Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2017 04 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Bendrumas mus vienija

Žmonės keliauja, kuria svetur savo svajones, bet kartais pamiršta savo kilmę, svarbiausias šeimos vertybes ir tai, kas svarbiausia kiekvienos šalies piliečiams.

Tikrai norime išsaugoti savo kalbą, kultūrą, tradicijas ir papročius? Ką darome, kad to nepamirštume, kad mūsų vaikai ir anūkai tai puoselėtų? Ką darome, kad visi žinotų, kur tas mažas lopinėlis pasaulio žemėlapyje vardu Lietuva yra?

Džiaugiuosi stipria Niujorko Maironio lituanistinės mokyklos bendruomene, veiklia pedagogų komanda. Vienas pats niekada nieko nepadarysi. Komunikacija ir bendrumas yra neatsiejama didelių darbų dalis. Norint įgyvendinti idėją, visai nebūtina imtis kažkokių neįmanomų dalykų, tačiau apie opius klausimus, tokius kaip pagarba, pagalba, kultūra, reikėtų nebijoti kalbėti ikimokykliniame vaiko amžiuje. Svarbu aktualius dalykus vaikui pateikti kūrybiškai. Kūrybiškai pasiųsta žinutė visuomet  pasieks vaiką, taps jam prieinama.

Šių metų kovo 18 dieną, šeštadienį, Niujorko Maironio lituanistinė mokykla minėjo dvi Lietuvai ir mums visiems svarbias dienas – Lietuvos valstybės atkūrimo bei Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventes. Mokyklos direktorė Rasa Savičiūtė-Sprindys prasmingomis mintimis apie brangią šalį pasveikino susirinkusią bendruomenę. Sveikinimus tęsė Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevičius, kviesdamas visus drauge sugiedoti Lietuvos himną ir prisiminti mūsų brangią šalį, pabūti visiems kartu ir dalintis puikia nuotaika.

NY Maironio mokyklos pedagogų komanda, besiruošdama šiam renginiui, sugalvojo daugybę idėjų norėdama mokyklos vaikams surengti įdomią ir kūrybišką Lietuvos gimtadienio popietę. Žaidėme žaidimus, dainavome dainas ir surengėme kūrybišką užduotį „Lietuva brangi“. Šia užduotimi norėjome supažindinti mūsų mažuosius su Lietuvos valstybės himnu ir padėti įsiminti kiekvienam lietuviui svarbius žodžius. Mokyklos erdvę padalinome į atskiras saleles, kuriose pogrupiais dirbo komandos. Skaitėme, diskutavome, analizavome, aiškinomės žodžių prasmes ir piešdami vaikai tekstus pavertė savo kūrybos darbais. Kūrybos darbams naudojome įvairią techniką, kurią pagal savo pomėgius vaikai pasirinko patys. Piešiniuose nušvito saulė, pražydo gėlės, ant Gedimino pilies viršūnės suplevėsavo trispalvė. Vyresniųjų mokinių laukė sudėtingesnės užduotys, jiems teko pasidomėti ir paieškoti atsakymų apie žymius Lietuvos žmones. Aptarinėjant žodžių prasmę ir diskutuojant, vaikai išsakė daug įdomių minčių. Pavyzdžiui, kalbant apie didvyrius, vaikų atsakymai sukėlė šypsenas, vieniems vaikams didvyriai yra jų tėvai, kitiems – žymūs sportininkai ar muzikantai, meno veikėjai, tretiems tie, kurie gyvena pilyse. Vaikai savo kūrybiniais darbais papuošė mokyklos aplinką. Buvo labai smagu matyti besišypsančius vaikų veidus, emocijas ir spindinčias jų akis. Pamoka praėjo kitaip nei įprastai, bet būtent savo išskirtinumu ji ir padarė tą dieną įdomią ir prasmingą. Kūrybiška pamoka visiems NY Maironio lituanistinės mokyklos mokytojams ir visai bendruomenei patvirtino, kad šiandien vaikai nori mokytis kitaip ir ugdomas(is) procesas turi būti įdomus ir skatinantis veikti.

Apibendrindama noriu pasakyti, kad kiekvienam žmogui, gyvenančiam toli nuo Lietuvos, yra labai svarbu jausti, kad esi Lietuvai svarbus. Kad atstumas nieko nereiškia. Svarbu kalbėti gimtąja kalba, bendrauti, vienytis, o papročius bei tradicijas iš visų jėgų stengtis išsaugoti. Ir nepamiršti, kad mus visus, esančius toli nuo Lietuvos, vienija bendrumas.

Justė Petraitė, Niujorko Maironio lituanistinės mokyklos mokytoja

 

2017, kovas