2016 12 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Filmas „Motinos sūnus“ – apie dramatiškus tibetiečių pasirinkimus šiandien

Tarptautinės žmogaus teisių dienos išvakarėse, gruodžio 9 d., 19 val. kino teatre „Skalvija“ bus rodomas šiais metais sukurtas tibetiečių režisieriaus Sonamo Anjatsango dokumentinis filmas „Motinos sūnus“, kuriame pasakojama apie šešiolikmečio Dordžės Tseringo susideginimą. Tai jautrus ir skausmingas filmas apie šiandienę Tibeto situaciją, dramatiškus tibetiečių pasirinkimus, jų tikėjimą ir viltį.

Į Tibeto autonominį regioną, kurį nuo 1959 metų oficialiai į savo sudėtį įtraukė šalį okupavusi Kinijos komunistų valdžia, kasmet investuojama beveik po penkis milijardus dolerių, nepaisant to, tibetiečių nepasitenkinimas varžomomis jų teisėmis, nuolatine kinų valdžios kontrole, smurtu ir represijomis vis auga.

Pasaulio istorijoje analogų neturinti tibetiečių susideginimo banga kilo 2009-aisiais. Nuo tada, protestuodami prieš Kinijos politiką Tibete, save padegė 144 tibetiečiai. Didžioji jų dalis nuo patirtų sužalojimų mirė. Tarp susideginusiųjų – ne tik vienuoliai ir vienuolės, tačiau ir pasauliečiai moterys bei vyrai, vyresnio amžiaus žmonės ir jaunuoliai.

Apie vieną jų – šešiolikmetį Dordžė Tseringą ir pasakojama šiame filme. Skaudžią susideginimo temą režisierius nagrinėja itin subtiliai. Filme rodomi pokalbiai su susideginusio paauglio šeimos nariais, draugais, o, keliuose epizoduose prabylantis pats Dordžė abstrakčią protesto ir kovos už laisvę temą paverčia labai tikroviška.

„Motinos sūnus“ – ketvirtasis žinomo režisieriaus tibetiečio Sonamo Anjatsango filmas. Ankstesniuose savo darbuose „Mažasis Tibetas“, „Mažasis Tibetas 2“ ir „Drensol (Atmintis)“ režisierius taip pat gilinosi į savo šalies situaciją.

Po filmo peržiūros vyks susitikimas su kino režisieriumi Sonamu Anjatsangu.

Įėjimas nemokamas. Aukos priimamos ir bus skiriamos režisieriaus veiklai Dharamshaloje, Indijoje darbui su tibetiečių vaikais pabėgėliais.

Filmas anglų ir tibetiečių kalbomis, su lietuviškais subtitrais.