2016 11 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

VDA studentai ir Ventos globos namų auklėtiniai pristato savo kūrybos spektaklį

VDA Kauno fakulteto Tekstilės, Keramikos ir porceliano, Grafikos, Dizaino bei Tapybos katedros Ventos socialinės globos namų auklėtiniams organizavo kūrybines dirbtuves bei edukacinius užsiėmimus. Projekto „Tu negali – menas gali!” metu vykdytos personažų kūrybinės dirbtuvės, pasitelkiant tapybos bei keramikos technikas buvo vizualizuoti psichoedukacinės pasakos personažai, kurie bus naudojami lėlių teatro spektaklyje. Spektaklio aktoriai – Ventos socialinės globos namų auklėtiniai jau nekantrauja pristatyti visą rudenį trukusio pasiruošimo rezultatus.

Spektalio premjera – lapkričio 25 d. 14 val. Ventos socialinės globos namuose (Sodų g.1, Paeglesių kaimas, Ventos sen., Akmenės raj.).

Pasak Ventos socialinės globos namų dailės terapeutės Ingos Musulienės, šių metų projektas – išskirtinis, nes jis apima pačius įvairiausius užsiėmimus. „Pasiruošimas lėlių teatro spektakliui tapo maloniu iššūkiu tiek mūsų darbuotojams, tiek idėjas įgyvendinantiems VDA menininkams. Anksčiau turėdavome užsiėmimus, kuomet skirtingų sričių menininkai vesdavo dirbtuves, mokė dirbti su moliu, tapybos ant šilko ir pan. Labai džiaugiamės, kad šiemet pavyko įgyvendinti seną svajonę ir turime galimybę visa tai vainikuoti spektaliu, todėl šiuo džiaugsmu norime pasidalinti – ketiname vykti į gastroles ir spektalį parodyti kitiems globos bei vaikų namams regione bei toliau”. Pasak jos, globos namų auklėtiniams labai svarbu tai, jog užsiėmimų metu jie turi galimybę susitikti ir pabendrauti su bendraamžiais studentais, o kartais užsimezgusi draugystė nebetelpa projekto rėmuose ir lieka jam pasibaigus.

2014 m. ir 2015 m. vykęs dalinai Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Tu negali – menas gali!“, vykdomas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto, sulaukė teigiamo dalyvių įvertinimo, vietos bendruomenės ir kitų šalies globos namų susidomėjimo, todėl projektas įgyvendinamas ir 2016 metais. Jame dalyvauja neįgalūs vaikai ir jaunuoliai, gyvenantys Ventos socialinės globos įstaigos 21-oje šeimynoje. Projekto metu siekiama gerinti neįgalių vaikų ir jaunuolių psichikos sveikatą, stiprinti bendravimo, situacijų valdymo įgūdžius bei  padėti įgyti daugiau pasitikėjimo savimi pasitelkiant meną ir meninę veiklą.

Neįkainojama patirtis tiek dalyviams, tiek menininkams

Projekto vadovės doc. Monikos Žaltauskaitės-Grašienės teigimu, tai puiki patirtis ir studentams, nes tokiu būdu jie gauna ne tik neįkainojamos asmeninės, bet ir profesinės – pedagoginės patirties. Tekstilės katedros studentės Saulė ir Iveta pasakojo be dvejonių sutikusios dalyvauti projekte ir vesti užsiėmimus globos namų auklėtiniams. „Labai geras jausmas, kai supranti, kad nors ir trumpam, bet gali žmogui padėti suteikdamas jam bendravimo ir pažinimo džiaugsmo” – savo įspūdžiais apie laiką, praleistą Ventos socialinės globos namuose dalinosi III kurso studentė Iveta.

 „Šis projektas patvirtina tai, kad Kauno fakultetas kryptingai veikia dailės terapijos srityje ir panaudojant dailę kaip gydymo būdą surado daug ypatingų sričių, kuriose menininkai gali būti svarbūs ir turėti tiesioginę įtaką žmogaus nuotaikai, jausmams ir vesti geresnės gyvenimo kokybės link” – apie abipusę projekto „Tu negali – menas gali!“ naudą pasakojo VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis.