Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2017 01 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

A. Veryga: Visos gydymo įstaigos privalės prisijungti prie e. sveikatos sistemos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina visų šalies gydymo įstaigų vadovus aktyviau jungtis prie e. sveikatos sistemos ir naudotis elektroninės platformos teikiamomis galimybėmis. Taip siekiama pagreitinti įstaigų darbą, pagerinti pacientų aptarnavimo kokybę, trumpinti eiles pas gydytojus specialistus ir neatsilikti nuo naujausių technologijų pažangos pasaulyje.

Tai išdėstyta ministro A. Verygos kreipimesi į visų šalies gydymo įstaigų – tiek viešųjų, tiek privačių – vadovus, kuriame jos raginamos nedelsiant, kiek galima greičiau tapti moderniomis, pasitelkiant šiuo metu esamus technologinius sprendimus, kuriuos reikia tik įdiegti savo veikloje.

„Turime užtikrinti, kad e. receptus sėkmingai ir sklandžiai būtų galima suformuoti visose šalies gydymo įstaigose jau 2018 m. pradžioje, todėl kviečiame šio tikslo siekti drauge ir prisijungti prie e. paslaugų plėtros visos šalies mastu, išnaudojant turimas e. sveikatos sistemos galimybes. Lietuvos medicinos paslaugų sistema turi pagaliau įžengti į šiuolaikinių progresyvių technologijų pasaulį. Turime būti lyderiai, įrodyti, kad sugebame konkuruoti inovacijų sveikatos sistemoje srityje“, – sako ministras A. Veryga.

Deja, kol kas iš beveik 600 gydymo įstaigų prie e. sveikatos projekto prisijungė ir jo teikiamomis galimybėmis naudojasi tik 180 įstaigų. Daugiausia tai tos įstaigos, kurios dalyvavo projekte, kitos įstaigos e. receptą pradėjo naudoti savanoriškai. Apie 10 valstybinių ir privačių įstaigų, nuo didžiausių, kaip pvz. Kauno ar Santariškių klinikos, iki mažiausių – Kretingos pirminės sveikatos centro ar AB „Achemos“ poliklinika Jonalaukio kaime (Jonavos raj.), pirmauja pagal e. sveikatos technologijų įdiegimą. Šis sąrašas nuolat didėja.

Ministras taip pat paragino gydymo įstaigų vadovus glaudžiai bendradarbiauti ir ne rečiau kaip kartą per ketvirtį teikti informaciją. Be to, artimiausiu metu e. sveikatos įgyvendinimą kuruojantis sveikatos apsaugos ministro patarėjas Audrius Daunoravičius lankysis visose gydymo įstaigose.

„Kalbėsime konkrečiai, kokie iššūkiai trukdo funkcionuoti sistemai vienoje ar kitoje vietoje ir kartu ieškosime efektyvių sprendimų“, – sako A. Daunoravičius.

Šiuo metu tiek viešosios, tiek ir privačios gydymo įstaigos jau gali naudotis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva sukurtos e. sistemos projektais ir turi galimybę formuoti savo pacientams e. receptus, kurie vėliau perduodami vaistinėms, bei pildyti specialias medicinines pažymas (sveikatos pažymas moksleiviams, vairuotojams, šaunamo ginklo turėtojams, vaiko gimimo pažymėjimus, medicininius mirties liudijimus ir kt.).

SAM duomenimis, šiuo metu jau užfiksuota apie 3 milijonai registravimo atvejų, išrašyta per 200 tūkst. e. receptų, apie 600 tūkst. elektroninių dokumentų pateikta į centrinę sistemą per e. sveikatos sistemas.

Parengta pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimą.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.