Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Aaron Kheriaty, t. John Cihak. Depresija: atsiradimo priežastys, gydymas ir dvasinė pagalba

Aaron Kheriaty, t. John Cihak. Depresija: atsiradimo priežastys, gydymas ir dvasinė pagalba. Iš anglų kalbos vertė Kristina Gudavičienė. Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2017. – 272 p.

Kas yra depresija? Liga ar praeinanti emocinė būsena? O gal dvasinė problema, kurią padėtų išspręsti nuoširdi malda ir Atgailos sakramentas?

Daugelis, kuriuos aplenkė ši kančia, galvoja, kad supranta, ką reiškia išgyventi depresiją. Juk visi mes vienu ar kitu metu jaučiamės prislėgti. Visi esame jautę liūdesį, baimę ir dvasinį nuovargį. Dažnai manoma, kad depresija yra daugmaž panaši į kasdien patiriamą, tik galbūt kiek ilgiau ir stipriau išgyvenamą, tačiau iš esmės panašų nusiminimą. Tokia prielaida neteisinga. Depresija apima ir kūną, ir dvasią, veikia visą asmenį: emocijas, suvokimą, mintis ir fizinę sveikatą. Šiuolaikinė medicina depresiją laiko liga, tad depresija nėra tiesiog eilinis liūdesys, ji negali būti aiškinama tik niūriu ar intravertišku charakteriu. Dažnai tikintieji klysta manydami, kad tikėjimas turi apsaugoti nuo depresijos. Be abejo, dvasinė gyvenimo su Kristumi tikrovė – sakramentai, malda, teologinės tikėjimo, vilties ir meilės dorybės, kaip ir prigimtinės dorybės ar gailestingumo darbai, nenuneigiamai svarbu mūsų psichikos sveikatai. Tačiau klaidinga manyti, kad kuri nors pasaulio religija gali padėti išvengti kančios, apsaugoti nuo depresijos ar kitų psichikos ligų.

Knygos autoriai paneigia klaidingą depresijos supratimą. Ilgametis darbas su depresija sergančiais pacientais padėjo knygos autoriui A. Kheriaty suprasti, kad efektyviausias gydymas esti tada, kai šiuolaikinės medicinos ir farmacijos laimėjimai derinami su dvasinėmis praktikomis, sakramentais, kai įsiklausoma į šventųjų ir Bažnyčios tėvų išmintį. Todėl medicininio gydymo metodus autoriai išmintingai sieja su krikščioniškųjų vertybių teikiama dvasine pagalba.

Knygoje išsamiai aptariami įvairūs depresijos tipai, nusakomi jų ir kitų nervinių sutrikimų skirtumai, nagrinėjamos dažnai neatskiriamai susipynusios genetinės, psichologinės, socialinės ir dvasinės depresijos priežastys, pristatomos medicinos mokslo naujovės, aptariami įvairių psichologinių terapijų privalumai ir trūkumai gydant depresiją. Nuosekliai laikantis požiūrio į žmogų, kaip į harmoningą sielos ir kūno vienovę, pabrėžiama tikėjimo svarba, kovojant su šia baisia ir pavojinga gyvybei liga.