2016 11 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Už nuopelnus Lietuvai apdovanotas Lenkijos ir Europos kultūros veikėjas K.Czyzewskis

K. Czyzewski (Fundacia Rewita Warmia nuotr.)

Seiniuose kultūros viceministras Romas Jarockis įteikė Kultūros ministerijos aukso garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ prezidentui ir direktoriui Kšištofui Čiževskiui, praneša Kultūros ministerija.

Vienas žymiausių Lenkijos ir Europos kultūros veikėjų Kšištofas Čiževskis apdovanotas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Kšištofas Čiževskis ir jo vadovaujamas fondas ir centras „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ bei „Tarptautinis dialogo centras“ organizuoja Lietuvai ir jos kultūrai bei literatūrai, taip pat lietuvių ir lenkų kultūriniam dialogui skirtus projektus, yra nusipelnę populiarinant lietuviškuosius rašytojo, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo kontekstus.

K. Čiževskio įkurtoje „Paribių“ leidykloje yra nuolat leidžiamos lietuvių autorių knygos, sulaukiančios skaitytojų dėmesio, kaip ir kultūros žurnalas „Krasnogruda“ bei Lenkijos lietuvių gyvenimo aktualijoms skirtas „Seinų almanachas“.

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu