2017 04 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Peticija prieš L. Raudytės atleidimą iš darbo: „Turėtų būti palikta galimybė pasimokyti iš savo klaidų“

Socialiniuose tinkluose sklinda kvietimas pasirašyti peticiją prieš Telšių Žemaitės gimnazijos mokytojos L. Raudytės atleidimą iš darbo. „Informacija apie homoseksualumą, kuri buvo paskleista dešimtokų pamokoje – didžiausia, tačiau vienintelė mokytojos klaida per visą jos mokytojavimo istoriją“, – sakoma peticijos tekste.

„Manome, kad dėl šios klaidos mokytoja neturėtų būti pašalinta iš darbo ir jai šioje demokratinėje visuomenėje turėtų būti palikta galimybė pasitaisyti ir pasimokyti iš savo klaidų.“

Skelbiame visą peticijos tekstą.

Dėl mokytojos Loretos Raudytės likimo Žemaitės gimnazijoje

Loreta Raudytė dirba Žemaitės gimnazijoje jau 20 metų. Per visus šiuos metus nebuvo kilę jokių incidentų, mokytoja su mokiniais diskutuodavo įvairiomis temomis ir leisdavo pareikšti savo nuomonę. Didžioji dalis Žemaitės gimnazijos mokinių apibūdina šią mokytoją kaip pačią geriausią ir nuoširdžiausią mokykloje. Informacija apie homoseksualumą, kuri buvo paskleista dešimtokų pamokoje – didžiausia, tačiau vienintelė mokytojos klaida per visą jos mokytojavimo istoriją.

Mes šios mokytojos neteisiname, tačiau manome, kad dėl nesusipratimo kalčiausia ta organizacija, kuri leido platinti lankstinukus su nepatikrinta ir netikslia informacija, kuri galbūt ir suklaidino mokytoją. Taip pat pastebime, kad Katalikų Bažnyčioje homoseksualumas yra vis dar laikomas nuodėme, todėl mokytoja turėjo teisę tikybos pamokoje išreikšti Bažnyčios poziciją, tik galbūt pasirinkti daug švelnesnį šios pozicijos pristatymo būdą. Manome, kad dėl šios klaidos mokytoja neturėtų būti pašalinta iš darbo, ir jai šioje demokratinėje visuomenėje turėtų būti palikta galimybė pasitaisyti ir pasimokyti iš savo klaidų. Mokytojos atleidimas Žemaitės gimnazijos mokinių bendruomenei būtų skaudus praradimas. Todėl pasisakome prieš jį.