę tampa įprasta. Kita vertus, gyvenimas juk nesustoja ir metų laikai tam ir duoti, kad įvertintume tai, ką gauname. Lapkritį švenčiame daugeliui gerai žinomas Vėlines ir visų Šventųjų dieną, o štai ar žinote, kad lapkričio 11 – Šv. Martynas, paskutinė rudens šventė, lapkričio 21 – Pasaulinė sveikinimosi diena, o lapkričio 29 – Draugo diena? Ir kad patį lapkritį išlydėsime su Šv. Andriejumi, Saulės grįžtuvių laukimo pradžia. O kur dar vietos bendruomenėse vykstantys renginiai, į kuriuos galima užsukti su visa šeima! Štai ką mes atrinkome ir jums rekomenduojame Vilniuje.

Lapkričio 2 d. (trečiadienį) 11 val. Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34) kiekvieną trečiadienį vyks užsiėmimai patiems mažiausiems. Kviečiame mamytes bei tėvelius registruotis ir su savo mažyliais dalyvauti „Mažylių popietėse“. Tai smagūs užsiėmimai, skirti mažylių nuo devynių mėnesių iki dvejų metų lavinimui, mamos ir vaiko tarpusavio ryšio stiprinimui. Tai popietės, kurių metu dainuosime lopšines, vaikiškas daineles, linksmai žaidinsime mažylius: žaisime su jų pirščiukais, rankytėmis, supsime ant kojų, sodinsim ant kelių ir „dzigdzensim“, myluosim. Šiems užsiėmimams nebūtina turėti nei muzikinio išsilavinimo, nei išlavinto balso – pakanka tik Jūsų noro. Užsiėmimo trukmė: 50 min. Užsiėmimo kaina 4 Eur. Registruotis galite ČIA.

Lapkričio 4 d. (penktadienį) 18 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A) world music projektas „Kosminis Čiurlionis“. Trijų puikių menininkų – saksofono genijaus Petro Vyšniausko, kompozitoriaus, Lietuvos džiazo korifėjaus Olego Molokojedovo ir žymios Lietuvos pianistės Aleksandos Žvirblytės – improvizacijos M. K. Čiurlionio ir kitų kompozitorių temomis, netikėta bei intriguojanti klasikinės ir ritminės muzikos sąjunga.

Įėjimas mokamas.

Lapkričio 4-5 d. (penktadienį-šeštadienį) Litexpo rūmuose (Laisvės pr. 5) pirmą kartą organizuojamas renginys „Išmani Lietuva“, kurio tikslas – surasti ir įvertinti tuos, kurie bendradarbiauja, kuria progresyvius pokyčius, šalina modernėjimo kliūtis.

Dvi dienos didžiausioje įkvepiančių patirčių konferencijoje „50 kelių į sėkmę“. Čia savo istorijomis dalysis Lietuvos talentai iš įvairių sričių – menininkai, sportininkai, verslininkai, mokytojai, mokiniai, studentai, kūrėjai, inovatoriai ir kt. Inovatyvių sprendimų paroda kvies pasinerti į skaitmeninę realybę, susidraugauti su technologijomis, išbandyti išmanius daiktus, sužinoti ir atrasti Išmaniąją Lietuvą. Daugiau informacijos apie parodą ČIA.

Lapkričio 5 d. (šeštadienį) 16.45 val. „Lietuvos ryto“ arenoje (Ozo g. 14A) krepšinis. LKL kovos vėl sugrįžta į „Lietuvos ryto“ areną! Į sostinę atvyksta ambicinga Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa, kuriai atstovauja buvęs ilgametis vilniečių klubo kapitonas Steponas Babrauskas. Įėjimas mokamas.

Lapkričio 9 d. (trečiadienį) nuo 14.00 iki 15.30 val. Vilniaus visuomenės sveikatos biure (Polocko g. 12) paskaita „Sėkmingas žindymas arba žindymo mokslas paprastai“, kurią ves tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner.

Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Aiškinsimės kaip pasinaudoti gamtos numatytomis galimybėmis, nepadaryti klaidų ir sėkmingai žindyti. Paskaita nemokama, tačiau būtina išankstinė registracija: [email protected] arba tel. 8 5 205 3417.

Lapkričio 12 d. (šeštadienį) 11 val. nuo Mindaug paminklo vyks ekskursija „Vilnius su vaikais“. Tai specialus pasivaikščiojimas, skirtas vaikams ir jų tėveliams. Jo metu dar kartą išgirsite Geležinio Vilko legendą, sužinosite, kur prasidėjo Vilniaus miesto ištakos, kas plyti po mūsų kojomis Katedros aikštėje, kiek verta buvo Žygimanto Augusto biblioteka, kaip išmokyti mešką vaikščioti ant dviejų kojų ir kitų smagių istorijų. „Stebuklinga plytelė“ padės išsipildyti Jūsų norui, o nuo Gedimino pilies kalno skaičiuosime miesto bažnyčių bokštus.

Reguliarios ekskursijos organizuojamos nuo 2 suaugusių asmenų. Būtina išankstinė registracija mažiausiai 3 val prieš ekskursiją el. paštu [email protected]

Lapkričio 12 d. (šeštadienį) 12 val. Šokio teatre šokio spektaklis visai šeimai „Skaičiai“. Tai nuoširdi istorija apie Nulio kelionę po skaičių šalį, kurioje jis ieško tikrųjų draugų. Tai šokio pasakojimas apie vienatvę, meilę ir draugystę. Scenoje perteikiama istorija, kurios autorė yra pati režisierė, supažindins žiūrovus ne tik su skaičiais, bet ir su jausmų, emocijų įvairove.

Spektaklio metu skamba Čarlio Čaplino muzika, kurią G. Zaščižinskaitė parinko neatsitiktinai: „Iš dalies muziką atsirinko patys vaikai, leidau jiems įvarius kūrinius ir stebėjau, ką jie veikia jos metu, kaip jaučiasi“.Nuotaiką spektaklyje virpins pačių vaikų kurtos ir įgarsintos skaičiuotės, o akis lepins kūrybinės studijos PetPunk animacija. Scenoje šoka net 35 mažieji čiurlioniukai, kurių vyriausieji yra tik 5-okai. agrindinį vaidmenį – Nulio personažą – vaidina choreografas ir baleto artistas Donatas Bakėjus. Bilieto kaina: 5–7 eurai.

Lapkričio 16 d. (trečiadienį) 10.30 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje, Gedimino pr. 4 (įėjimas iš Odminių g.), edukacinis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis vaikams ir jų tėveliams „Knygų personažai atgyja“. Kūrybinės grupės idėja – sužadinti vaikų norą paimti į rankas knygą ir atrasti jos stebuklingą pasaulį.

Spektaklio kūrėjai literatūrą paverčia interaktyviu ir patraukliu žaidimu. Šeši personažai iš vaikų literatūros klasikos kūrinių, tokių kaip „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Pepė Ilgakojinė“, „Batuotas katinas“, atgyja tiesiog žiūrovų akivaizdoje ir kuria nuotaikingą bei įtraukiantį reginį. Aktoriai stebina muzikalumu, atliekamais akrobatiniais triukais ir netikėtomis išdaigomis, o subtili spektaklio scenografija kuria puikią atmosferą bei žadina vaizduotę. Įėjimas mokamas.

Lapkričio 17 d. (ketvirtadienį) nuo 15.30 iki 17.00 val. Vilniaus visuomenės sveikatos biure (Polocko g. 12) paskaita „Kūdikių saugaus miego rekomendacijos“, kurią ves vaikų ligų gydytoja, sertifikuota žindymo konsultantė (IBCLC) Audronė Mulevičienė.

Paskaitos metu nagrinėsime, kur migdyti kūdikį, kuo užkloti, ar reikia lovos apsaugėlių, ar saugu miegoti kartu. Vaizdinė medžiaga padės geriau įsivaizduoti, kaip namuose sukurti mažyliui saugią miegojimo aplinką. Aptarsime svarbiausius staigios kūdikių mirties sindromo rizikos veiksnius, nagrinėsime situacijas, kurios gali pasitaikyti kiekvienoje šeimoje, ir ieškosime sprendimo būdų. Paskaita nemokama, tačiau būtina išankstinė registracija: [email protected] arba tel. 8 5 205 3417.

Lapkričio 23 d. (trečiadienį) 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) miuziklas „Neregėti sapnai“ pagal Igno Šeiniaus romaną „Kuprelis“.

Kada paskutinį kartą sapnavote gražų sapną, iš kurio nesinorėjo pabusti? Nepamirštama meilės istorija, paminti jausmai graudins ir jaudins, o pažįstami atlikėjų balsai ir veidai neleis visiškai atitrūkti nuo realybės. Įėjimas mokamas.

Lapkričio 25-27 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio) parodų centre Litexpo – tarptautinė paroda „Vaikų šalis 2016“, viskas būsimiems tėvams, kūdikiams ir vaikams. Tai vienintelė Lietuvoje specializuota paroda būsimiems ir jauniems tėvams apie kūdikių bei ikimokyklinio amžiaus vaikų auginimą, jų priežiūrą ir ugdymą.

„Vaikų šalyje“ eksponuojama išimtinai naujausia produkcija, skirta būsimoms mamoms, kūdikiams ir vaikams. Ši paroda interaktyvus ir gyvas renginys apie svarbiausias gyvenimo vertybes – šeimą, vaikus, meilę ir bendravimą. Parodoje gausu renginių: seminarų, paskaitų, konsultacijų aktualiomis šeimai temomis, o taip pat spektaklių, koncertų, varžybų, kūrybinių dirbtuvių visai šeimai.

Įėjimas mokamas. Daugiau informacijos apie parodą ir parodos renginius rasite ČIA. Tuo pačiu metu (tik be sekmadienio) greta vyks ir paroda „Mokykla“.

Nuo lapkričio 26 d. (nuo šeštadienio) sostinės širdyje, senamiestyje, aplink Vilniaus katedrą, įsikurs Kalėdų miestelis. Šimtai stebuklingų dovanų idėjų, šventinė nuotaika ir skrudintų migdolų kvapas – tiek ir dar daugiau įspūdžių! Čia rasite ir žiemos vakarus pasaldinsiančių kalėdinių delikatesų – imbierinių sausainių, meduolių, arbatų, naminių sūrių, spalvingų saldainių ar pyragaičių…

19 val. bus įžiebta Kalėdų eglutė. Nuo šios dienos iki Trijų Karalių Vilniuje taip pat važinės jau tradiciniu tampantis Kalėdų traukinukas.

Lapkričio 27 d. (sekmadienį) 12 val. Muzikos Galerijoje (Gedimino pr. 37) interaktyvus koncertas vaikams „Kartą muzikos karalystėje…“ Stebuklingoje muzikos karalystėje kiekviena diena – tai pasaka. Čia gali sutikti princesių ir princų, fėjų ir raganų, o smagiausia tai, kad visi personažai yra draugiški ir tu gali su jais pažaisti, pašokti, padainuoti ir net  paskanauti stebuklingų skanėstų! Įėjimas mokamas.

Lapkričio 30 d. (trečiadienį) nuo 13.00 iki 14.30 val. Vilniaus visuomenės sveikatos biure (Polocko g. 12) paskaita „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“, kurią ves visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova.

Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama, kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju. Paskaita nemokama, tačiau būtina išankstinė registracija: [email protected] arba tel. 8 5 205 3417.

Sekmadieniais 12 val. Šokbaryje (Šermukšnių g. 4A) veikia Blusturgis. Tai vieta, kurioje prekiaujama asmeniniais naudotais daiktais: drabužiais, aksesuarais, namų apyvokos reikmenimis, interjero detalėmis, žaislais, knygomis ir daugybe kitų. Taip pat čia galima rasti ir vienetinių rankų darbo gaminių. Blusų turgaus prekiautojai paprastai nesiekia pelno, o lankytojai ateina apžiūrėti prekių ir pabendrauti, gerai praleisti laiką, įsigyti originalių smulkmenų. Renginys nemokamas.