Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 11 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

55 geri darbai, kurių užteks visiems…

Artėjant šventiniam metui dažnai susimąstome apie praėjusius metus ir norisi jog švenčių laukimas būtų prasmingesnis, šiltesnis, sukurtų daugiau teigiamų emocijų ir gerumo. Pastaraisiais metais Lietuva advento metu vis „užsikrečia“ gerų darbų „liga“. Tiek pedagogai, tiek tėvai namuose imasi su vaikučiais gaminti gerų darbų advento kalendorių su skanėstais ar veiklomis. Šis laikotarpis yra dėkingumo, dovanojimo, gerumo, dalinimosi ir davimo kitiems. Svarbu padėti vaikams suprasti, kad didžiausia ir gražiausia dovana yra besąlygiško davimo ir gerumo dovana kitam, rūpinimosi kitu veikla.

Kartais būna visai nelengva užduotis sugalvoti 24 gerus darbus ir juos įgyvendinti. Surašėme gerų darbų sąrašą. Labai svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių, raidos ypatumus ir vaiko galimybes darbą atlikti savarankiškai ar su pagalba. Suaugusiojo pagalba, atliekant gerą darbą, turėtų sudaryti ne daugiau 50% viso gero darbo. Tikimės, jog šie geri darbai įkvėps ir suteiks minčių  jūsų geriems darbams.

Rekomendacija: tai yra tik siūlymai ir idėjos, rekomenduojame juos pritaikyti kiekvienai šeimai ar grupei, ar vaikui pagal savo poreikį, specifiką, individualumą.

Geri darbai:

 1. Pagaminti šeimos, klasės, grupės gerų darbų Advento kalendorių.
 2. Pasakyti po 3 žodžius kiekvienam šeimos nariui, kurie jį pradžiugintų.
 3. Pasakyti keletą gražių žodžių draugui, kurie leistų jam suprasti, kodėl jis yra geras draugas.
 4. Padėkoti mamai.
 5. Padėkoti tėčiui.
 6. Padėkoti šeimos nariui.
 7. Padėkoti savo mokytojai (-ui).
 8. Neprašyta (-s) susitvarkyti savo kambarį.
 9. Neprašyta (-s) pasikloti lovą.
 10. Pagaminti pusryčius šeimai.
 11. Išplauti visų šeimos narių indus.
 12. Pakviesti pažaisti (arba pakalbėti) klasės draugą, su kuriuo mažiausiai žaidei (kalbėjai)
 13. Parašyti laišką-sveikinimą-piešinį seneliams (jei vaikas turi).
 14. Parašyti laišką-sveikinimą-piešinį į senelių namus/vaikų namus/sergantiems vaikams į ligoninę.
 15. Iškepti sausainių ir pavaišinti visus vaikus klasėje/grupėje.
 16. Pagaminti sveikinimų atvirukų.
 17. Parašyti po sveikinimą kiekvienam klasės/grupės draugui.
 18. Paskambinti ir pakalbinti arba aplankyti savo seniai matytą draugę (-ą).
 19. Nuvežti žvėriukams maisto į mišką (elniams – runkelių, kukurūzų, stirnoms – obuolių, morkų, kukurūzų, kiškiams – obelų šakelių ir kt. Kur vežti, geriausia konsultuotis su miškų urėdais, medžiotojų draugija)
 20. Pagaminti lesyklėlę. (Šį darbą galima išskirstyti kelių dienų etapais: lesyklėlės idėja, lesyklėlės maketas, lesyklėlės išpjovimas, lesyklėlės sujungimas ir užbaigimas. Reikėtų atkreipti dėmesį, kokiems paukščiams gaminama lesyklėlė.) Rekomenduojame knygą: S. Paltanavičius. Geri darbai gamtai.
 21. Pagaminti paukščiams lesalo į lesyklėlę.
 22. Pakabinti lesyklėlę paukščių lankomoje vietoje.
 23. Papuošti eglutę.
 24. Papuošti namus šventiškai.
 25. Išnešti šiukšles.
 26. Išsiurbti kambarius neprašyta (-as).
 27. Išvirti tėčiui/mamai arbatos/kavos.
 28. Išmokyti brolį/sesę/draugą tai, ką geriausiai moka (pvz., skaityti, šokti, groti, sudėti, surinkti… Kitas vaikas turėtų to išmokti)
 29. Surasti ir perskaityti (papasakoti ar sukurti) Kalėdų istoriją savo šeimai.
 30. Sugalvoti ir pagaminti savo rankų darbo žaislą/papuošalą/papuošimą ir padovanok vaikui, kurį pažįsti mažiausiai.
 31. Pastebėti atstumtą/vienišą vaiką ir įtraukti jį į žaidimą.
 32. Sugalvoti ir pažaisti su savo šeima žaidimą/stalo žaidimą.
 33. Nupiešti po piešinį kiekvienam šeimos nariui (mokantiems rašyti: ir užrašyk po vieną palinkėjimą. Galima išskirstyti piešinių piešimą kiekvienai dienai po vieną)
 34. Sugalvoti ir padaryti slaptą, malonią staigmeną kiekvienam šeimos nariui.
 35. Nustebinti draugą.
 36. Papasakoti draugui kažką naujo, įdomaus, tai ko jis galėtų nežinoti.
 37. Padėti draugui/klasiokui/šeimos nariui atlikti sudėtingą užduotį, kurią draugui/klasiokui/šeimos nariui sunku atlikti.
 38. Išbandyti kažką nauja, tai ko dar ne esi bandžiusi (-ęs).
 39. Padrąsinti draugą/šeimos narį, kai jam sunku pradėti/užbaigti/atlikti užduotį/įveikti sunkumą.
 40. Būti draugiškam, maloniam net tada, kai supyksti ar nuliūsti.
 41. Šiandien būti draugiška (-as) ir nusišypsoti kiekvienam sutiktam pažįstamam žmogui.
 42. Padėti vaikui (-kams) (su tėvelių pagalba), kurie yra nuskriausti: Išpildyk vaiko svajonę! (http://vaikusvajones.lt/) (Šis darbas gali būti suskirstytas etapais: surasti tinkamą kito vaiko svajonę, nupirkti tai, ko reikia, įteikti vaikui jo svajonę.)
 43. Šiandien padaryti tai, ko labiausiai nenori daryti.
 44. Pasidalinti su vaikais (kurie žaislų ir knygų turi labai mažai, negali jų įsigyti) savo žaislais/knygomis, kurios tau nebeįdomios ir nebereikalingos. (Dalintis gali būti sunku, tačiau reikėtų vaikui priminti dalinimosi reikšmę ir svarbą)
 45. Pasitarusi (-ęs) su tėveliais atrinkti išaugtus drabužėlius (batus) ir nuvežti į mamos ir vaiko socialinį centrą.
 46. Pradėti daryti tai, ką senai jau norėtum pradėti daryti, bet vis dar nepradėjai.
 47. Kartais supykstama dėl dalykų kurie nutinka mokykloje ar namuose. Šiandien supykusi (-ęs) naudok neskaudinančius ir tinkamus žodžius išreikšti pyktį, pvz.: mane pykdo toks elgesys…; pykstu, nes situacija neteisinga…; pykstu, nes noriu jog būtų kitaip…; pykstu ir noriu įskaudinti, tačiau neskaudinsiu…; pykstu, tačiau neskaudinsiu kitų, nes jie nusimins…; pykstu, nes…
 48. Nusiųsti draugiškus signalus keliems draugams/šeimos nariams: šypsena, pamojavimas, paglostymas, duoti „penkis“ ar „vieną“ (su vienu pirštu), pasisveikinimas ir kt…
 49. Pasikalbėti apie jausmus. Suorganizuoti visos šeimos vakarą ir paraginti kiekvieną šeimos narį papasakoti, kaip šiandien jautėsi, kodėl toks jausmas aplankė, kaip kiti šeimos nariai galėtų padėti arba pasidžiaugti kartu. (Apie jausmus kalbėtis yra nelengva, todėl labai svarbu būti jautriems, pagarbiems vieni kitų jausmams.)
 50. Padalinti kiekvienam šeimos nariui po popieriaus lapą ir paprašyti, kad nupieštų po vieną šiandien patirtą pačią stipriausią emociją. Nupieštai emocijai parašyti pavadinimą. Visas nupieštas emocijas prikabink ant sienos/šaldytuvo ir užrašyk užrašą: „Mūsų jausmai“.
 51. Pagaminti rankų darbo šventinius papuošimus ir papuošti namus/klasę/grupę (tai galima daryti su visa šeima).
 52. Peržiūrėti Afrikos vaikams dovanų gavimo video: https://www.youtube.com/watch?v=NPVvG1LPSmY ir nupiešti tolerancijos piešinį: mano dovanos dėžutė su linkėjimu/laišku Afrikos vaikams. (Ši užduotis svarbi padėti vaikui suprasti, kad dovanos būna skirtingos, vaikai gyvena skirtingomis sąlygomis ir kartais mes nevertiname to, ką kiti vaikai brangina… kodėl atsiranda tokie skirtumai?)
 53. Parašyti kalendoriaus lape (tuščiuose langeliuose) kiekvieną dieną: kas šiandien nutiko gero namuose/mokykloje/su draugu.
 54. Parašyti kalendoriaus tuščiuose langeliuose (gruodžio 1-24 d.): kaip aš šiandien jaučiausi, koks (kokia) šiandien aš buvau.
 55. Parašyti įkvepiantį, mielą, draugišką slaptą raštelį ir įdėti į mamos/tėčio/brolio/sesės/draugo/mokytojo kišenę/rankinę/ant darbo stalo. Taip pat tokį slaptą raštelį galima palikti kaimyno pašto dėžutėje, užkišti prie durų.

Linkime kasdienybėje atrasti gerumo akimirkų ir jomis pasidalinti su kitais. Juk draugiškumas yra toks užkrečiamas! Jei visi darbai atrodo neįveikiami, tuomet siūlome padovanoti draugiškumo šypseną tam, kuris tuo metu negali jos padovanoti jums!

Su įkvepiančiais linkėjimais, Gintarė Visockė, www.prasmingavaikyste.lt

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite