2017 02 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Valstybės kontrolierius: sveikatos apsaugos ministerija daugiau sprendimų turėtų sutelkti į savo rankas

Evgenios Levin nuotrauka

Su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga susitikęs valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys pristatė svarbiausius ministerijai aktualius sisteminius auditus, aptarė aukšto kainų lygio problemas kompensuojant ortopedijos technikos priemonių ir vaistų įsigijimą, ministerijos vaidmenį formuojant sveikatos apsaugos politiką.

A. Dulkys atkreipė dėmesį, kad būtina keisti dabartinę sistemą, pagal kurią sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimą apibrėžiančių įsakymų projektų rengimą ministerija paveda Valstybinei ligonių kasai. Tokia tvarka neužtikrina aiškių lėšų panaudojimo prioritetų, vienodo požiūrio į visų apdraustųjų pacientų interesus.

„Būtina peržiūrėti politikos formavimo ir įgyvendinimo sritis, skirti daugiau dėmesio ir politikos formavimą sutelkti ministerijoje, griežčiau atskirti ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos kompetencijas“, – sakė valstybės kontrolierius.

Būtinybę perimti politikos formavimo iniciatyvą į ministerijos rankas rodo ortopedijos technikos priemonių kainų padėtis. Atlikti auditai atskleidė, kad šios priemonės jų gamintojams kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis vadovaujantis daug metų nekeičiamais įkainiais, netaikant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Aukščiausiosios audito institucijos vertinimu, svarbu nedelsti ir nustatyti tokį kompensavimo modelį, kuris užtikrintų gamintojų konkurenciją ir objektyvią, skaidrią, realia savikaina pagrįstą šių priemonių kainą.

Sveikatos apsaugos ministras pasidžiaugė, kad susitikime su valstybės kontrolieriumi buvo aptartos realios galimybės institucijoms bendradarbiauti.

„Atliktų auditų sveikatos priežiūros srityje rekomendacijomis galime sėkmingai pasinaudoti priimdami sprendimus, spręsdami svarbius klausimus šioje pacientams svarbioje srityje. Tikimės, kad mūsų bendras darbas padės skaidrinti sveikatos sistemą, kuri, deja, įvardijama kaip viena iš korumpuotų sričių. Skaidrumas, efektyvumas ir racionalus lėšų ir išteklių naudojimas – vienas iš mūsų prioritetų“, – sakė A. Veryga.

Susitikime pabrėžta ir būtinybė turėti tinkamą planavimo ir vertinimo sistemą narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės bei vartojimo prevencijos srityje, aptarti mokinių maitinimo kokybės gerinimo užtikrinimo ir kiti aktualūs klausimai.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.